Ústečtí junioři v posledním zápase letošního roku zavítali na pražské Hvězdě, jež si už nějaký čas drží první místo tabulky juniorů. Ústečtí se však prvenstvím soupeře nenechali zastrašit a pražskou Hvězdu porazili 2:4. Ačkoli tato výhra nedostala ústecké na první místo, ústečtí získali cenné tři body, které se budou v boji o první místo hodit.
ne 18. 12. 2016, Zimní stadion Hvězda Praha
HC Hvězda Praha
2:4 1:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 10. Čmejla, 28. Hyršl (Křížek) – 8. Amirov (Navarra), 20. Tomáš (Navarra, Macek), 54. Kopta (Navarra), 59. Macek (Navarra, Kopta). Rozhodčí: Velčovský – Ondráček, Komárek. Diváci: 32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Hvězda Praha: Havel – Čadek, Grim, Klement, Krivokapič – Velas, Mazurov, Klečka, Veverka, Hyršl, Křížek, Čmejla, Eremiáš, Parshakov, Svoboda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Macek, Loukota, Vytejček, Hucek, Moucha, Zdvořáček – Brňák, Leitner, Tomáš, Amirov, Kopta, Navarra, Žďánský, Magasanik, Dörner, Veselý.

Hra byla od samého začátku vyrovnaná. Oba týmy byly plně nabity a na hře to bylo znát. Úvodní gól zápasu vstřelil Amirov za Ústí nad Labem, který výborně využil Navarrovu přihrávku před brankou. Netrvalo dlouho a prosadila se i Hvězda. Samostatně vstřeleným gólem se vyznamenal Čmejla. Pár sekund do konce první třetiny se opět ukázali ústečtí. Navarra zpracoval přihrávku od Macka, najel si na bránu, kde přihrál Tomášovi, který vstřelil gól.

V druhé třetině byla hra klidnější. Dlouhou dobu se neměnil stav. Až v čase 27:15 se povedlo Hvězdě dorovnat. Kapitán Hvězdy Hyršl dokázal po přihrávce Křížka uniknout sám před ústeckého brankáře, kde svou střelu proměnil v gólovou. Do kabin odcházely oba týmy za vyrovnaného stavu 2:2.

Poslední třetina rozhodla o vítězi zápasu. Zpočátku byla hra opět vyrovnaná a šanci na výhru měly oba týmy. Zlomovým se stal čas 53:44, kdy si zpoza branky vyjel Kopta a zmatený pražský gólman skončil s pukem za zády. Svou výhru ústečtí potvrdili gólem necelé dvě minuty před koncem. Ústečtí využili přesilové hry a Macek s asistencí Navarry a Kopty navýšil stav.

Celý zápas, kde oba týmy předvedly výborný výkon, skončil výhrou Ústí nad Labem 4:2. Ústečtí nemohli kvůli čtyřbodové ztrátě sesadit lídra tabulky, ale jako předvánoční dárek si odváží z Hvězdy 3 body.

Karel Najman (HC Hvězda Praha): Zápas to byl kvalitní na tuto soutěž, si myslím. Ale byl pro nás se špatným koncem. V podstatě ten třetí gól rozhodl. Ten čtvrtý byl, protože tam bylo velké zklamání z naší strany. Takže ten by asi ani nepadl, kdybychom si nedali ten víceméně vlastní, totálně vlastní gól, že puk byl za bránou a my jsme si ho dopravili sami do brány. Z pohledu kvality utkání je to dobré, to jsem spokojený. Kluci, si myslím, odvedli dobrou práci, makali, ale říkám výsledek byl ovlivněn naší velikou chybou.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas se hodnotí dobře, protože jsme ho vyhráli a bylo vidět, že hraje první místo s druhým. Ta kvalita těch mužstev tam je. My jsme se dneska tedy trošku posílili. Byli jsme tady na tři lajny komplet + jeden hráč navíc. Když zhodnotím jednotlivé třetiny, tak první dvě byly vyrovnané, to se hrál vyrovnaný hokej nahoru dolů. Ale myslím si, že poslední třetinu bylo Ústí už lepším mužstvem a měli jsme více sil, měli jsme lepší pohyb.