Ú s t í n/L. - Ve čtrnáctém kole ligy juniorů zavítali na ústecký led hokejisté z Rokycan. Ústečtí Lvi, kteří doma dosud příliš body nerozdávali, mohou tentokrát litoval ztráty jednoho bodu. V utkání si totiž vytvořili velké množství gólových příležitostí, z nichž se jim ovšem podařilo zužitkovat pouze dvě. Rokycanští tak po závěrečném hvizdu mohli začít oslavovat.
ne 31. 10. 2004
HC Rokycany
2:2 1:1, 1:0, 0:1

Branky: 14. Hillmich (Klaus), 28. Gottfried (Jakl) - 16. Novák (Urbánek), 47. Vrba (Novák) Rozhodčí: Chlupsa - Dvořák, Vrzáček Vyloučení: 3:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 60 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2

Hokejisté Slovanu vstoupili do zápasu razantně, již ve 2. minutě se ocitl po přihrávce Januse v šanci Jedlička, ale nedal. Za necelé dvě minuty objel branku rokycanského Mitáčka Janus a pokusil se gólmana hostí překvapit. Poté se připomněli také hosté, ústeckého Davídka prověřil Kovář. Od zhruba osmé minuty první třetiny se začal stupňovat tlak Ústeckých, za zmínku stojí zejména nebezpečné akce agilního Januse, gólovka Kloze, před kterým zívala prázdná branka, a pěkný únik dva na jednoho, zakončený nepřesnou střelou Svobody. Tlak vyvrcholil ve 14. minutě gólem, jehož autorem byl robusní obránce Slovanu Hillmich, který vystřelil před modrou čárou a puk i přes zásah Mitáčka doputoval do branky – 1:0. Ústečtí se však neradovali dlouho. Již v 16. minutě potrestali Rokycanští při přesilovce Lvy za příliš mnoho hráčů na ledě, když početní převahu využili díky Novákovi – 1:1. Po srovnání skóre se na hokejky obou týmů nastěhovala nepřesnost, která zabránila v dalším pohybu skóre.

Druhá třetina začala v tomtéž duchu, v jakém končila ta první. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech. Od třetí minuty hráli Lvi přesilovku, při které měli několik dobrých šancí rozesmutnit Mitáčka, leč žádná se neujala. V 5. minutě pěkně tečoval střelu ústecký Pavka, ale gólman Rokycan byl na správném místě. O chvíli později předvedl svou techniku domácí Kupec, ale do šance se nakonec neproháčkoval. Radost do ústeckých ochozů vnesla 8. minuta, kdy Jakl objel branku a předložil kotouč Gottfriedovi, který nadvakrát Mitáčka překonal – 2:1. Tlak Slovanu neustával a hosté se tak dostávali do útočné třetiny velmi sporadicky. Příležitost k tomu měli okolo poloviny zápasu při své přesilovce, ale do šance se nedostali, naopak skórovat mohl všudybyl Janus. Ve 12. minutě se dostal do několika nadějných situací Gottfried, ale rozsvítit světlo za Mitáčkem nedokázal. Náhodnou příležitost srovnat měli Rokycanští ve 13. minutě, když ústecký gólman Davídek namazal Vrbovi, ten ale puk do branky nepropasíroval. Slovan pokračoval v náporu, šance měli po brejku Kupec s Petrusem. Ke slovu se ještě dostali i Rokycanští, jmenovitě Kovář, který si najel mezi kruhy, ale na Davídka nevyzrál. Do konce třetiny pak ústečtí stačili nastřelit horní tyč klece hostí a prostřední dějství ukončila stoprocentní příležitost domácího Svobody.

Začátek poslední třetiny pařil ještě domácím, kteří dohrávali přesilovku z druhé části, a následně zavařili hostům Kloz s Kupcem, kýžená pojistka ale nepřišla. Ve 3. minutě si málem dal při obranném zákroku vlastní gól Kratochvíl a od této chvíle již převzali iniciativu Rokycanští. Ve 4. minutě dvakrát za sebou vyprášil střelami od modré čáry rokycanský Gorner Davídkovi rukavice, ten ale Lvy podržel. Hosté byli jako polití živou vodou a přišpendlili Slovan do třetiny. V 7. minutě se však hosté již radovali, když Vrba prošel až před Davídka a blafákem ho překonal – 2:2. Obdržený gól Lvy vyburcoval, šanci na vstřelení vítězné branky měl Urušov, jeho střelu však zastavila tyč. Ve 12. minutě obkroužil branku hostí Lojek, připraveného gólmana však neprostřelil. Zanedlouho poté se před branku natlačil Janus, ale Mitáček opět odolal. Od 16. minuty hráli domácí přesilovku, při které předvedli celý koncert vyložených příležitostí. Po gólu volaly zejména šance Gottfrieda, Hillmicha a Januse. V 18. minutě si hosté vzali oddechový čas, ale příležitosti Slovanu neustávaly. Nejprve se prodral před Mitáčka Gottfried a zoufalý nápor ukončila v poslední minutě střela Svobody zpoza obránce hostí, kteří se tak mohli začít radovat ze zisku bodu.