Ústí nad Labem - Deváté kolo WSM Ligy přineslo souboj před zápasem čtvrtého Ústí nad Labem s osmým Havířovem. Utkání zvládli lépe Severočeši, kteří kromě padesáté čtvrté minuty nekapitulovali. Dvě branky zaznamenal Jan Kloz, díky kterému se Slovan dostal v soutěžní tabulce na druhou příčku za vedoucí Kladno. Tříbodový zisk Ústí nad Labem sledovalo o sváteční zářijovou středu 798 diváků.
st 28. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
3:1 1:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Poulíček (Husák, M. Vágner), 32. Kloz (Loskot), 38. Kloz (Loskot, Vrdlovec) – 54. Haas (D. Seman, Maruna). Rozhodčí: K. Hlinka – T. Svoboda, Maštalíř. Delegát: Jebavý. Vyloučení: 5:5, navíc Přindiš (UNL) 5+OK [BSH]. Využití: 0:1. Diváci: 798. Střely na branku: 25:43 (10:11, 10:17, 5:15). Průběh utkání: 3:0, 3:1. Zakázaná uvolnění: 2:5. Ofsajdy: 6:1. Vyhraná vhazování: 38:38 (14:12, 10:10, 14:16).

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Gengel, Melka, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

AZ Heimstaden Havířov: M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran, od 41. Dudek – D. Dvořáček, Haas, Michal Hlinka – Kotala, L. Bednář, Maruna – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Pořízek, D. Matula, V. Meidl. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

Úvodní třetinu devátého kola WSM Ligy začali lépe domácí, když v čase 11:11 min. Roman Navarra ze skvělé střelecké pozice těsně přestřelil. Slovan se snažil i nadále, což se vyplatilo. Patrik Husák nahrál nejlépe, jak mohlze Patriku Poulíčkovi, který v osmnácté minutě bez větších problémů překonal Marka Laca a otevřel zápasové skóre na kostce. V devatenácté minutě mohl navýšit vedení Ústeckých Jan Kloz, ale nepodařilo se mu trefit téměř odkrytou svatyni Havířova.

Hosté mohli na úvod druhé periody vyrovnat, ale úmysl Jakuba Kotala, který dorážel střelu Marcela Petrana, severočeský brankář přečetl a nedovolil vstřelit touš do klece Slovanu. V čase 31:02 min. se do černého trefil Jan Kloz, když získal přihrávku do mezikruží od Marka Loskota. Jan Kloz přelstil hostujícího gólmana znovu po šesti minutách a šestadvaceti vteřinách přízemní střelou z pravého kruhu, díky čemuž si severočeské mužstvo neslo do poslední dvacetiminutovky tříbrankové vedení.

Třetí část se odehrávala ze začátku v celkem poklidném tempu. První velkou šanci hostů ve čtyřicáté šesté minutě zblokoval Jakub Soukup maskou, když do něj pálil David Dvořáček tvrdou střelou. Havířov se nevzdával a i nadále se snažil alespoň o snížení stavu. V padesáté třetí minutě se pokusil o překonání domácího brankáře Jan Maruna, ale jeho pokus včas zblokoval Martin Vágner. V čase 52:42 min. se musel na trestnou lavici posadit Patrik Husák a hostům se nabídla přesilová hra právě včas.

První střelu Tomáše Gřeše v početní výhodě Jakub Soukup skvěle vychytal, ale druhou od Marka Haase šest vteřin před koncem padesáté čtvrté minuty už nestačil vyrazit do bezpečí a první úspěšný střelec Havířova snížil na rozdíl dvou branek z prostoru mezi kruhy. Hosté v posledních minutách využili možnosti hrát power-play, ale příliš mnoho šancí k vidění nebylo.

Slovan si dvacet pět sekund před koncem základní hrací doby vyžádal time-out, avšak hosté pokračovali ve hře bez brankáře a domácím se poslední vteřiny staly osudnými. Petr Přindiš po vyloučení Daniela Štumpfa za sekání musel odejít z hrací plochy. Ústecký obránce byl vyloučen totiž do konce utkání za bodnutí špičkou hole.

Ani jeden celek se už do branky protihráče netrefil a Slovan přerušil Havířovu sérii dvě prohry – dvě výhry, kterou vede od začátku sezóny 2016/2017. Ústečtí hokejisté vítězí počtvrté v řadě a nechávají si na ledě zaslouženě cenné tři body do tabulky po výhře 3:1 nad týmem HC AZ Havířov 2010.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme rádi, že jsme prodloužili vítěznou sérii, jelikož Havířov je kvalitní mužstvo a hlavně dostávají málo gólů. Trochu nás brzdily vyloučení, tam jsme je vždy postavili trochu na nohy, ale myslím si, že jsme podali hodně dobrý výkon. Kulisa byla dobrá a určitě budeme chtít sérii dál prodloužit."

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010): „V první třetině nám trochu chyběl tlak do brány, měli jsme tam dvě podobné situace, ze kterých Ústí skórovalo na 1:0. Bohužel nestřílíme a nechodíme do brány. Ve druhé třetině jsme udělali obrovskou chybu v obraně, dostali jsme gól na 2:0 a myslím, že Ústí si už zápas pohlídalo. I když jsme měli tlak a dostatek střel na to, abychom výsledek zredukovali i ze stavu 3:0 a dostali se do zápasu, tak branka bohužel přišla pozdě a Ústí si zápas v klidu dohrálo."