Kladno - Poprvé po vánočních svátcích Ústečtí vyjeli na Kladno, kde měli odehrát 36. kolo WSM Ligy. Martin Vágner zavedl ve třetí minutě vedení pro své mužstvo, ale Rytíři následně dokázali vstřelit dvě branky a převzít otěže. Hosté ze severu Čech však dokázali v padesáté druhé minutě vyrovnat a utkání pokračovalo prodloužením. V nastaveném čase rozhodl po čtyřiceti devíti vteřinách Jiří Drtina a Slovan si tak veze domů pouhý bod.
st 28. 12. 2016, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:2pp 1:1, 1:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 17. Jánský (Burger, J. Kloz), 38. Jánský (Burger, J. Kloz), 61. J. Drtina (Ton, Tenkrát) – 3. M. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:7, navíc Soukup (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. Diváci: 2 522. Střely na branku: 42:17 (12:6, 18:2, 11:9 - 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rytíři Kladno: Hanuljak – P. Hořava, J. Drtina, D. Růžička, Zelingr, Ptáček, Kehar – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Zikmund, Kubík, Havlůj. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Přindiš. do 40. Zajíc, do 40. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Macek, do 40. Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Zápas odstartoval ve slušném tempu a hned v úvodu se nacpal před branku Strnad, kterého ale Soukup vychytal, a následná Přikrylova dorážka proklouzala jen těsně vedle tyče odkryté branky. Ústí následně dostalo k dispozici přesilovou hru a tu využilo bleskově. Melka našel zpětnou přihrávkou v mezikruží Martina Vágnera, jenž vypálil z první přesně – 0:1. Po chvíli mohl srovnat z úniku Petr Ton, hostující gólman však udržel natažený beton na ledě a nepropustil kotouč za svá záda. Po polovině třetiny projel až za soupeřovu obranu Přikryl, který nadvakrát zakončoval, Soukup ovšem opět zasáhl jistě. Při početní výhodě pak zkoušeli Rytíři sehrát přesilovku stejně jako v úvodu Ústí, brankář hostí se ale proti Machačovi vyznamenal. O stý gól Kladna v sezoně se postaral až vzápětí Peter Jánský, který tvrdou střelou rozvlnil síť – 1:1.

Do prostředního dějství vstoupili lépe Kladenští, kteří si vytvořili několik šancí a převážně únik Petra Havlůje volal po brance. Soukup ovšem znovu obstál. Při přesilové hře Kladna pak už kotouč poskakoval v brankovišti hostí, obrana Slovanu jej ale nakonec poslala do bezpečí. Po faulu na Tůmu bylo následně nařízeno trestné střílení, kladenský útočník ale neuspěl se svým bekhendovým blafákem. Po chybě domácích v rozehrávce ujížděl na Hanuljaka osamocený Doležal, ten ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Skóre se opět měnilo až v závěru periody. Soukup vůbec nevěděl, kam se odrazil nahozený puk a Peter Jánský doklepl za rozhozeného gólmana do odkryté klece – 2:1.

Ve třetí části byli opět aktivnější domácí hokejisté, za které měl velikou možnost navýšit vedení Kehar, jenže ten nastřelil z vrcholu kruhu pouze tyč ústecké branky. Srovnat mohl po chvíli na druhé straně Gengel, i ten ale zasáhl brankovou konstrukci. Hned nato však už dokázal Roman Navarra dopravit kotouč až do sítě – 2:2. Rytíři poté dostali k dispozici přesilovou hru pěti proti třem, vždy ale pohořeli na vynikajícím Soukupovi. Burger měl obrovskou možnost z ostrého úhlu, nezasáhl ovšem kotouč ideálně a netrefil zařízení. Přikryl v závěru ještě hledal před odkrytou brankou Strnada, jenže ten letící kotouč netrefil, a tak musela hra dospět až do prodloužení.

V prodloužení nastartoval do rychlého protiútoku Ton Jiřího Drtinu a ten přesnou střelou překonal brankáře hostí – 3:2.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Během přestávky jsme se snažili zaktivnit naši hru, aby tam bylo hodně bruslení, a myslím, že se nám to povedlo. Chvílemi jsme Ústí přehrávali. Bohužel nás pořád trápí střílení branek, dáváme je těžce. Kdyby to tam spadlo, asi by bylo po druhé třetině rozhodnuto. Bohužel góly nedáváme, nadřeme se na každý, potom inkasujeme jeden dva góly a je z toho problém. Nakonec jsme rádi, že jsme uhráli bod navíc. Upřímně musím říct, že i když jsme ztratili, tak z toho mám daleko lepší pocit než ze zápasů, které jsme tady hráli před vánočními svátky. I když jsme je vyhráli, tak se na to nedalo moc koukat, kdežto dnes bych řekl, že to bylo koukatelné.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme dnes spokojeni s bodem a musíme pochválit kluky za to, jak to tady odmakali. Byl to vyrovnaný zápas, ve druhé třetině jsme z toho ale úplně vypadli. Kladno bylo lepší a kdyby dalo góly, tak by bylo po zápase. Třetí třetina byla vyrovnaná a přežili jsme přesilovku pět na tři. Prodloužení už je loterie.