Ústí nad Labem - O vítězi druhého zápasu předkola play-off WSM Ligy muselo mezi Slovanem a Kadaní určit vítěze až prodloužení. V zápase plného zvratů měli nakonec více štěstí hosté, když čtyřicet sekund před koncem sedmdesáté minuty srovnal stav série na 1:1 na zápasy přesnou ranou Jaromír Kverka.
so 20. 2. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
3:4pp 0:2, 1:0, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 26. Tůma (Sobotka, Chalupa), 43. Roubík (Tůma, Kloz), 47. Tůma (Holomek, Kloz) – 16. Vrána (Blaha, Sloboda), 19. Blaha (Vaněk), 59. Vrána (Veselý, Vaněk), 70. Kverka (Kadlec, Trefný). Rozhodčí: Bejček, Krob – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5, navíc Blaha (KAD) TS [PODR]. Využití: 1:0. Diváci: 1 669. Střely na branku: 33:50 (6:14, 12:14, 13:16 – 2:6). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4. Zakázaná uvolnění: 4:2. Ofsajdy: 2:2; z toho úmyslné 1:0. Vyhraná vhazování: 33:37 (9:11, 7:13, 14:11 – 3:2). Nejlepší hráči: nevyhlášeni. Stav série: 1:1 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Chalupa, D. Sobotka, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Holomek, od 40. Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Gengel, Janák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: T. Dvořák– D. Novák, Trefný, R. Černý, Drobný, Weinhold, L. Blaha, V. Kolařík – R. Veselý, Kverka, Chrpa – M. Kadlec, Hejcman, Hlava – D. Vaněk, L. Vrána, Sloboda – Deveri, Šťovíček, F. Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Ve druhém domácím střetnutí se Slovan snažil navázat na páteční vítězství v poměru 5:1. První polovina třetiny nabídla divákům řadu neproměněných šancí na obou stranách. První nebezpečnější akci Slovanu si připsala dvojice Ladislav Gengel a David Tůma, který po přihrávce zpoza brány bez váhání vystřelil. Mezi tři tyče ovšem neprošla ani dělovka od Petra Tenkráta při hře 4 na 4.

Následně si Kadaňští zahráli s výhodou jednoho muže na ledě navíc, ale také Soukup udržel svoji neprůstřelnost a pokus Jakuba Trefného našel pouze masku domácího gólmana.

Ve druhé části úvodní periody Kadaň zatlačila Slovan a to ji přineslo hned dvojnásobnou gólovou radost. Nejprve po střele Lukáše Blaha usměrnil kotouč do branky Lukáš Vrána a přibližně tři minuty poté si Dominik Vaněk vyměnil mezi kruhy puk s Lukášem Blahou, který našel mezírku mezi Soukupovy betony.

Do druhé části Slovan nastoupil s výhodou přesilové hry, domácí se však do výraznější šance nepropracovali, naopak na scénu vstoupili opět hosté. Antonín Drobný vypálil od modré a následně Soukupa potrápil Darek Hejcman.

Slovan dokázal na kadaňský tlak odpovědět. O závar před Dvořákem se postaral David Merta a následně Jan Kloz. Ten však ani na podruhé nedokázal vyzrát na hostujícího gólmana. Ovšem radost Slovanu mohla vypuknout hned záhy. Při početní výhodě po střele Daniela Sobotky tečoval kotouč mezi betony kadaňského gólmana David Tůma a snížil svým gólem na rozdíl jediné branky.

V dalších minutách měl na své holi vyrovnávací gól Petr Tenkrát, ale Dvořák dokázal na poslední chvíli kotouč zastavit na brankové čáře. Pro ústecké hokejisty následně nastala série čtyř oslabení v řadě a Jakub Soukup si připsal hned několik důležitých zákroků. Nejprve si musel pohlídat situaci na brankovišti po střele Jakuba Trefného od modré čáry a následně nastavil lapačku pokusu Jaromíra Kverky.

V závěru třetiny po uhlídaném oslabení Ladislav Gengel prověřil tvrdou střelou Dvořáka z vrcholku levého kruhu a následně David Merta tečoval střelu Martina Vágnera. Skóre se však do konce třetiny neměnilo a Kadaň si tak do kabin odvážela jednobrankový náskok.

Ve třetí třetině Slovan dokázal smazat náskok Kadaně a otočit skóre. O vyrovnávací trefu se po důrazu před brankou postaral Jaroslav Roubík a zápas byl opět otevřený. V dalších minutách bylo po faulu na Ladislava Gengela nařízeno trestné střílení. Puku se ujal faulovaný Ladislav Gengel, ale kotouč bekhendem nedokázal dostat za pozorného Dvořáka.

Přesto rozdílová branka pro Slovan přišla zanedlouho. Ondřej Holomek zastavil před modrou kotouč, který mířil z pásma, nahrál na Davida Tůmu a ten bez problému zakončil pod beton hostujícího gólmana.

Hned vzápětí přišel na řadu kadaňský tlak. Šanci vrátit zápas zpět do nerozhodného stavu měli hosté hned několikrát. Nejprve Soukupa prověřil Lukáš Vrána a následně Martin Kadlec vyslal svou střelu z pravého kruhu. K domácím se přiklonilo také štěstí, když Nicolas Hlava nastřelil tyč.

Kadaňským se však přeci jen podařilo minutu a sedmnáct sekund před koncem základní hrací doby dotáhnout zápas do prodloužení, když Lukáš Vrána propasíroval kotouč za Soukupa.

V následném desetiminutovém prodloužení mohl hned v úvodu rozhodnout utkání Jakub Chrpa, když se po vyhraném souboji u mantinelu dostal do zakončení. Na samém závěru po chybě domácí obrany Martin Kadlec orazítkoval pouze tyč, ovšem čtyřicet sekund před koncem hosté přeci jen slavili. Jaromír Kverka se nikým nehlídaný dostal k odraženému kotouči a dopravil puk za ústeckého gólmana.

Slovan si tak z druhého domácího utkání odnáší prohru 3:4 a za stavu 1:1 se série přesouvá na led Kadaně.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „S Kadaní jsme v sobotu odehráli utkání špatně, v útlumu. Zápas jsme prohráli hlavně v první třetině, kdy nás Kadaň přehrávala hlavně pohybem, my jsme zaostávali v bruslení. Ve druhé části jsme dali v šesté minutě kontaktní gól, ale od sedmé do patnácté minuty jsme hráli čtyřikrát v oslabení, což nám hrozně uškodilo. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát trpělivě, čekat na chyby soupeře, které přišly a my ten zápas otočili. Od té doby jsme hráli příliš zakřiknutě a soupeř nám vstřelil dvě stejné branky, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní před brankou. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. V úterý je na pořadu další utkání a my ho budeme chtít vyhrát. Do konce sezóny jsme přišli o dalšího obránce, Daniela Sobotku, který jde na operaci s ramenem.“

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Druhé utkání v předkole bylo úplně jiné než první. V sobotu jsme dělali vše proto, abychom naši nepříznivou sérii, která nás provází, zvrátili. Zvítězit se nám podařilo díky perfektnímu prodloužení, kde jsme skvěle odehráli hru čtyři na čtyři. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“