Kladno - První dvě dějství úterního čtvrtfinálového střetnutí mezi Kladnem a Ústí nad Labem nepřinesla ani jednu branku. První gól padl až v padesáté třetí minutě a připsal si ji Slovan díky přesné střele od Davida Tůmy. Rytíři dokázali po necelých pěti minutách skóre vyrovnat a utkání muselo pokračovat do prodloužení. V nastaveném čase se nakonec prosadili hosté, za které se již podruhé prezentoval David Tůma. Ústečtí hokejisté výhrou vyrovnal stav série na 1:1 a prozatím je jistotou pátý čtvrtfinálový duel.
út 1. 3. 2016, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
1:2pp 0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 57. Kindl (Pitule, Procházka) – 53. Tůma (Roubík, Pohl), 68. Tůma (Roubík). Rozhodčí: P. Würtherle, Bejček – Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 3 295. Střely na branku: 45:33 (13:10, 15:7, 13:12 – 4:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Stav série: 1:1 na zápasy.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, David Růžička, Repe, Ptáček, Těrnavskij – M. Procházka, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, V. Bílek – Machač, Pitule, Dvořáček – Redlich, Lukáč, Strnad. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Druhé čtvrtfinále začalo opatrněji než první zápas play-off. První větší možnost měli domácí po pěti minutách, kdy ale Kindl řešil přečíslení přihrávkou, která neprošla ke svému adresátovi. Vzápětí pálil hodně tvrdě Ptáček, Volke ovšem dokázal zasáhnout maskou.

V oslabení se prodrali do útoku Machač s Dvořáčkem. Ti si položili Volkeho, následně však nastřelili jen tyč a kotouč klouzající brankovištěm zastavila obrana Ústí. Hned nato dostal Roubík dlouhý pas za obranu Kladna, ale Mensator jeho bekhendový blafák zastavil. Stach si v závěru třetiny netroufl zamířit do odkryté branky z úhlu a Bílek už vzápětí na letící kotouč nedosáhl.

Na začátku druhé části získali Kladenští k dispozici výhodu přesilové hry. V té mohl dorážet Bílek do poloodkryté klece, jenže po zpracování puku už dobrou pozici nevyužil. O chvíli později hledal Procházka zpoza brány Skuhravého, ten ale ve slibné pozici jen promáchl. Za Slovan měl výbornou pozici pro střelu v přečíslení Tůma. Své zakončení zamířil příliš vysoko. Pět minut před koncem druhé periody zakončoval Denis Kindl z mezikruží, gólman hostí byl však opět připravený.

V úvodu třetí dvacetiminutovky si vytvořili domácí obrovský tlak před Volkem, Pitule však zakončil jen do ležícího brankáře a Kindl poté trefil jen Brože, od kterého zamířil puk k mantinelu za bránou. Následně střílel nebezpečně z levé strany rozjetý Procházka, ten ovšem opět pohořel na brankáři Slovanu.

První branka utkání přišla až méně než osm minut před koncem třetí části. David Tůma obdržel puk v početní výhodě zpoza brány a z mezikruží vystřelil mezi Mensatorovy betony - 0:1. O několik minut později si přesilovou hru zahráli i Rytíři. Ti si v přesilové hře vytvořili obrovský tlak, přeměnit jej v branku nakonec přeci jen zvládli. Denis Kindl si vybruslil před brankoviště a procedil skrz Volkeho kotouč do sítě - 1:1. Antonín Melka jel vzápětí zleva sám na branku domácích, na maskovaného strážce si ovšem nepřišel, a tak muselo přijít na řadu prodloužení.

V prodloužení se hostující Merta prodral zkušeně až před brankoviště Kladna, ani nadvakrát ale nedostal puk za Mensatora. David Tůma se poté dokázal prosmýknout za obranu Rytířů a bekhendem zvedl puk přesně pod horní tyč - 1:2.

Autor: rytirikladno.cz

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Bohužel se soupeř dostal do vedení, což je vždy problém s tímto mančaftem. Jakmile se dostane do vedení, tak velmi dobře brání. My jsme ještě vyrovnali, ale pak jsme bohužel udělali chybu po buly v útočném pásmu a soupeř nás za to potrestal.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Sehráli jsme výborné utkání. Oproti pondělnímu utkání jsme měli pohyb, hodně jsme bruslili, ale hlavně jsme hráli celoplošnou obranu a s tím mělo Kladno velký problém. Do Kladna jsme jeli pro jedno vítězství, kterého jsme dosáhli, takže jsme maximálně spokojení. Výhra je především pro naše diváky a doufáme, že jich přijde na obě domácí střetnutí mnoho a pomohou nám trápit vítěze základní části. Musíme také poděkovat celému mužstvu za neskutečně odbojovaný zápas, které nás stálo mnoho sil. Jelikož jsme od léta poctivě a tvrdě trénovali, jsme na podobné situace dobře připraveni.“

Autor: rytitikladno.cz