Benátky nad Jizerou - Ústečtí hokejisté vyjeli za třetím zápasem přípravy do Benátek nad Jizerou. Severočechům se podařilo otevřít skóre a po dalších dvou brankách Středočechů i vyrovnat. Ve třetí třetině se však dařilo spíše svěřencům Jiřího Čelanského, kteří po šedesáti minutách zvítězili 4:2.
út 9. 8. 2016, ZS Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:2 1:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 18. Ordoš (Mikyska), 22. Mikyska, 58. Pyrochta (Ordoš, Mikyska), 59. Mikyska (Pyrochta) – 13. Roubík (Doležal, Kasík), 33. Doležal (Roubík, Kasík). Rozhodčí: Wagner – Kettner, Záhora. Vyloučení: 8:9, navíc Hubáček (BNJ) 10 min OT, Havlín (BNJ) 5+OK, Husák (UNL) 5+OK. Využití: 2:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Benátky nad Jizerou: Will – Havlín, Kurka, Kočí, Hubáček, Pyrochta, Plutnar, Jandejsek – Špaček, Plodek, Hrníčko, Víšek, Mikyska, Ordoš, Vlach, Lakatoš, Bělohorský, Miškovský, Havlas, Z. Král. Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš – Doležal, Roubík, J. Kloz - Poulíček, Vrdlovec, Moučka - Dalecký, Melka, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Utkání mělo již od prvních momentů vysoké tempo. Hned v prvních minutách se dostali do gólové šance domácí i hosté. Nejprve benátecký Pyrochta přihrával Bělohorskému, který ale nepřesně zakončil, zanedlouho poté ústecký Moučka to zkoušel sám tváří v tvář proti brankáři Willovi, ten však při zákroku vyhodil branku ze správné pozice. Postupně přicházely i první vyloučení, v nichž však žádný gól nepadl. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, když Slovan uprchl do svého útočného pásma a po souhře Kasíka a Doležala prostřelil Willa přesouvajícího se od tyči k tyči Jaroslav Roubík. O čtyři minuty později ale přišlo další vyloučení, tentokrát pro Slovan, což vyneslo Benátkám vyrovnání. Jan Ordoš prokličkoval mezi ústeckou obranou a následně zasunul puk k levé tyči brankáře Soukupa.

Po začátku druhé dvacetiminutovky se diváci na další přesnou trefu příliš nenačekali. Vedení 2:1 zajistil svému celku Josef Mikyska. Ten v útočné třetině domácích čistě odstavil soupeře od puku v prostoru v mezikruží a přesnou svižnou střelou zamířil skrz gólmana hostí. Následovaly další tresty na obou stranách. V polovině hrací doby se do dalšího brejku probojoval Ordoš, nyní ho ale ústecká obrana zastavila, avšak s faulem. Ve 33. minutě přišlo druhé vyrovnání stavu během večera. Zdeněk Doležal povedenou zvednutou střelou vymetl pavučinky v růžku branky Romana Willa. Na konci prostředního dějství se jako štírek opět prodral mezi ústeckými beky Ordoš, jenže opět zastaven a opět s faulem.

Třetí třetina začala být mnohem vypjatější a drsnější. Hráči šli do sebe tvrději a nic si nedarovali. Jako první šli do bližší výměny názorů Hubáček s Přindišem po tvrdém dohrání ústeckého hráče právě Hubáčkem, ten nakonec musel opustit hrací plochu o jedenáct minut dříve kvůli inkasování osobního trestu. Nedlouho poté přišly další strkanice, tentokrát již vyhrocenější, nejaktivnějšími byli na straně Benátek Vlach a v táboru Ústí Melka. V 57. minutě přišel další souboj, tentokrát již pěstní, kdy si Plutnar nebral servítky s Mertou a oba se šli zklidnit na trestnou lavici. Ve hře 4 na 4 se současně pustili do sebe jeden na jednoho Havlín s Husákem, v ten samý moment ještě Benátečtí dokázali vstřelit vítěznou branku z hole dvacetiletého obránce Filipa Pyrochty. Nehrálo se ani 5 vteřin a Slovan šel do tří. Početní výhodu 4 na 3 dokázal po nahrávce Pyrochty správně zužitkovat Josef Mikyska, jenž mohl slavit druhý gól v zápase. Benátky nad Jizerou tak utnuly sérii šesti porážek s Ústím nad Labem díky výhře 4:2.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): „Čekali jsme těžký zápas, protože jsme věděli, že Ústí sem přijede pouze ve třech lajnách a de facto v takovém složení, o kterém jsou rozhodnuti, že nastoupí i v sezóně. U nás se sestava zatím pořád točí. Ráno nečekaně na požadavek Tygrů přijel celý kompletní útok, takže jsme to museli překopat. Mrzí mě, že jsme byli tolikrát vyloučení. Často, si myslím, že ty souboje byly sporný. Byli jsme víc venku, ale chtěli jsme dostat Ústí pod tlak a přebruslit je souboji, ale bohužel jsme se z toho vyřazovali sami častými vyloučeními, takže jsme se k té hře nemohli dostat. Nicméně vyrovnané utkání, které jsme zvládli ve svůj prospěch, a po loňské sezóně, kdy jsme spoustu těch zápasů takhle o gól ztratili, tak jsme dnes o gól, de facto o dva zvítězili, takže pro nás je i v přípravě cenný každý bod.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Z tohoto zápasu nejsme zklamaní. Všichni hráči, kteří dnes nastoupili, hráli první zápas. Viděli jsme nedostatky, ale i dobré věci.“