Ú s t í n/L. - V pátek 30.9.2016 žlutomodří přivítali na domácí půdě Letňany. Tento zápas pro ně dopadl skutečně skvěle. Ačkoli první třetina vypadala velmi nerozhodně, ústečtí se nenechali zastrašit a utkání skončilo 4:2.
pá 30. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Letci Letňany
4:2 1:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Macek (Tomáš), 38. Tomáš (Macek, Kopta), 46. Amirov, 56. Kopta (Macek). Rozhodčí: Vyštejn - Beneš, Kurtin. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Loukota, Zdvořáček, Macek, Hucek, Vytejček, Moucha, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Žďánský.

HC Letci Letňany: Jandera - Kučera, Kazda, Chládek, Hlinka, Vojtela, Pařík, Honetschlager, Husák, Poljanyčka, Pražienka, Satran, Kučera, Fiala.

Už od začátku úvodní třetiny útočily oba týmy na soupeřovu bránu, ale první gól se dostavil až v 10. minutě. Za Slovan se trefil Macek, kterému asistoval Tomáš. Letci ale stav rychle vyrovnali, Honetschlagerovi se podařilo dotlačit puk do Rychtářovy branky. To donutilo oba týmy přidat na tempu, ale první třetina i přesto skončila 1:1.

Do druhé třetiny se tedy nastupovalo s nerozhodným skóre. Na jejím začátku došlo k jedinému vyloučení ve hře, na trestnou lavici se posadil hráč hostí Pařík. Žlutomodří ale přesilovou hru nevyužili. Nakonec se ale přeci jen zadařilo – 3 minuty před koncem třetiny se trefil Tomáš a dostal Slovan do vedení.

V poslední třetině najel Amirov na bránu a svým gólem zvýšil vedení Ústí. Letňany zanedlouho vstřelily další branku, konkrétně se trefil Fiala. Týmu hostí se už ale nepodařilo zachránit zápas. Výhru domácího Slovanu potvrdil závěrečným gólem Kopta s asistencí Macka. Páteční zápas tak skončil pro ústecké juniory výhrou 4:2.

Jiří Malinský (HC Letci Letňany): Dnes jsme neproměnili hodně šancí, kterých jsme měli dostatek. Tím to bylo rozhodnuto.

Vlastimil Davídek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas jsme hráli s velice silným, technicky i silově připraveným soupeřem, v jehož týmu jsou urostlí hráči. My jsme první třetinu začali ospale, i když jsme se ujali vedení. Teprve potom se to zlepšilo, dali jsme se trošku dohromady a byli více bojovní. Druhá třetina byla také dobrá. V poslední třetině jsme dali góly, i když výsledek byl v jednu chvíli 3:2. Potom jsme ho ale změnili na 4:2 a to nás povzbudilo. Jinak mohu říct, že dnešní zápas byl krásně vyrovnaný a díky naší síle a chuti jsme vyhráli.