Ú s t í n/L. - V rámci 35. kola WSM Ligy do Ústí nad Labem zavítal Havířov. Dosavadní bilance v letošní sezóně hovořila jasně ve prospěch domácích týmů, kterou potvrdil ve třetím vzájemném zápase domácí Slovan.
so 17. 12. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
5:2 1:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Gengel (Moučka, Macek), 24. M. Vágner (Melka, Kasík), 35. Gengel (Macek, Poulíček), 49. D. Merta (Z. Doležal, Vl. Brož), 56. Melka – 28. Štumpf (D. Seman, Gřeš), 42. Hlinka (Kanko). Rozhodčí: Valenta – Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 892. Střely na branku: 27:35 (11:8, 9:13, 7:14). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2. Zakázaná uvolnění: 5:3. Ofsajdy: 0:3. Vyhraná vhazování: 28:28 (8:12, 9:9, 11:7). Nejlepší hráči: Ladislav Gengel – Petr Kanko.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Macek, Gengel, Moučka – Navarra, Komárek, Markulinec.

AZ Heimstaden Havířov: M. Laco – Holomek, Krisl, Chroboček, Staněk, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Kotala – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Dvořáček.

Do utkání vletěli aktivněji domácí, kteří se radovali hned v 5. minutě, když před brankou zůstal osamocený Ladislav Gengel a s hostujícím brankářem si s přehledem poradil - 1:0. Poté se dostal do velké příležitosti po přihrávce Poulíčka domácí kapitán Vágner, ale neuspěl. Velkou příležitost hostí připravil při přesilové hře Kanko obránci Dudkovi, který Kankův pas nepřesně zpracoval a bylo po akci.

Do druhé části vletěli domácí aktivně, tak jako do té první. Odměnou jim byla branka ve 24. minutě, když se prosadil nechytatelnou dělovkou pod horní tyčku Martin Vágner - 2:0. O čtyři minuty bylo vyrovnáno. První varováním byl únik Michala Hlinky, který pálil mimo. Z další akce se však hosté už prosadili. Semanovu ránu vyrazil domácí brankář k holi Daniela Štumpfe, který snížil na rozdíl jediné branky - 2:1. Tento výsledek vydržel do času 34:11, když Ladislav Gengel chytře obehrál hostujícího obránce odrazem puku o branku a zavěsil ke vzdálenější tyčce Marka Laca - 3:1. Ke konci třetiny si vytvořila několik příležitostí i první pětka domácích, ale do kabin se odcházelo po 40 minutách za stavu 3:1.

Třetí třetina přinesla rychlou branku z hole hostujícího Michala Hlinky, který snížil na rozdíl jediné branky v čase 41:25. Hosty tato branka nabudila a byli nebezpeční, třeba jako Daniel Seman, který zůstal před brankou úplně volný, ale svou šanci neproměnil ve vyrovnávající branku. Naopak udeřili domácí. David Merta převzal kotouč v rohu útočného pásma nabruslil si před branku a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení 4:2. V čase 55:16 to vypadalo s AZetem ještě hůře. Antonín Melka samostatnou akcí překazil tlak hostí a ještě k tomu vstřelil pátou branku Slovanu. Těsně před koncem zápasu trefil tyčku hostující branky Doležal. Domácí si, tak připisují před Vánoci velmi důležitou výhru za tři body nad Havířovem.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Museli jsme bodovat, jelikož se nám přestalo na domácí půdě dařit. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, i když výkon byl kostrbatý. Tří bodů si ceníme. V první třetině jsme chtěli hrát aktivně, ale brzdila nás vyloučení a nemohli jsme se do zápasu pořádně dostat. Ve druhé třetině se nám podařilo dát dva góly, ale myslím si, že jsme jich mohli dát více. Divákům velice děkujeme za podporu. Nyní budeme mít do neděle volno, a poté začneme trénovat třífazově, abychom byli připraveni na další část sezóny."

Martin Janeček (HC AZ Havířov): "V utkání se Slovanem jsme navázali na naše špatné výkony, kdy hra nebyla organizovaná. Pokaždé vypadne nějaký jednotlivec, což se musí odbourat tréninkem. Dělali jsme jednoznačně individuální chyby v obraně, které rozhodly o výsledku. Stále jsme věřili, ale před poslední naší inkasovanou brankou přišla další chyba v podání propadu v rohu. V pauze se chceme zaměřit na chyby jednotlivců a trénovat kombinace. Oddech je pro nás ale krátký a bude těžké věchno stihnout."