V rámci dvanáctého kola skupiny o udržení se ústečtí hokejisté střetli s druhým Mělníkem. Vyrovnané utkání musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich opět zazářil Marek Veselý a po hattricku si jako třešničku připsal také vítězný nájezd.
ne 12. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Junior Mělník
5:4sn 2:1, 0:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Veselý (Opočenský), 15. Veselý (Dvořák), 51. Tolkačev (Veselý, Kříž), 57. Veselý (Gottfried), rozhodující nájezd Veselý - 9. Vaněk (Šesták), 21. Šesták (Kaňkovský, Škarohlíd), 47. Stinka (Vaněk, Kapoun), 53. Janele (Škarohlíd). Rozhodčí: Biedermann - Hubínek, Čichovský. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 49.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch - Tenkrát, Štěpánek, Kříž, Opočenský, Veselý, Tolkačev, Batryn, Chmela, Dvořák, Herák, Gottfried

HC Junior Mělník: Procházka (Štěpánek) - Zamrazil, Kříž, Janele, Vaněk, Kapoun, Šesták, Litera, Štrombach, Stinka, Škarohlíd, Lenc, Řehák, Skřivánek, Kaňkovský

Oba týmy vlétly do zápasů a diváci na branky nemuseli dlouho čekat. Jako první se v čase 5:15 prosadil Marek Veselý, který po přesném pasu do jízdy s přehledem kotouč zavěsil. Slovan však následně nevyužil přesilovou hru 5 na 3 a na řadu přišel Mělník. Po chybě ústecké obrany se otevřel prostor ke střele pro Adama Vaňka, jenž vymetl pravý růžek Kmochovi klece.

Slovan se ale dokázal ze situace vymanit a na inkasovanou branku našel tu nejlepší možnou odpověď. Po souhře s Vítkem Dvořákem vrátil domácí do vedení podruhé v zápase Marek Veselý.

Druhá perioda začala pro ústecké hokejisty nešťastně. Již v první minutě inkasovali branku, když Patrik Šesták propálil puk mezi betony Kmocha a vrátil tak utkání do nerozhodného stavu.

Za stavu 2:2 přišla na řadu rozhodující třetina. V té se poprvé v utkání zásluhou Libora Stinka dostal Mělník do vedení. Vzápětí přišel tlak domácích, ze kterého dokázali vytěžit branku. Nikým nehlídaný Gleb Tolkačev trefil přesně do odkryté horní části klece a bylo opět vyrovnáno.

Závěrečná přestřelka však pokračovala, když po individuální akci Filip Janele zakončil nad rameno ústeckého gólmana. V závěrečných minutách po kombinaci s Pavlem Gottfriedem Marek Veselý dokonal svůj hattrick a poslal utkání do nájezdů. Marek Veselý i počtvrté v zápase překonal Michala Procházku a rozhodl o vítězství Slovanu v poměru 5:4.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes jsme měli ze zápasu obavy, protože nás bylo jen deset. Kluci ale dnes plnili vše, co jsme si v kabině řekli a dokázali utkání v nájezdech vyhrát. Za dnešní výkon bychom jim proto chtěli poděkovat."

Vladimír Student (HC Junior Mělník): „Utkání bylo vyrovnané, ale mohli jsme i vyhrát. Soupeř se statečně držel. My jsme byli v obraně zbytečně složití a dělali jsme dost chyb. Mnoho šancí jsme neproměnili, takže ve finále bych mohl říct, že je remíza spravedlivá. Škoda toho, že jsme si nesáhli na ten bod navíc.