Ú s t í n/L. - Velice složitý byl zápas pro hráče Slovanu, jelikož dlouhou dobu prohrávali o dvě branky a zásluhou Vrdlovce a Roubíka v posledních deseti minutách dokázali dovést utkání až do nájezdů, kde rozhodl Patrik Poulíček.
po 5. 12. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC ZUBR Přerov
3:2sn 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 50. Vrdlovec (Z. Doležal, Kasík), 58. Roubík (Poulíček, Melka), rozh. náj. Poulíček – 26. Goiš (Sýkora), 42. Berger (Ižacký, Zbořil). Rozhodčí: M. Škrobák, Pešina – M. Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 639. Střely na branku: 38:29 (7:10, 12:8, 17:6 – 2:5). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Přindiš, Zajíc - Melka, Roubík, Poulíček - Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta - Dalecký, Loskot, Gengel - Macek, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC ZUBR Přerov: Štůrala - Šnajnar, Chmelíř, Ferenc, M. Novotný, L. Vágner, Zbořil, Malina, Pala - M. Procházka, T. Sýkora, Plášek - Kovařík, Sikora, Goiš - M. Kratochvíl, Berger, Ižacký - P. Kratochvíl, Dymáček, Tadeáš Král. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Úvod zápasu vyšel domácímu mužstvu, které bylo hodně aktivní a tlačilo se do brankových příležitostí. Největší šanci první třetiny neproměnil David Merta, hodně vidět byl také Ladislav Gengel. Přerovští Zubři se bránili tlaku Slovanu pomocí častých zakázaných uvolnění.

Krátce po začátku druhé části si zahráli domácí přesilovou hru. Zubři početní převahu domácích ubránili a zásluhou Jiřího Goiše šli do vedení. Na první brance hostí měl velkou zásluhu domácí bek Kasík, kterému se nevyvedla přihrávka na Doležala podle jeho představ. Slovan se snažil vyrovnat, ale narážel na fantastického Tomáše Štůralu.

Ve 42.minutě si vytvořil velkou příležitost člen čtvrté formace Roman Navarra, který mohl vyrovnat. Na místo toho přišel o pár vteřin úder na druhé straně a hosté šli do dvoubrankového vedení. Petr Přindiš neuhlídal Jana Bergera, který zužitkoval přihrávku od Zbořila - 0:2. Žlutomodří však nic nevzdali a bojovali dál! Odměna v podobě snížení přišla v 50. minutě, když celou akci založil Zdeněk Doležal našel Daniela Vrdlovce, který poprvé prostřelil Štůralu - 1:2. Domácí tato branka nakopla a byli dále nepříjemní. Ústecký zimní stadion rozjásal podruhé necelé tři minuty před vypršením základní hrací doby Jaroslav Roubík. Velkou zásluhu na brance, která padla v přesilové hře měli Roubíkovo parťáci - Antonín Melka a Patrik Poulíček - 2:2.

V prodloužení jsme viděli po jednom vyloučení na každé straně. Největší šanci si vypracovali domácí, ale Vladimír Brož ve slibné příležitosti přestřelil.

V samostatných nájezdech se jako první trefil ve druhé sérii hostující Lubomír Kovařík. Jaroslav Roubík v tu chvíli musel proměnit, jinak by zápas skončil a povedlo se. Hostující Sikora následně neproměnil a pořadí se otáčelo se systémem "náhlá smrt". Rozhodující branka padla v páté sérii zásluhou Patrika Poulíčka - 3:2 sn.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme rádi, že jsme nakonec získali dva body, i když ten výkon byl dneska dost špatný, hlavně ty první dvě třetiny. My jsme vlastně začali hrát, až když jsme dali první gól deset minut před koncem a to je strašně málo. Jsme rádi, že jsme udrželi domácí neporazitelnost po šedesáti minutách a jak se říká, dneska jsme z minima vytěžili maximum. Příště musíme hrát líp.“

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): „My jsme dneska odehráli třetí utkání během čtyř dnů a během první třetiny to bylo na ledě znát. I když jsme soupeře nepouštěli do žádných velkých šancí, tak to bylo oboustranně opatrné. My jsme měli ve druhé třetině nějaké vyložené gólové šance a podařilo se nám dát vedoucí gól. Ve třetí třetině jsme uskočili o dvě branky, nicméně po naší individuální chybě jsme pustili soupeře do utkání. Dal nám kontaktní branku a na konci srovnal v našem oslabení. V prodloužení gól nepadl a v nájezdech stejně jako jsme tady minule v nich vyhráli, tak jsme v nich dneska prohráli. Je to loterie, dneska vyšly soupeři a my mu můžeme pogratulovat. Musíme se teď připravit na další zápas, který hrajeme ve středu.“