Ú s t í n/L. - Dorostenci v pátečním utkání 11. kola vyprovodili Mladou Boleslav a připsali si tak již desátou výhru. Ztratili jen jednou a paradoxně na vlastním hřišti, když podlehli nyní devátému Hradci Králové 0:3. V utkání s Mladou Boleslaví začali sice Lvíčata nevýrazně, ale časem převzali otěže zápasu a diktovali tempo hry. Zaslouženě si připsali po výhře 5:3 dva body a s celkovým počtem 20 bodů vévodí tabulce ligy dorostu.
pá 22. 10. 2004
BK Mladá Boleslav
5:3 0:0, 3:1, 2:2

Branky: 27. Jarkovský, 33. Fryč (Hemiš), 34. Čejka (Menčík), 57. Čejka (Hříbal), 60. Hříbal. Rozhodčí: Grech - Ruchař, Doskočil. Vyloučení: 6:8, navíc Voborník a Klaban (oba MBL) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Utkání začalo poněkud zlehka. Ani jeden ze týmů si nevypracovával výraznější šance, hrálo se bez zápalu a jiskry. Přesto patřila první třetina hostím. Nejdříve byl ve 3. minutě Kurzweil na poslední chvíli zablokován a ke střele se nedostal poté, co se objevil v mezikruží sám s pukem. O několik střídání později kroužili jako supi okolo ústecké branky Protivný s Voborníkem a oba častovali domácího brankáře nevyzpytatelnými střelami z otočky. Několik následujících minut se odehrávalo hlavně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nepustil soupeře na dostřel. V polovině úvodní části ale hosté znovu varovali. Ersepka a následně Zvolenský zkoušeli pozornost estonského brankáře Eermeho ve službách Ústeckých Lvů. Ten se nachytat nedal. Jeho spoluhráči ho nechali poprvé odpočinou ve 14. minutě, to Pataky hledal před klecí Boleslavi Myslíka, kterému selhalo zpracování. Před první sirénou si pak při přesilovce Lvi s Mladoboleslavskýmí hráli a nepouštěli je k puku, nicméně bez kýženého efektu v podobě vstřelení branky.

Ihned po přestávce se v zámku pro změnu ocitli Ústečtí a měli co dělat, aby dobře pohybující se hráče soupeře z pásma vypudili. Ve 24. minutě pak čelili nájezdům v oslabení, z nichž nejnebezpečnější byl průnik Bříška zakončená střelou do hrudníku strážce ve žlutém. V čase 26:05 se poprvé hnul ukazatel skóre. To Jarkovský ujížděl po křídle spolu s Rubešem, na kterého posílal přihrávku. Ta se mu ale odrazem od bránícího hráče vrátil přesně na hokejku a přemísťující se brankář již neměl nejmenší šanci – 1:0. Po třech minutách mohlo být vyrovnáno. Eerme kryl prudkou střelu z dálky a puk spadl přímo před něj. Eerme se ohlížel a nevěděl, kde kotouč má, toho ale nikdo z Mladoboleslavských nevyužil. Ani přesilovou hru nedokázali hosté přetavit v gól. Naopak mohli inkasovat, když Hanzl vybojoval puk za bránou a zakončoval nikým neatakován. To bylo pro hráče v zeleném posledním varováním. Poté disponovali výhodou jednoho muže žlutomodří a po minutě zužitkoval Hemišovo přihrávku Fryč - 2:0. Domácí ještě střelci nestačili ani popřát k trefě do černého a už zvedali ruce nad hlavu znovu. V čase 33:52 vyšachoval Menčík jednoho obránce a posunul před brankoviště na Čejku, jenž se zhostil role střelce na výbornou – 3:0. Tříbrankový rozdíl byl zanedlouho smazán. Postarala se o to dvojice Ersepka-Bříška, když prvně jmenovaný poslal od modré polopřihrávku-polostřělu a jeho spoluhráč jen šikovně nastavil hokejku – 3:1.

Po druhé přestávce začali lépe opět hosté. Ve 43. minutě by Veselý sám před svatyní Eermeho, který šikovný blafák útočníka vytěsnil. Ve 46. minutě si udělal z domácích obránců Voborník kuželky a projel mezi nimi jak bowlingová koule. Jeho průniku ovšem chybělo zakončení. Nicméně zavezl puk do útočné třetiny a pak si zahráli s domácími na kočku a myš. Žlutomodří se nemohli dostat k puku, pak jim po střele Špalka pomohla spojnice, ale na jeho druhou střelu v krátkém sledu událostí byli již krátcí – 3:2. Tyč zazvonila i na druhé straně hřiště, když ji v 50. minutě orazítkoval Menčík. To bylo v době, kdy se domácím naskytla šance hrát přes minutu přesilovku 5-3, ale hráči ji trestuhodně zahodili. A v 54. minutě se jim to mohlo vymstít, když Bříška s Klabanem před domácí klecí vytvořili velký závar. Poté Śpalek netrefil v dobré pozici z první branku a pak udeřilo na opačné straně. Čejka se opět dobře zorientoval a blafákem do protipohybu zvýšil na 4:2. Za 16 sekund to bylo už zase o dvě branky. Protivný bezprostředně po buly projel elegantně obranou a chladnokrevně zakončil také blafákem – 4:3. Utkání už se dohrávalo a čekalo se na závěrečná hvizd, když všechny 20 sekund před koncem překvapil Hříbal. Obral obránce o kotouč v jejich pásmu, oklamal brankáře a poslal puk do sítě – 5:3.