Ú s t í n/L. - Slovan se po první části umístil na šesté příčce a zapojil se tedy do skupiny o udržení. Ve třetím z dvaceti zápasů, které teď na Ústecké čekají, se na domácím ledě střetl s týmem HC Tachov – Mariánské Lázně. Ve vyrovnaném utkání rozhodčí rozdal celkem dvacet trestů a ani po šedesáti minutách zápas neznal vítěze. Za stavu 2:2 musely tedy rozhodnout až samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži vstřelil rozhodující branku Sebastian Dörner a Slovan si po pátečním zápase připsal cenné body.
pá 11. 12. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Tachov-Mariánské Lázně
3:2sn 0:1, 2:1, 0:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 29. Vico (Moucha), 36. Herák (Gottfried), Dörner roz. nájezd - 20. Bartoš (Petrů, Jílek), 37. Kosina (Petrů, Pěnkava). Rozhodčí: Plachý - Krebs, Lindner. Vyloučení: 9:8, navíc - Pulda (UNL) [ZHK], Baranec (TML) [NESP], Kosina (TML) [NARZ]. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Tošnar, Štěpánek, Vytejček, Vico, Moucha, Opočenský, Tomáš, Štochl, Veselý, Dörner, Hruška, Pulda, Gottfried, Herák.

HC Tachov-Mariánské Lázně: Šetka - Bartoš, Dušek, Machač, Petrů, Pašek, Fišer, Kuluris, Pěnkava, Baranec, Jílek, Gažík, Kosina.

Komentář

Tak jako v prvním domácím zápase o udržení i v tom druhém Slovan dotáhl utkání až do nájezdů. Zápas byl od začátku vyrovnaný a oba gólmani si připsali hned několik důležitých zákroků. O první výraznější šanci Tachova se postaral Pavel Dušek, s jeho střelou si však Rychtář poradil a pohlídal si i následnou smršť dorážek. Možnost otevřít skóre měli na druhé straně také domácí. Při početní výhodě se k odraženému kotouči po střele Jakuba Mouchy dostal nejrychleji Jiří Tomáš, ovšem po jeho dorážce zazvonila pouze tyč a kotouč nedostal do branky ani napodruhé při dorážce po střele Martina Puldy. V závěru pak Rychtář ještě těsně ramenem vyrazil střelu Tomáše Jílka, ale napodruhé již kotouč do branky prošel. V čase 19:59 kapitán Štěpán Bartoš vypálil od modré a kotouč trefil přesně mezi betony Rychtáře. Po dvaceti minutách tak hráči odjížděli do kabin za stavu 0:1.

Ve druhé části o góly nebyla nouze. Nejprve si vyrovnávací branku připsal Michal Vico, když si při početní výhodě najel před gólmana a zakončil mezi betony. Vedení na stranu domácích poté při hře 4 na 4 strhl svou dorážkou Jakub Herák, ale Tachov dokázal na inkasovanou branku najít rychlou odpověď. Na 2:2 vyrovnal Petr Kosina a utkání bylo opět otevřené.

Ve třetí části ani jeden z týmů rozhodující branku nevstřelil. Naopak při poslední dvacetiminutovce se hra rozkouskovala a rozhodčí zaznamenal dohromady deset vyloučení. Po šedesáti minutách musely k určení vítěze pomoci až samostatné nájezdy. Jediný gól pak vstřelil bekhendem Sebastian Dörner a zajistil tak domácím cenný bod navíc.

Ohlasy trenérů

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem):
„V poslední době doma nehrajeme dobře a ani dnes jsme nepředvedli takový výkon, který bychom mohli předvést. Podle vývoje zápasu jsme nakonec rádi, že jsme Tachov vůbec porazili. Je pravda, že jsme měli v sestavě čtyři mladší dorostence, z toho dva za nás hráli poprvé bez tréninku, ale to neomlouvá hlavně kluky, co jsou v sestavě od začátku sezóny, měli by podávat lepší výkony.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Starší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže