Ú s t í n/L. - Druhá polovina nadstavbové části skupiny "C" vychází mladším dorostencům Slovanu na výbornou. Po výhrách nad Letňany a Litvínovem putovali do Kladna na led tamního PZ. Tento celek byl ze skupiny o záchranu jediný, který hráči Slovanu ještě neporazili. V utkání 13. kola nadstavbové skupiny "C" ovšem tento fakt napravili a do krajského města přivezli všechny tři body. Ústečtí tak natáhli šňůru výher na tři zápasy.
čt 4. 2. 2016, ČEZ Stadion
PZ Kladno
1:3 0:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 51. M. Čermák (Routa, Jelínek) – 18. T. Čermák (Batryn), 45. Šindelář (Tůma, Štochl), 60. Batryn (Harkabus). Rozhodčí: Kostourek – Ovsík, Schopf. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 42. Střely na branku: 33:30 (10:8, 10:13, 13:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

PZ Kladno: Altrichter – Vokurka, Volráb, Teinitzer, Beneš, Janega, Šmatlák, Pelant – Turek, Miška, Ploch, Darsa, Routa, M. Čermák, Jelínek, Pejchal, Hašek, Rendla. Trenéři: Křepelka, Patera.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Štochl, Štěpánek, Chmela, Stuchlý – Costa, Harkabus, Batryn, T. Čermák, Magasanik, Šindelář, Janoušek, Tůma, Gottfried, Machulda. Trenéři: Čaloun, Sochor.

Pézetka vstoupila do zápasu velice aktivně a vytvářela si jednu šanci za druhou, ovšem Turek a následně ani Routa nedokázali v gólové situaci uspět. O chvilku později se po špatném kladenském střídání dostal do samostatného úniku Gottfried, jeho střelu ale dokázal Altrichter bez problému zneškodnit.

Ve třinácté minutě se naskytla příležitost ke skórování Turkovi, ale proti jeho pohotové střele se dokázal Volke přemístit. Před koncem první třetiny se probojoval k dorážce v brankovišti Tomáš Čermák, který otevřel skóre zápasu - 0:1.

I do druhé dvacetiminutovky vlétli v lepším tempu domácí dorostenci, jenže ani tentokrát z toho branku netěžili. Na druhé straně měl největší šanci Šindelář, který se dostal po přesné přihrávce do ideální pozice ke skórování, ale Altrichter zareagoval velmi pohotově a puk za sebe nepustil. Ve druhé dvacetiminutovce jsme se tak branky nedočkali a do kabin se odcházelo za stejného stavu.

V úvodu poslední části operovali s pukem hosté a po chvilce hry z toho těžili. Po přesné přihrávce se v útočném pásmu napřáhl Vít Šindelář, jenž se střelou z první nemýlil a zvýšil na - 0:2.

Po polovině periody zdvihli ruce nad hlavu i domácí, a to po zakončení Matěje Čermáka - 1:2. Následně se probojoval do úniku Batryn, ale Altrichter předvedl proti jeho pokusu parádní zákrok. V samotném závěru zkusila Pézetka hru bez brankáře, toho využil Dmytro Batryn, ten pečetil skóre utkání na - 1:3.

Autor reportáže: Adam Soukup / rytirikladno.cz

Pavel Patera (PZ Kladno): „Ústí dnes chtělo víc, bylo to na nich vidět. První třetina byla vyrovnaná, možná jsme tam měli víc stoprocentních šancí, ale dostali jsme jeden gól a prohráli jsme 0:1. My jsme do nich pak tlačili, ale začali jsme hrát de facto posledních deset minut a to je samozřejmě málo. Ústí vyhrálo zaslouženě.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „My zápas hodnotíme velmi kladně, protože máme hodně úzký kádr a ještě docela hodně dobitých kluků teď. Ze skupiny o záchranu byla Pézetka poslední tým, který jsme ještě neporazili, takže jsme tu dnes chtěli vyhrát a kluci šli do toho s odhodláním. Zápas to byl ubojovaný až do poslední chvíle, takže veliká pochvala pro náš tým.“