Ú s t í n/L. - Slovan v domácím prostředí znovu předčil Trhače, tentokrát však až v nastaveném čase. Vítěznou branku utkání vstřelil David Bernad.
so 26. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
3:2pp 1:0, 0:2, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Vrdlovec (Z. Doležal, D. Merta), 57. Vl. Brož (Z. Doležal, D. Merta), 61. Bernad (Kloz) – 28. Trefný (Hlava, R. Černý), 35. Kohout (Hlava). Rozhodčí: Valenta – Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 868. Střely na branku: 35:19 (15:7, 18:12, 11:10 – 1:0). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 5:3. Vyhraná vhazování: 43:21 (7:6, 20:11, 16:4).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Přindiš, Zajíc - Melka, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta - Dalecký, Beran, Poulíček - Macek, Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (T. Dvořák) - Trefný, J. Černý, Cestr, J. Tomeček, D. Šimek, Šafář, L. Chalupa - Hlava, Chlouba, Zadražil - O. Beránek, Osmík, L. Vrána - D. Vaněk, Chrpa, Ringler - Kohout. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Úvodní vhazování vyhráli hosté. Kotouč dostali do útočného pásma, ale gólově se neprosadili. Byli to naopak Ústečtí, kteří prověřili hostujícího gólmana. Puk ale skončil v rohu kluziště. Na druhé straně Chlouba vystřelil z bezprostřední blízkosti na Volkeho, ale ani jeho pokus v kleci neskončil. Hra se přesouvala ze strany na stranu.

Žlutomodří kombinovali, ale Kadaňští si obranné pásmo hlídali. Zápasový účet otevřel v patnácté minutě Daniel Vrdlovec, když zpracoval přihrávku od Zdeňka Doležala a střelou ke vzdálenější tyčce překvapil Strmeně. Domácí se tak ujali vedení 1:0. Hosté na tuto branku odpovědět nedokázali a po první dvacetiminutovce platil stav 1:0 ve prospěch Slovanu.

Ústečtí operovali v útočném pásmu. To se nelíbilo Zadražilovi, který za sekání vyfasoval dvouminutový trest. Modrožlutí tuto výhodu nevyužili. Ani Trhači se nevzdávali a usadili se před Volkem. Ten byl pozorný a všechny pokusy zneškodnil. A vylučovalo se i na straně domácích. Roubík odešel pykat za katr a hosté získali početní výhodu. A tu proměnili. Nicolas Hlava přihrál do mezikruží Jakubovi Trefnému a ten se nemýlil. Černožlutí tak vyrovnali na 1:1.

Oba celky bojovaly a snažily se prosadit. Skóre se znovu měnilo šest minut před druhou sirénou. Nicolas Hlava nahrál Martinu Kohoutovi a ten střelou od modré propálil Volkeho. Kadaňští se tak dostali do vedení 2:1. Do konce třetiny se už nic nezměnilo a po dvou periodách šli hokejisté do kabin za stavu 2:1 ve prospěch žlutočerných.

Navýšit skóre mohl Vrána, ale Volke jeho střelu ukryl v náručí. Poulíček měl výhrady k rozhodčímu a ten ho potrestal dvouminutovým trestem. Přesilová hra soupeři tentokrát nevyšla. A také Ústečtí získali početní výhodu. Ve vlastním oslabení ujel Hlava, ale Volke byl pozorný. Ani tato výhoda jednoho muže v poli navíc domácím nevyšla. Na hrací ploše přituhovalo. Oba kluby bojovaly o každý centimetr ledu.

Hokejisté Slovanu stříleli ze všech možných pozic. Strmeň jejich tlaku odolával. Tři minuty před třetí sirénou se stav na tabuli měnil znovu. Zdeněk Doležal nahrál na modrou čáru Vladimíru Brožovi a ten propálil Strmeně. Domácí tak srovnali na 2:2. Do konce zbývalo pětačtyřicet vteřin, když Brož vystřelil puk z obranného pásma a sudí ho za tento čin poslal na trestnou lavici. Protože duel skončil vyrovnaně 2:2, následovalo prodloužení.

Domácí si do něj přenesli i zbytek trestu z třetí dvacetiminutovky. Modrožlutí vybojovali puk ve středním pásmu. Jan Kloz přihrál do jízdy Davidu Bernadovi a ten poslal kotouč do šibenice. Ústečtí hokejisté tak nakonec zvítězili 3:2 po prodloužení a do tabulky si připsali další dva body.