V rámci třináctého kola skupiny o udržení se ústečtí starší dorostenci utkali s nedalekými Litoměřicemi. Zápas byl velmi napínavý až do poslední vteřiny. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.
pá 24. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
3:2sn 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 30. Batryn (Janoušek, Gottfried), 54. Janoušek (Štěpánek, Gottfried), 60. Tolkačev - 3. Cerman (Vaněk), 30. Chňapko (Vaněk, Student). Diváci: 146

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák - Tenkrát, Štěpánek, Vidlička, Kříž, Opočenský - Tolkačev, Janoušek, Batryn, Chmela, Kundrát, Dvořák, Herák, Gottfried

HC Stadion Litoměřice: Paťha - Čapek, Student, Racek, Bacílek - Chňapko, Švalich, Vaněk, Hruška, Matuška, Fábry, Vokurka, Cerman

Litoměřice se předvedly už v úplném začátku, kdy Cerman vstřelil úvodní a zároveň jedinou branku první třetiny. První třetina tedy skončila za stavu 0:1.

Druhá třetina začala opět lépe pro Litoměřice. O další gól Litoměřic se zasloužil Chňapko. Neuběhla ani minuta od předchozího gólu a skórovalo i Ústí. Autorem gólu byl Batryn. Druhá třetina skončila opět jednogólovým náskokem Litoměřic.

V poslední třetině zůstal stav dlouhou dobu nezměněn. Až k úplnému konci skóroval Janoušek, čímž poslal zápas do samostatných nájezdů.

V nájezdech se gólově prosadil pouze ústecký Tolkačev, jenž zajistil ústeckým starším dorostenců 2 body.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnešní utkání, z mé strany, bylo velmi nepovedené. Kluci nebruslili, nehráli to, co jsme chtěli, ale patří jim dík, alespoň za tu bojovnost, že uhráli ten bod a na nájezdy vyhráli, to jsem spokojený."

Václav Rubeš (HC Stadion Litoměřice): „Bylo to ve výsledku vyrovnané utkání. Myslím si, že v první půlce zápasu jsme měli více hry a pak se to srovnalo a bohužel v náš neprospěch rozhodly ty nájezdy. Je to prostě dovednost, kterou dnes mělo Ústí lepší. Gratulace soupeři."