Třebíč - V posledním kole základní části WSM Ligy zajížděl Slovan změřit síly do Třebíče. S tamní Horáckou Slavií Ústí nad Labem všechna tři vzájemná utkání v letošním ročníku vyhrálo. K jistotě postupu do čtvrtfinále play-off potřebovali Severočeši jakékoliv vítězství, na Třebíč ale poprvé v sezóně recept nenalezli a museli počkat na konečný výsledek Slavia Praha - Jestřábi Prostějov. Pražané porazili Jestřáby 2:1 po samostatných nájezdech, což stačilo družině Miroslava Macha a Tomáše Mareše na přímý postup do čtvrtfinále play-off.
po 13. 2. 2017, MANN+HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 2:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Jan Wasserbauer (Dolníček, Kristl), 11. Paták (Juráň, Hort), 23. Juráň (T. Havránek) – 8. D. Merta (Vrdlovec, Z. Doležal), 23. Melka (Roubík, Z. Doležal). Rozhodčí: P. Přikryl, Obadal – Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1 740. Střely na branku: 35:30 (15:9, 7:13, 13:8). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – J. Zdráhal, Niko, M. Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň. Trenéři: Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, D. Málek, – Z. Doležal, Roubík, Melka – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Úvod zápasu byl opatrný, oba celky věděly, o co se hraje. Nutno říci, že o něco aktivnější byli v útočném pásmu hokejisté z Ústí nad Labem. Třebíčští se snažili hru srovnat v první početní výhodě, ale ani ta nevypadala příliš přesvědčivě, chyběla střelba, ale jistě se na tom podílel i fakt, že vinou nekompletního kádru chyběli právě klíčoví hráči, kteří do přesilovky nastupují. Ústí se první přesilovce Třebíče ubránilo.

Z Třebíčských jakoby pak pomalu spadla nervozita a začali hrát uvolněněji. Přesto to bylo Ústí, které poprvé skórovalo. V 8. minutě našel skulinu mezi rukou a tělem David Merta a střelou z mezikruží otevřel skóre.

Netrvalo však ani minutu a Třebíčští dokázali srovnat. Jan Wasserbauer propasíroval kotouč prakticky z nulového úhlu mezi tyčkou a levým betonem hostujícího gólmana. Neuběhly ani tři minuty a necelé dva tisíce třebíčského publika slavily obrat ve skóre. Z pravé strany najel s kotoučem do útočného pásma Lukáš Paták, který povedenou střelou prostřelil brankáře a potvrdil tak svůj herní vzestup!

Dvě minuty před koncem třetiny mohli domácí skóre ještě navýšit, ale vysoká hůl Daleckého brankou potrestána nebyla.

Do druhé části vstoupili mnohem aktivněji hosté, akci Husáka, kdy ústečtí nebezpečně doráželi, brankář Jekel ale odolal.

Branku ale ve 23. minutě vstřelili domácí. Tomáš Havránek ujel do přečíslení dva na jednoho společně s Marcelem Juráněm, kterému předložil přesný pas a Juráň střelou potřetí rozjásal třebíčské ochozy.

Ústecký tlak ale pokračoval a za 23 vteřiny byl přetaven v branku. Do kontaktu dostal hosty Antonín Melka po rychlé kombinaci a střelou z levého kruhu. Vyrovnat mohlo Ústí ve 28. minutě po kombinaci, kdy byla odkrytá prakticky celá domácí brána, Jekel ale, se štěstím pro Třebíčské, branku nedostal.

Rozhodnutí nepřišlo ani při dlouhé přesilovce Třebíče pěti proti třem, kdy se Horáci prakticky nedostali do šance a třetí třetina tak slibovala ještě hodně dramatickou podívanou!

Ve 47. minutě se do přečíslení hnal Roubík se svým spoluhráčem na jediného obránce Lojka, který předvedl dobrý obranný zákrok a nedovolil tak hostům dostat se do stoprocentní gólové šance.

V 57. minutě mohl rozhodnout skvělý Paták, který se v akci jeden na jednoho protlačil až před gólmana, jeho bekhendovému blafáku však chyběl kousíček. Třebíč ale výborně bránila i při závěrečné powerplay soupeře a dotáhla zápas do vítězného konce. Zaslouženě a s obrovskou bojovností!

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): "Utkání bylo vyrovnané, zpočátku nervóznější. Je pravda, že soupeř spoustu šancí nevyužil. Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali otočit na 2:1. Závěr byl hektický, ale jsme rádi, můžeme se těšit na čtvrtfinále. Někteří kluci hráli takový zápas poprvé, ale všichni, včetně gólmana hráli parádně. Dnes jsme měli naše kluky z druhé ligy, kteří se tam vyhrávali a dnes ukázali, že jim to něco přineslo, Marcel Juráň a Lukáš Paták dnešní zápas prakticky rozhodli, ale byl to týmový výkon. Jiní hráči nám zase pomohli v jiných zápasech. Program ještě naplánovaný nemáme, nechtěli jsme nic zakřiknout, musíme si k tomu sednout. Tým byl pozván od managera na večeři."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Viděli jsme vyrovnaný zápas, ale my jsme dnes prohráli vlastní nemohoucností a já jen můžu pogratulovat Třebíči k postupu mezi šest nejlepších."