Most - Ústecký Slovan vyjel v prvním kole WSM Ligy za svým severočeským soupeřem. Po celé utkání měl Most na ledové ploše převahu, ale Slovanu se podařilo ve třetí třetině vyrovnat na 3:3 a dovést střetnutí do prodloužení. Oba celky měly v nastaveném čase šance, ale zápas pokračoval do nájezdů, ve kterých rozhodl ústecký David Bernad a Ústí nad Labem si díky tomu připisuje první cenné body do tabulky soutěže.
st 7. 9. 2016, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
3:4sn 1:0, 1:1, 1:2 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Stříbrný (Kubinčák, Divíšek), 36. Stříbrný, 45. Divíšek (Kokeš, Stříbrný) – 39. Gengel (Moučka, Dalecký), 54. Brož, 57. Dalecký (Gengel), rozhodující nájezd Bernad. Rozhodčí: Jílek – Štětina, Klouček. Vyloučení: 3:2, navíc Kasík (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 513. Střely na branku: 40:41 (12:11, 14:13, 12:12 - 2:5). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

MOSTEČTÍ LVI: Pinc – Hora, J. Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Kokeš, Cvrk – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – M. Havelka, Havlíček, Chlapík – T. Doležal, Alinč, Smolka – Mical, Šimeček, Válek. Trenéři: Jiří Doležal, Zdeněk Zíma.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes - D. Vrdlovec, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Poulíček, D. Merta - Dalecký, Gengel, Moučka - do 40. Markulinec, do 40. Komárek, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

První třetinu byli aktivnější hokejisté Mostu, kteří byli odměněni hned po 4 minutách hry, když se prosadil Josef Stříbrný. Druhá třetina probíhala ve stejné režii jako ta první. Mostečané útočili a Ústí se bránilo. Ve 36. minutě se schoval za obranu hostí opět Josef Stříbrný, který zvýšil vedení Mostu na 2:0. V předposlední minutě druhé části snížil z pohledu hostů na 1:2 Ladislav Gengel.

Třetí třetina byla vyrovnanější, ale jako první se prosadili opět domácí. Na 3:1 pro domácí zvýšil Tomáš Divíšek. Hostující fanoušci hnali své borce za vyrovnáním. Tento plán se začal plnit šest minut před koncem třetiny, když střelu Vladimíra Brože srazil do vlastní branky Kokeš. V čase 56:40 už bylo vyrovnáno. Ladislav Gengel našel zpoza branky Jana Daleckého, který vyrovnal na 3:3.

V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu. Největší šanci měl v poslední vteřině prodloužení Vladimír Brož, jenž trefil tyčku. Samostatné nájezdy byly v režii Davida Bernada, který překonal Marka Pince celkem třikrát. Za domácí se trefili Pavel Smolka a Ondřej Havlíček.

Miroslav Mach (Slovan Ústí nad Labem): "Padesát minut jsme hráli hodně špatně. Tolik chyb jsme neudělali za devět přípravných zápasů. Kluci byli asi nervózní, možná špatný led... Máme ale nakonec dva body, kluci ukázali charakter a nepoložili jsme se. Utkání jsme otočili a vyhráli. Formace Jardy Roubíka gól nedala, ale ukázali se další hráči."