Ú s t í n/L. - Hned na úvod zápasu potěšila ústecké příznivce zpráva o návratu Jaroslava Roubíka a Jana Daleckého, kteří se vrátili po zranění zpět do zápasového kolotoče. Na konci utkání fanoušci slavili znovu. Slovan přemohl nováčka WSM Ligy a vrátil mu porážku z prvního vzájemného střetnutí.
st 19. 10. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Frýdek-Místek
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Melka (M. Vágner, Moučka), 28. Kloz (Vrdlovec, Kasík), 59. Z. Doležal (Poulíček, Zajíc) – 10. M. Kovařčík (Chmielewski, O. Kovařčík). Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6, navíc Husák - Miloš Roman oba 10 min. OT [NESP], Zahradníček TS [HÁK]. Bez využití. Diváci: 796. Střely na branku: 38:31 (10:11, 17:3, 11:17). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1. b>Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 38:21 (11:6, 12:6, 15:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc - Vrdlovec, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Poulíček, D. Merta - Dalecký, Loskot, Moučka - Macek, Melka, Gengel Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Frýdek-Místek: Daneček (28. Šimboch) - Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, L. Doudera, Adámek, Roupec, Kania - Cienciala, J. Sýkora, Luka - Kanko, Franek, Miloš Roman - O. Kovařčík, Chmielewski, M. Kovařčík - Christov, R. Meidl, T. Káňa. Trenéři: Jiří Juřík, Marek Malík.

S bilancí pouze dvou proher na domácím ledě nastoupil Slovan do prvního ze dvou zápasů, které na něj čekají v tomto týdnu na zimním stadionu v Ústí nad Labem. Od úvodních minut se Ústečtí tlačili do zakončení. Doposavad největší šanci si připsal při přesilové hře Jan Kloz, jeho střelu zpoza obránce však zastavil beton Šimbocha. Vzápětí se potvrdilo pravidlo, nedáš, dostaneš. Po střele Chmielewskiho se k odraženému kotouči dostal nejrychleji Michal Kovařčík a poslal svým gólem Frýdek do vedení.

Nakročeno k druhému gólu měli hosté hned záhy, když se nikým nehlídaný před Volkem ocitnul Petr Kanko. Skóre se však v úvodní dvacetiminutovce již neměnilo a hráči odjížděli do kabin za stavu 0:1.

I ve druhé třetině Slovan určoval tempo zápasu a důrazná hra přinesla ovoce. V čase 24:47 Antonín Melka z rohu kluziště nabruslil na mezikruží a nekompromisně zavěsil kotouč do pravého růžku Danečkovi klece. Také další minuty patřili Ústeckým. Vzápětí mohl strhnout vedení na domácí stranu David Merta, ale jeho střela skončila pouze v lapačce hostujícího brankáře. Ústečtí však obrat zápasu dokonali záhy, když po kombinaci s Danielem Vrdlovcem Jan Kloz na mezikruží nasměroval kotouč do odkryté části brány.

Po inkasovaném gólu z brány odstoupil Lukáš Daneček a mezi tři tyče se postavil Juraj Šimboch. Netrvalo dlouho a Šimboch si musel připisovat první zákrok. Po faulu na Jana Daleckého bylo rozhodčím nařízeno trestné střílení. Dalecký však nenašel skulinku mezi betony a skóre zůstalo nezměněno.

S těsným náskokem poté ústečtí hokejisté naskočili do poslední periody. Rozhodující část přinesla divákům hned několik pikantních situací. Nejprve se domácím fanouškům zatajil dech, když se po nepřesné rozehrávce Volkeho před Davidem Ciencialou naskytla odkrytá branka. Domácí gólman však svou chybu vzápětí napravil a Slovan i nadále držel jednogólový náskok.

Následně zhruba v polovině třetiny vyvrcholily emoce před Volkeho svatyní, kde došlo k potyčce mezi Patrikem Husákem a Milošem Romanem.

V závěru utkání Frýdek ještě zabojoval o vyrovnání, ovšem definitivní tečku středečnímu utkání zasadil Zdeněk Doležal. Po přihrávce za obranu si tváří tvář poradil s Šimbochem a rozhodl o konečném výsledku 3:1. Slovan tak odčinil zářijovou prohru na ledě Frýdku a již tuto sobotu vyzve v derby Litoměřice.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "My musíme mužstvo s Tomášem Marešem pochválit, od první do poslední minuty jsme hráli super hokej, napadali jsme a chodili po soupeři. Kdybychom nebyli tolik nemohoucí v koncovce, zápas mohl skončit 7:2. Výhra se cení, tři body jsou důležité. Tabulka je vyrovnaná, potřebujeme nejen doma bodovat. Utkání rozhodla branka Zdeňka Doležala, ale my hráli celé utkání dobře, ve druhé třetině měl Frýdek-Místek jen tři střely na branku. Neproměněný nájezd je loterie, není to jako ve fotbale. Byl provedený dobře, bohužel to tam nespadlo. Řekli jsme si, že chceme z domácího prostředí udělat nedobytnou tvrz v řádné hrací době, zatím se nám to nedaří. Musíme doma být stoprocentní, pokud se chceme pohybovat v horní polovině tabulky. Domácí prostředí je velkou výhodou, diváci nás ženou, i když jich tolik nechodí. Doufám, že si cestu najdou alespoň na derby se Stadionem Litoměřice."

Mgr. Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): "Počítali jsme, že ze začátku zápasu budou mít tlak domácí. Úvodní tlak jsme přečkali, šli jsme do vedení. Utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme zbytečně chybovali. Ve třetím dějství, i když jsme se tlačili do brány, nám byl velkou překážkou výborný gólman Ústí nad Labem. Domácí naopak využili šanci, kterou jsme jim nabídli v závěru utkání a potrestali nás. Po time-outu jsme chtěli zkusit, jestli bychom nenaskočili zpět do utkání, ale bohužel se nám to nevydařilo. Nastřelili jsme jen břevno, nebyli jsme dostatečně důrazní."