První mistrovské utkání ústeckých juniorů se odehrálo v pátek 23.9.2016 na domácí půdě a pro ústecké hráče dopadlo úspěšně. Podařilo se jim dostat do výrazného vedení, a i přesto, že se karlovarští pokoušeli srovnat, žlutomodří si udrželi skóre 5:4 a zvítězili.
pá 23. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary B
5:4 2:0, 3:3, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Brňák (Žďánský, Trmal), 20. Trmal (Zdvořáček, Kopta), 25. Navarra (Leitner, Drha), 29. Hucek (Kopta), 35. Drha (Leitner) – 30. Trapl (Pastier), 37. Pastier (Trapl), 39. Trapl (Pastier), 43. Trapl (Pastier). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Lichtenberk. Vyloučení: 1:4. Diváci: 137. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:4.

První třetinu domácí zahájili úspěšně. Hned na jejím začátku se do soupeřovy branky trefil Brňák. Po prvním gólu začali žlutomodří vyvíjet větší nátlak na soupeře, ale nadcházející přesilovou hru se jim nepodařilo využít. Těsně před koncem třetiny se podařilo Trmalovi vstřelit další gól.

Do další třetiny Slovan vstupoval s příznivým skóre, na které navázal Navarra třetím gólem. Domácí pokračovali ve své energické hře, jejich čtvrtou branku si připsal Hucek. Hned nato se ale ústeckému brankáři Martinovi Kosinovi nepodařilo zachytit střelu Trapla, hosté tak snížili na 4:1. Drhovi se ale podaří trefit do branky hostů, a tím zvyšuje vedení domácích. Po útocích karlovarských hráčů na domácí branku ale padl další gól, o který se postaral Pastier. Před koncem druhé třetiny se za hosty trefuje také Trapl.

Poslední třetina začala pro Slovan nepříznivě – Trapl vstřelil svůj třetí gól tohoto zápasu, čtvrtý pro Karlovy Vary. Domácí se ale nenechali zmást, udrželi svoje vedení a utkání skončilo jejich vítězstvím 5:4.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to byl klasický první mistrovský zápas, kluci do něj vstoupili dobře. Prvních 35 minut jsme si splnili, co jsme měli. Hráli jsme dobře do obrany, byli jsme také produktivní v útoku, vedli jsme 5:1. Ale potom si kluci začali myslet, že dají dvanáct gólů a soupeř se porazí sám. Málem se nám to hrubě vymstilo, přibližně od 35 minuty jsme hráli špatně do obrany. Nakonec jsme dnešní zápas zvládli, ale s vypětím všech sil. Když to shrnu – po 35 minutě šel výkon rapidně dolů.

Miroslav Táborský (HC Karlovy Vary B): Nás bylo na tomto zápasu pouze dvanáct, z toho jsme měli čtyři hráče staršího dorostu, ročník 2000. Musím říct, že nám utekla první třetina, kdy jsme se nedostali do tempa. Snažili jsme se držet dobrou obranu, protože je tady velké hřiště. Bohužel se nám to nepovedlo, padaly laciné góly. Ale od druhé třetiny jsme byli víc než vyrovnaný soupeř a chyběl kousek k tomu, abychom si sáhli na bod.