Litvínov - Severočeské derby bylo na programu v rámci 7. kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Hostující Slovan v zápase dvakrát vedl o gól. Domácí hokejisté přestříleli hosty 7:5. Za Ústí se prosadili dvakrát Gašpar, jednou pak Costa, Tomáš Čermák a Bláha.
st 28. 9. 2016, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
7:5 2:2, 2:1, 3:2

Branky a nahrávky: 3. Myšák (Jouza, Baláž), 14. Jindra, 26. Myšák (Jindra, Kitzberger), 28. Myšák (Jouza, Baláž), 42. Berka (Kysela, Myšák), 46. Limanovský (Beran), 49. Jouza (Najman, Jindra) – 3. Gašpar (Bláha, V. Tůma), 6. T. Čermák (Šešina, J. Tůma), 30. Costa (Šindelář, Šešina), 56. Gašpar (V. Tůma, Magasanik), 60. Bláha (J. Čermák, Šešina). Rozhodčí: Plachý – Goltsch, Sládek. Vyloučení: 12:7, navíc Kysela (LIT) OT [NARZ] a Kitzberger (LIT) OT [ZHK]. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na bránu: 43:27 (10:8, 15:12, 18:7). Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:5.

HC Verva Litvínov: Prokeš – Jonák, Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (28. Volke) – Polata, V. Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik, Kolbaba – Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

Utkání mezi sousedními městy Litvínovem a Ústím začalo zostra, když během prvních šesti minut viděli diváci hned tři branky! Po dvou minutách hry se do překvapivého vedení dostali hostující hráči, a to když Jáchym Gašpar střelou z mezikruží zaskočil Prokeše a Ústí nad Labem šlo do rychlého vedení.

To si ovšem udrželo pouze šestačtyřicet vteřin. Přesně ve třetí minutě se prosadil nejlepší střelec domácích Jan Myšák, když střelou z levého kruhu propálil Kmocha. V čase 5:57 se opět ale radovali hostující hráči. Jáchym Čermák si našel odražený kotouč po Šešinově střele a dorazil ho do poloprázdné brány. Hosté si své vedení udrželi až do čtrnácté minuty, ve které Litvínovští vyrovnali. David Jindra střelou z bezprostřední blízkosti načapal Kmocha a bylo vyrovnáno.

Druhá třetina měla úplně odlišný průběh, než ta první. V šestadvacáté minutě se opět prosadil agilní Jan Myšák, když střelou z mezikruží nalezl místo mezi betony Kmocha a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. O dvě minuty ty bylo už o dvě branky, když Jan Myšák parádním zakončením z pravého kruhu zkompletoval hattrick. Hosté se dočkali snížení přesně v polovině utkání. Australský legionář v dresu Ústí nad Labem Kale Costa vyslal na Prokeše krásně umístěnou střelu, která se ujala, a bylo to pouze o jednu branku.

Domácí o svém celkovém vítězství rozhodli v první polovině třetí třetiny. Po třiasedmdesáti vteřinách hry pláchl hostující obraně Marek Berka a krásným blafákem poslal kotouč za záda Volkeho. V šestačtyřicáté minutě to vstřelil vítěznou branku svého týmu Prokop Limanovský, když dorážel střelu do prázdné brány. Sedmou branku se domácím podařilo vsítit v polovině třetí třetiny. Daniel Jouza otestoval postřeh Volkeho svižnou střelou z mezikruží, hostující brankář nedokázal zasáhnout, a bylo to o čtyři branky!

V závěru utkání se hostům ještě podařilo trochu zdramatizovat průběh utkání. Čtyři minuty před koncem vyslal Tůma do brejku Davida Gašpara , který zachoval klidnou hlavu a zakončil přesně. Na rozdíl pouhých dvou branek snížil minutu před závěrečnou sirénou Jan Bláha, jenže na víc už se Ústečtí nezmohli, a tak se domácí hráči Litvínova mohli radovat z vítězství 7:5 a zisku tří bodů!

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Jsme rádi, že jsme zvítězili, ale vstoupili jsme do utkání tak, že jsme si mysleli, že se Ústí porazí samo. Díky zlepšené druhé a třetí třetině jsme naštěstí zvítězili, ale nebyl to od nás ideální výkon. Výkon na Kobře a dnes byl pro nás jako den a noc."