Ústí nad Labem - Vyrovnané utkání po šedesáti minutách dopadlo lépe pro domácí tým Slovan, který vyhrál díky přesnému zásahu v padesáté druhé minutě Patrika Poulíčka. Ústečtí dvakrát využili přesilovou hru a dvě trefy do černého si připsal do osobních statistik Daniel Vrdlovec. Hostům na vyrovnání nepomohl ani time-out čtyři vteřiny před koncem řádné hrací doby a následná power-play.
čt 25. 8. 2016, ZS Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
3:2 2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík), 52. Poulíček (Doležal, Vágner) – 8. Zikmund (Ulrych), 33. Burger (Tenkrát, Kehar). Rozhodčí: M. Novák, Místecký – Janíček, M. Biedermann. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 567. Střely na branku: 21:38 (7:14, 6:9, 8:15). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 1:0. Ofsajdy: 3:2; z toho úmyslné 0:1. Vyhraná vhazování: 31:29 (11:10, 9:11, 11:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Macek, Hes – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak – Kehar, David Růžička, J. Drtina, Ulrych, P. Hořava, F. Ptáček – Tenkrát, Burger, Jánský – do 40. Pekr, Machač, D. Tůma – Zikmund, do 40. Havluj, Cetkovský – Strnad, R. Přikryl. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Skóre otevřeli v osmé minutě hokejisté Kladna, když Ladislav Zikmund ze středu svou střelou přes domácího obránce prostřelil Martina Volkeho. Z vedení se Rytíři neradovali dlouho, v minutě jedenácté potrestal Slovan nedisciplinovanost Jiřího Cetkovského. Jaroslav Roubík nalezl zpoza branky v předbrankovém prostoru nedostatečně pokrytého Daniela Vrdlovce, který bez větších potíží trefil odkrytou klec.

Velmi obětavě se zachoval v úvodu šestnácté minuty Ladislav Gengel, jenž v ofenzivní třetině zlomil hůl. Centr čtvrté ústecké formace projel rychle kolem své střídačky s plánem vystřídat, avšak mu spoluhráči podali hokejku novou a útočník Slovanu stihl ještě ubránit útočnou akci Středočechů. V minutě následující se domácí mohli radovat z obratu. Do listiny střelců se zapsal podruhé v utkání Daniel Vrdlovec, když tečoval do sítě pokus Vladimíra Brože.

Sekundu před koncem úvodního dějství hosté překonali podruhé Martina Volkeho, hlavní sudí ale kvůli posunuté brance rozpažil a gól Jiřího Burgera neuznal. Do šaten za stavu 2:1 odcházeli šťastnější svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše.

V úvodu druhé části mohl vedení Ústí nad Labem navýšit Jaroslav Kasík, který po kombinaci s Jaroslavem Roubíkem a Janem Klozem pálil do Miroslava Hanuljaka. V minutě dvacáté šesté touš poskakoval za zády hostujícího gólmana, Jaroslav Roubík se chystal k dorážce, rozhodčí přerušili akci kvůli posunuté brance.

O sedm minut později se Kladno dočkalo vysněného vyrovnání, přesně mířenou střelou o tyč nedal Jiří Burger ústeckému hájci svatyni šanci. Do přestávky zůstalo skóre nezměněno.

Třetí třetina začala z obou stran opatrněji. V čase 51:43 min. využil druhou početní výhodu ve střetnutí Patrik Poulíček, jenž k pravému kruhu dostal ideální přihrávku ze středu od Zdeňka Doležala. Domácím zatrnulo v padesáté osmé minutě, když Patrik Husák jako správný fotbalista vykopl kotouč z vlastního brankoviště.

Závěr zápasu si Severočeši pohlídali i díky vyloučení Petra Ulrycha šedesát dvě sekundy před koncem řádné hrací doby. Čtyři vteřiny před třetí sirénou se ještě taktickým faulem provinil Zdeněk Doležal, nic to ale již nezměnilo na vítězství žlutomodrých, přestože hosté využili možnost oddechového času a riskli hru bez brankáře.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Chtěli jsme navázat na druhou polovinu utkání s Českými Budějovicemi, kdy jsme hráli hodně dobře. Dařilo se nám v první a třetí třetině, ve druhé části jsme měli hodně hluchých míst a ztrát puku, z čehož pramenily fauly. Hráli jsme hodně oslabení, jinak byl zápas vyrovnaný. Jsme rádi za dvě důležitá vítězství před výbornou kulisou, České Budějovice a Kladno budou patřit mezi favority soutěže. Finální sestava se od minulého týdne rýsuje, čekáme pouze na uzdravení Antonína Melky.“

Pavel Patera (Rytíři Kladno): „Ze začátku utkání jsme si mysleli, že budeme vyučovat hokej. Sestavu jsme postupně stáhli na tři pětky, kluci více bojovali. Obdrželi jsme třetí branku, ale Ústí nad Labem si vítězství zasloužilo. Měli jsme hrát celých šedesát minut jako ve druhé třetině.“