Ú s t í n/L. - Dorostenci hráli ve stejný den jako starší junioři na ledě Jablonce nad Nisou a přivezli si vítězství 1:3, které jim dává opět o něco větší šanci postupu do extraligy. V dalším kole se potkali na svém ledě s týmem Rokycan, ale nepřesvědčivým výkonem došli jen k remíze 3:3. I tak mají ale ze dvou zápasů 75% bodového zisku.
ne 9. 1. 2005
HC Rokycany
3:3 2:0, 0:1. 1:2

Branky: 7. Hanzl (Hříbal), 14. Hříbal (Kočí), 52. Hříbal - 25. Král, 45. Čuban (TS), 53. Benedikt. Rozhodčí: Smitka - Bohatý, Hejl.

Ihned na úvod se museli domácí bránit v oslabení a povedlo se jim to, hosté se skoro k ničemu nedostali. Až po uplynutí trestu Benedikt dorážel s bezprostřední blízkosti. Druhé podobné varování dal Ústeckým Michael Křížek a vypadalo to, že budou pokračovat v nátlaku dál. Domácí se ale ponaučili a připravili si obdobnou pozici, jako první hráč Rokycan. Byl to Hanzl, jenž využil aktivity Hříbala ke svému skórování – 1:0. Chvíli na to ale mohlo být srovnáno, obránci pustili Tlkala, kterému se ale v rozhodujícím okamžiku zamotal puk mezi nohama. V 7. minutě jela žlutomodrá trojice Příhoda-Fryč-Myslík na jediného protivníka, ale prvně jmenovaný mířil mimo. Když už uplynula polovina první třetiny, Michael Křížek objel branku a stejně tak rychle, jak si příležitost vytvořil, ji také zahodil střelou vysoko nad. Ve 13. minutě se pokoušel o kuriozitu v podobě vstřelení branky ihned po buly také hostující Krňous, jenže Dědka nenachytal. Pak hráli Ústečtí další přesilovku, nastěhovali se do svého útočného pásma, kotouč se dostal k Hříbalovi a ten bombou z mezikruží zvýšil na 2:0. V 15. minutě byl pak na druhé straně Nedorost blízko skórování, když se v rohu obtočil kolem obránce a rovnou poslal puk po zemi směrem k brankové konstrukci. Černá guma projela podél betonů, odrazila se od jedné tyče a putovala zpět po čáře k druhé, od které putovala do hřiště. Poté byl ve velké příležitosti Vodička, ten však netrefil a nabídl domácím protiútok, který zakončil Fryč sice hezky, ale bez kýženého efektu. V posledních chvílích ještě vyprášil betony Švece ústecký Pataky.

Prvním zajímavým okamžikem, který byl k vidění v prostřední části, byl gól hostí. Ze skrumáže se vymotal i s pukem Král a snížil na 2:1. Krátce po vhazováni mohlo být dokonce vyrovnáno, když skvěle mířil agilní Michael Křížek. Jeho protějšek v masce byl ovšem rychlejší. Ten si svou slabou chvilku vybral o chvíli později, když chtěl vyhodit puk a našel přesně hokejku Krále, jehož následující střelu do zívající brány uklidil jeden z vracejících se obránců. Další zákrok si pak připsal při pokusu Heřmánka, při kterém se ale moc nezapotil. Stejně laxně mohl zasáhnout i naproti stojící Švec, jenž kryl nedotažený bekhendový blafák Myslíka. Po polovině hrací doby se již po odpykání osobního desetiminutového trestu mohl blýsknout Čejka. Po přihrávce na střed hřiště byl v ideálním postavení, kterého ale nevyužil. Jedinou další pěknou nebo alespoň nebezpečnou chvilkou, kterou předvedli hokejisté, byla ta z 38. minuty. Jarkovský s Patakym pohledně kombinovali v pásmu a dvakrát ohrozili Švece. To bylo ale vše, co se za těchto 10 minut událo a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

Ze začátku poslední třetiny čelil Dědek dalším nájezdům kočovníků v dresech Rokycan. V obou ale obstál. Jeho spoluhráči z obrany ho ale neochránili ani poté. Naopak. Jeden z nich fauloval unikajícího útočníka zezadu a bylo nařízeno trestné střílení, které v čase 44:02 Čuban bez problémů bekhendovým blafákem proměnil – 2:2. Ve 47. minutě se opět dostali až do kuchyně Fryč s Hanzlem, ale oběma dělal velký úhel při zakončení problém a tak odjeli s prázdnou. O minutu později se čichal dvakrát po sobě gólovou šanci Příhoda. Nejdříve střílel tvrdě z mezikruží a poté tečoval jen kousek mimo nahození Čejky. Stejně si počínal i jeho kolega Hříbal, který se už ale v tomto zápase bodově prosadil dvakrát. A to nepředvedl vše ze svého repertoáru. V 52. minutě se totiž zjevil před brankovištěm, položil si gólmana, počkal si a pak ho chladnokrevně přehodil – 3:2. Za další minutu se ale nerozhodný stav opět na tabuli vrátil. Benedikt ujížděl kolem obránce a když byl o krůček před ním a přesto už tak blízko, že by ho další krok posunul do nestřeleckého úhlu, vyslal puk nazdařbůh bekhendem směrem na Dědka, který byl v ten moment ke smůle domácích špatně postaven a kotouč proletěl podél jeho těla do odkryté poloviny branky – 3:3. Tento stav už přes všechny snahy domácích i hostí vydržel až do závěrečné sirény a pro oba celky je bod zaslouženou odměnou. Oba týmu hrály pohledný hokej a nezasloužily by si prohrát.