Při první únorové neděli se na ústeckém zimním stadionu odehrál velice napínavý zápas mezi prvním a druhým místem tabulky ligy juniorů. Ústečtí, kteří stáli v čele tabulky s náskokem pouhých dvou bodů, si své postavení utvrdili dalšími třemi body, které jim v tomto těsném boji o první místo velmi pomohly. Oba týmy ještě čekají tři zápasy, které mohou jejich postavení v tabulce změnit.
ne 5. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Hvězda Praha
4:3 2:2, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Loukota (Žďánský). 18. Magasanik, 46. Tomáš (Ozom), 59. Balcar (Loukota, Žďánský) – 10. Sentenský (Klečka), 17. Hyršl, 24. Sentenský (Parshakov, Klement). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Ševic. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:2, 0:1, 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Loukota, Vytejček, Hucek, Moucha, Zdvořáček, Balcar – Ozom, Veselý, Tomáš, Dörner, Amirov, Kopta, Magasanik, Žďánský.

HC Hvězda Praha: Havel – Sentenský, Čadek, Grim, Klement, Krivokapič, Procházka – Velas, Mazurov, Šiller, Klečka, Veverka, Hyršl, Čmejla, Parshakov, Klepáček.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Úvodní gól do branky Hvězdy vstřelil Loukota s asistencí Žďánského. Netrvalo dlouho a Sentenskému se podařilo vyrovnat stav za pomoci Klečky. Další gól padl opět do ústecké branky. Tentokrát zásluhou Hyršla. Ústečtí brzy zareagovali a poslední gól první třetiny si připsal Magasanik.

V druhé třetině se Hvězdě podařilo navýšit druhým gólem Sentenského s asistencí Parshakova a Klementa.

V poslední třetině se prosadili už jen domácí. Autorem prvního gólu byl Tomáš s asistencí Ozoma. Poslední gól, který rozhodl o vítězi, padl necelé dvě minuty před koncem utkání. Zasloužil se o něj Balcar za pomoci Loukoty a Žďánského.

Celý zápas skončil těsnou výhrou domácího Ústí nad Labem 4:3. Ústečtí junioři nadále zůstávají v čele tabulky ligy juniorů.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Je škoda, že takový zápas, kdy se hraje o první místo v soutěži, kdy hrají dva kvalitní mančafty, pískají takoví nezkušení rozhodčí, kteří vlastně kazili dojem a narušovali tempo hry jak Ústí, tak Hvězdy. Potom od třicáté minuty se ta hra srovnala, když jsme hráli pět na pět, rovnovážný stav. A nakonec to kluci zlomili srdcem, morálkou a bojovností. Štěstí se přiklonilo na naši stranu. Jinak bych chtěl také ještě pogratulovat Hvězdě Praha, byl to pěkný zápas z obou stran. Mělo to tempo a parametry. Bylo to dobré.

Karel Najman (HC Hvězda Praha): Utkání to bylo kvalitní, to určitě. Měli jsme to dobře rozehrané, bohužel od druhé třetiny, co jsme hráli přesilovku pět na tři, od té doby jsme prostě začali hrát úplně jinou hru a domácí to otočili. Nezbývá nic jiného, než pogratulovat, to je celé.