Ú s t í n/L. - Slovan vstřelil v zápase první branku, pak se ale třikrát prosadili hosté. Ústečtí hokejisté dokázali ve třetí třetině vyrovnat na 3:3. V posledních minutách bojovali o rozhodující gól. Ten nepřišel, a tak se zápas dostal do prodloužení. V něm žlutomodří neproměnili přesilovou hru a následně po vlastní chybě inkasovali gól. Benátky si z Ústí odvážejí dva body za výhru 4:3 v prodloužení.
st 14. 12. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
3:4pp 1:1, 1:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík, Bernad), 26. Melka (Roubík, M. Vágner), 44. Vl. Brož (Z. Doležal, Vrdlovec) – 20. Víšek (Pyrochta, Ordoš), 23. Orsava (Pospíšil), 23. Víšek (Havel), 64. Orsava (Pospíšil). Rozhodčí: Luczków – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 859. Střely na branku: 40:32 (6:9, 15:9, 18:11 – 1:3). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4. Zakázaná uvolnění: 1:4. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 34:31 (12:12, 16:9, 5:9 – 1:1). Nejlepší hráči: Patrik Poulíček – Jan Víšek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Zajíc, Přindiš – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Moučka, Gengel, Macek – Markulinec, Komárek, Navarra.

HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný – Pyrochta, Husa, Havlín, Kolmann, Kočí, Pastor – Víšek, Vrbata, Ordoš – A. Dlouhý, Hrabík, Hrníčko – Orsava, Volf, Pospíšil – J. Havel, Janele, Prokeš.

V úvodu zápasu byl k vidění bruslivý hokej, který nenabízel mnoho šancí. Jako první si přesilovku zahráli domácí. Ti začali početní výhodu slibně, ale nedokázali zakončit. Následně neproměnily přesilovku ani Benátky. Pak už ale při početních výhodách začaly padat góly. V 18. minutě se po přihrávce Jaroslava Roubíka prosadil střelou z první Antonín Melka. V samotném závěru třetiny se hostům podařilo vyrovnat. V přesilovce vystřelil od modré Filip Pyrochta, jehož pokus tečoval mimo dosah Martina Volkeho Jan Víšek. Po první třetině platil vyrovnaný stav 1:1.

Z kraje druhé třetiny se dokázali dvakrát prosadit hosté. Nejprve se kotouč do domácí branky dostal odrazem o hráče Ústí. Jako autor branky byl označen Jakub Orsava. Třicet jedna sekund poté se Benátky prosadili znovu. Po přihrávce Jana Ordoše se puku zmocnil Jan Víšek, který střelou přes obránce překonal Martina Volkeho. Domácím se podařilo snížit. Po přihrávce Jaroslava Roubíka se trefil přesně Antonín Melka.

Ve třetí třetině se snažil Slovan vyrovnat. Ve 44. minutě Zdeněk Doležal vybojoval kotouč u mantinelu, zavezl jej za branku, odkud přihrál na modrou čáru. Tam byl Vladimír Brož, jehož tvrdá rána se zastavila o síť v brance.V samotném závěru třetí části hry se Ústí snažilo vstřelit rozdílovou branku, což se nepodařilo. Následovalo prodloužení.

Úvodní dvě minuty hrál v prodloužení Slovan přesilovou hru, dostal se do útočného pásma, ale nedokázal přesněji zakončit. V 64. minutě se po chybě domácích před vlastní brankou dostal do šance Jakub Orsava, který rozhodl o tom, že druhý bod berou hosté z Benátek..

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Začali jsme hůř, ale potom jsme nějaké šance měli. Na začátku druhé třetiny jsme vypadli z tempa a dostali jsme tam dva góly. Potom jsme opět nějaké šance měli, ale horko těžko to doháněli. Dvakrát jsme mohli ještě přidat gól, ale nedokážeme to tam dát. No, a potom dostaneme po chybě gól v prodloužení. Dnes jsme vyrobili těch chyb strašně moc. Ztráta dvou bodů nás mrzí hodně, protože doma bychom měli vyhrávat. Pro nás je teď důležité dívat se dopředu na další zápas a řešit, abychom ho měli vůbec s kým hrát. Po faulu na Davida Bernada, který má něco s kotníkem, tu máme další hráče, co nejsou úplně v pořádku. Uvidíme zítra, jak to bude vypadat. Musíme se připravit na sobotní zápas, který už musíme vyhrát.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Za dva body jsme rádi, protože od rána jsme slyšeli, že jsme v Ústí čtyři roky nevyhráli. Konečně jsme to tedy protrhli. S hrou nejsme úplně spokojení, protože jsme sem přijeli trochu s jiným záměrem, ale ten se nám, bohužel, nedařil a pustili jsme domácí do přesilovek. Hráli jsme pak trochu hloupě do obrany a domácí nás křížnými přihrávkami přehrávali. Nakonec jsme to ustáli a bojovností jsme tomu výsledku šli naproti. Bylo to až do konce hektické, ale tou trpělivostí jsme to uhráli.