Ústí nad Labem - Ústí nad Labem v zápase 45. kola WSM Ligy podlehlo Prostějovu 1:6. Jestřábi, jakožto nejlepší tým v přesilových hrách v soutěži, využili dvě přesilové hry a jednou se dokázali prosadit i v oslabení. Slovan jedinou branku vstřelil rovněž v početní převaze. V závěru vyfasoval pětiminutový trest + osobní trest do konce utkání Vladimír Brož, po jehož zákroku musel Matěj Zabloudil do nemocnice.
st 25. 1. 2017, ZS Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
1:6 0:2, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 39. Z. Doležal (Vrdlovec, D. Merta) – 6. L. Krejčík (Protivný), 11. L. Luňák (Venkrbec), 37. A. Holík (Šlahař), 48. Šlahař (Matuš, Žálčík), 51. Matuš (Šlahař, Žálčík), 59. Žálčík (Indra). Rozhodčí: P. Würtherle – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 837. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6. Zakázaná uvolnění: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Vyhraná vhazování: 42:29 (13:11, 8:8, 21:10). Nejlepší hráči: Zdeněk Doležal - Jakub Neužil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, D. Málek – Melka, Roubík, Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Kusý, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Protivný, Štindl, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – L. Luňák, Venkrbec, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Zabloudil, Hozák, Indra. Trenéři: Jaroslav Odehnal, Jiří Vykoukal.

Úvodní třetina patřila mnohem více hostům, kteří se dokázali prosadit hned v šesté minutě. Není divu, že jejich první gól padl z přesilové hry, když jsou nejlepšími ve využívání přesilových her v celé WSM Lize. Jako první se na listinu střelců za Jestřáby zapsal v čase 5:31 min. Lukáš Krejčík. Po dalších pěti minutách a dvaceti devíti sekundách využil nepozornosti ústecké obrany Matouš Venkrbec společně s Lukášem Luňákem a druhý jmenovaný neměl problém zakončit do odkryté branky.

Ve dvacáté sedmé minutě mohli Jestřábi vést už 3:0, ale Martin Novák nedokázal po nahrávce od Lukáše Krejčíka zpoza branky Jakuba Soukupa překonat. Podobná situace byla k vidění i ve třicáté třetí minutě v podání Slovanu, ale ani tady nemohli fanoušci slavit gól. V čase 35:15 min. prostějovští hokejisté využili další přesilovku díky Alešovi Holíkovi, který téměř od modré čáry překonal severočeského gólmana. Skórování ve druhé části ukončil Zdeněk Doležal, jenž také využil početní výhodu na hrací ploše střelou po přihrávce od Daniela Vrdlovce.

Ve třetím dějství poslali Jestřábi za záda Jakuba Soukupa celkem tři góly. Nejprve navýšil na tříbrankové vedení Jakub Šlehař, jenž při svém střeleckém pokusu prostřelil naprosto vše, co mu stálo v cestě. Po necelých třech minutách se dorážkou do svatyně Slovanu prezentoval Radim Matuš. V čase 58:46 min. upravil skóre pro svůj tým Lukáš Žálčík brejkem z pravého kruhu.

Že bylo utkání vyhrocené a Ústečtí se snažili do poslední chvíle snížit bylo vidět i dvacet dvě vteřiny před koncem utkání. Za domácí brankou zůstal ležet Matěj Zabloudil, který se střetl s Vladimírem Brožem. Na ledovou plochu musel být přivolán lékař z obou mužstev a zraněného prostějovského útočníka museli odnést na nosítkách a následně musel být odvezen do nemocnice rychlou záchrannou službou. Slovanu už se snížit nepodařilo a po šedesáti minutách se museli smířit s prohrou 1:6.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas jsme si prohráli v prvních dvou třetinách. Měli jsme několik jasných šancí, dali jsme z toho jeden gól a to dnes rozhodlo. Třetí třetina byla naše ostuda hokeje. Dostali jsme ve dvou zápasech jedenáct gólů a s tímhle budeme muset něco udělat, protože takhle se hrát nedá."

Jaroslav Odehnal (LHK Jestřábi Prostějov): „Jsem rád za body, které jsme tady uhráli. První dvě třetiny jsme měli pár okének v obraně, ale Jakub Neužil podal opět výborný výkon. Dokázali jsme využít přesilovky, potrestat některé chyby soupeře. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali a myslím si, že Ústí trošku rezignovalo. Jen škoda našeho zraněného hráče."