Ú s t í n/L. - Slovan dlouhou dobu v utkání vedl, ale nepodařilo se mu tříbodový zisk dotáhnout až do konce. Na řadu přišlo prodloužení, kde už ústecký celek byl bezchybný a po vstřelené brance Jaroslava Roubíka končí více bodů v náručí severočeského týmu.
so 16. 9. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
HC Benátky nad Jizerou
3:2pp 2:1, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 14. D. Merta (Macek, L. Volf), 17. Vl. Brož (Bernad, Vrdlovec), 64. Roubík – 11. Wiencek (Z. Král, Havlín), 47. Z. Král (Hrabík. Rozhodčí: Kostourek, J. Valenta – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 934. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Husák, Vl. Brož (C), M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes – Dufek (A), Roubík, Melka – L. Volf (A), Vrdlovec, D. Merta – P. Kousal, Najman, Gengel – Macek, Severa, Mical.

HC Benátky nad Jizerou: Stezka – Kolmann (C), Husa, Havlín, Plutnar, Maier, Kunst – Hrníčko, Chrtek (A), A. Dlouhý – Psota, R. Veselý, Jeník – Hrabík, Z. Král, Wiencek – Bittner, Kuťák, Bělohorský.

Během úvodní dvacetiminutovky se diváci dočkali jednoho obratu skóre. O první gól zápasu se postaral v přesilové hře v jedenácté minutě hostující Petr Wiencek, o necelé tři a půl minuty později se postaral o vyrovnání David Merta. V závěru šestnácté minuty muselo být utkání podruhé přerušeno kvůli špatnému ukotvení hostující branky. Menší vynucená pauza prospěla domácím, kteří se zásluhou Vladimíra Brože octli ve vedení a odcházeli tak do šaten šťastnější.

Ve druhé periodě se obecenstvo na severu Čech branky nedočkalo. Více ze hry měli domácí, kteří si vytvořili několik slibných brankových příležitostí. Slovan nedokázal těžit ani při početní výhodě, naopak se sám ubránil ve zkráceném oslabení ve třech proti čtyřem.

Třetí třetina nám přinesla spoustu nepřesností na obou stranách. Při přesilovce Slovanu ujeli hosté do brejku a vyrovnali na 2:2. Odražený kotouč poslal za bezmocného Volkeho útočník Zdeněk Král.

Začátek prodloužení začali lépe hosté, kteří měli puk na svých hokejkách. Do pořádné šance se však nedostali. Ke slovu se dostal tudíž Jaroslav Roubík, který vybojoval puk v útočném pásmu a kličkou oklamal Stezku a následně zasunul puk do branky. - 3:2 pp.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že jsme nakonec ten jeden bod ztratili, protože hlavně ve druhé třetině jsme měli přesilovky za sebou a i když tam šancí bylo hodně, bohužel jsme je neproměnili. Soupeři skvěle zachytal brankář Stezka. Prvních deset minut jsme měli hodně špatných, dostali jsme tam i gól. Pak se ta hra zlepšila, zápas jsme otočili a jak jsem říkal, měli jsme plno šancí v přesilovkách a to, myslím, zápas rozhodlo. Na druhou stranu jsme minutu před koncem měli velké štěstí, když tam Benátky mohly dát gól. Prodloužení je už loterie a jsme šťastní, že jsme ten gól dali my, a ještě k tomu Jarda Roubík. Výkon byl dnes z naší strany o dost lepší než v těch dvou předchozích zápasech a i herní projev byl o dost lepší.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to těžké utkání a nás mrzí, že ta hra byla dnes rozkouskovaná. Nám vyhovuje, když se hraje hodně v pěti. Máme rychlé hráče a myslím, že ta častá oboustranná vyloučení narušila spád hry. Celý zápas jsme se nemohli dostat do tempa. Před třetí třetinou jsme si řekli, že je to jen o gól a že zápas je pořád otevřený. Myslím, že se nám podařilo zaslouženě vyrovnat a škoda toho prodloužení. To už je o štěstí. Musím ale říct, že jsme se celý zápas snažili hrát trpělivě, ale měli jsme tam hodně oslabení a to ten náš dnešní výkon ovlivnilo.