Ú s t í n/L. - Druhý zápas podstoupil Slovan v dalekém Havířově, ale ani ten mu nepřinesl žádné body a play off se už nezastavitelně vzdaluje. V první třetině jsme dokázali využít přesilovou hru, ale domácí celek dokázal v krátké době odpovědět. V následující periodě vstřelili Havířovští tři branky a v klidu hlídali bodový zisk. Ve třetí třetině dokázal snížit druhou brankou Vrdlovec, ale to bylo z utkání vše.
ne 7. 1. 2018, K&K PNEU Aréna
AZ Heimstaden Havířov
4:2 1:1, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Fronk (L. Bednář, Maruna), 25. M. Kalus (Fronk, Matai), 36. Baláž, 37. Maruna (Luža) – 8. Vrdlovec (D. Merta, Kružík), 44. Vrdlovec (Navarra, D. Merta). Rozhodčí: Obadal, Koziol – Polák, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 339. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Chroboček, R. Havel (A) – Tomi, Matai, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, L. Bednář, Kotala – Gřeš, Pořízek, Baláž – Bambula.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – M. Zdvořáček, Šenkeřík, Husák, M. Vágner (C), Vaněk – Gengel, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), Kružík – Macek, M. Chalupa, Najman – Navarra, T. Jandus.

Dohrávku 35. kola WSM Ligy začali mnohem lépe domácí hokejisté, kteří měli puk v úvodu pod kontrolou. Tato herní převaha přinesla střely Krisla a Fronka, ale ani jedna si cestu do branky nenašla.

Obraz hry se v 6. minutě první třetiny, ale otočil. Hokejisté Ústí nad Labem dostali 4 minuty dlouhou přesilovku 5 na 4 za vysokou hůl Jakuba Kotaly. Hosté dokázali tuto početní výhodu využít.

Na začátku 8. minuty si počítal nejpřesněji Daniel Vrdlovec a jako první prostřelil brankáře Bláhu – 0:1. Ústečtí měli ale dále početní výhodu a drželi AZ pod velkým tlakem. Domácí hráči dokázali střely blokovat a oslabení ubránit.

V 11. minutě dokázali hráči RESIDOMA srovnat se soupeřem krok. Jan Maruna našel krásnou a přesnou přihrávkou Jiřího Fronka , který rozjásal havířovské tribuny – 1:1.

Následně si brankáři poradili se střelami Gřeše a Janduse. Ve 13. minutě měl Havířov k dispozici první přesilovku. Tuto výhodu ale nedokázal využít. V závěru třetiny se ještě do velké šance hnali Ústečtí, ale nedokázali přesně zakončit a úplně minuly protor tří tyčí.

Na začátku druhé části se dostal ke střele Pořízek, jenže jeho střelecký pokus byl pozornými obránci Ústí zblokován mimo.

Ve 25. minutě bylo v GC Aréně hodně veselo. Matai objel branku v útočném pásmu, našel dobře stojícího Marka Kaluse , který trefil odkrytou část branky a dostal AZ do vedení 2:1. Havířov tato branka nakopla a dostal se do několika skvělých příležitostí.

Nejprve vystřelil autor asistence předchozí branky Matai, ale Volke si jeho střelu našel lapačkou. Následně se ocitl úplně sám před brankářem Volkem Maruna, jenže ústecký brankář jeho pokus vyrazil.

Za polovinou utkání přebrali otěže Ústečtí a k pukům se dostávali snadněji. Paradoxně to byl Havířov, který ve 35. minutě udeřil! Nejprve se po velkém závaru před Volkeho brankou nedokázal prosadit nadvakrát Kotala, ale následně už o 28 sekund později, ve 36. minutě, domácí Volkeho překonali. Josef Baláž dokázal vybojovat puk a střelou bez přípravy se trefil mezi betony Volkeho – 3:1.

Azetu, ale vedení o dvě branky nestačilo a ve 37. minutě odskočil soupeři o tři branky. Patrik Luža našel dobře najetého Jana Marunu , který ujížděl sám na Volkeho, kterého dokázal překonat povedenou bekhendovou kličkou – 4:1.

Po obdržené brance se k dobré střele dostal hostující Severa, ale jeho pokus mířil vedle tyčky branky, kterou hájil v tomto utkání brankář Bláha. Pár vteřin před druhou sirénou se ještě pokusil Tomi trefit puk ze vzduchu, ale i když puk trefil, šel mimo branku.

I na začátku třetí třetiny měl Havířov hned šanci. Rácova přízemní střela byla vyražena betonem brankáře Volkeho. Ve 44. minutě dokázali Ústečtí snížit na rozdíl dvou branek. Jediný střelec hostů Daniel Vrdlovec přidal druhou branku v utkání, když našel z mezikruží levý horní růžek havířovské branky – 4:2.

I ve 46. minutě hosté zahrozili, ale Mertova dorážka šla mimo branku. Dalším hráčem, který se dostal k dorážce před Bláhou byl Husák, ale střelou zblízkosti nedokázal trefit svatyni domácího Havířova.

Branka hostující hráče nakopla a dále hrozili. V 51. minutě se ocitl Roubík zcela sám u levé tyčky, ale Bláha perfektně zasáhl a puk schoval pod své tělo, dokázal tak udržet Havířovu dvoubrankové vedení.

O chvíli později se Kružík dostal do podobné pozice, ale ani on nedokázal Bláhu překonat. V tomto případě šel puk vedle branky. V 52. minutě dostal Havířov početní výhodu, ale v té se mu vůbec nedařilo a byli to naopak hosté, kteří zahrozili střelou Husáka.

Závěr třetí třetiny nabídl ještě hodně zajímavých situací. Havířovský Kotala trefil tyčku, následně ubránil Havířov oslabení. V 56. minutě ujel sám na Volkeho Fronk, ale ten dokázal parádním zákrokem Fronka zastavit.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolali hosté brankáře. Tento krok jim, ale nakonec nic nepřinesl. Havířov vybojoval díky povedené druhé třetině 3 body a dotáhl se k osmému místu tabulky, kde má na 9. místě stejně bodů jako osmý Frýdek-Místek.

Vojtěch Csabi (AZ Residomo Havířov): První dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, za to patří klukům pochvala. Zejména ve druhé třetině ukázali, že dovedou hrát pěkný hokej a dávat branky. Ale ve třetí třetině byl jasně lepší soupeř a my jsme se začali nesmyslně bát o vítězství. Jsme spokojeni se ziskem šesti bodů během víkendu, s hrou v závěru dnešního utkání nikoliv.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Začali jsme utkání dobře, šli jsme do vedení, ale pak nás domácí jasně začali přehrávat. Zejména ve druhé třetině jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a málem nám to vyšlo. Měli jsme nějaké šance do prázdné brány, bohužel jsme je nevyužili.