Ú s t í n/L. - Dnešní zápas se odehrál na ledě Českých Budějovic, které jsou momentálně první v tabulce. Odhodlání Motoru bojovat se ukázalo i ve skóre, kdy padlo dohromady třináct gólů. Slovan se jim snažil vyrovnat, ale i tak ho Motor porazil 8:5.
st 14. 2. 2018, Budvar aréna
ČEZ Motor České Budějovice
8:5 3:1, 3:2, 2:2

Branky a nahrávky: 11. Rob (Galamboš, Pajič), 14. Dostálek (M. Bárta, Vráblík), 20. Rob (J. Mikyska, Jonák), 32. M. Bárta (Martin Novák, Galamboš), 33. Čermák (Vampola), 36. M. Bárta (Galamboš), 47. Kutlák (Nedorost, J. Mikyska), 48. Nedorost (Vampola, Kutlák) – 1. Smolka (Roubík), 22. Gengel (Davídek, Bernad), 25. Weinhold (Roubík), 42. Pšenička (Bernad, Krliš), 55. Severa (Smolka, Roubík) . Rozhodčí: Jan Doležal, Svatopluk Kopeček - Jan Krátký, Martin Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5114. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 3:1, 3:2, 2:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kutlák (C), Pýcha, Kučný, Vráblík, F. Novák (A), Fillman, Kachyňa – Nejezchleb, Pajič, Nedorost (A) – Dostálek, Vampola, Čermák – J. Mikyska, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Weinhold, M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Vaněk, Macek – Smolka, Roubík (A), Severa – Davídek, L. Volf, Gengel (A) – Krliš, Pšenička, Navarra – T. Jandus, Najman, Markulinec.

Po třech zápasech se do branky Motoru vrátil David Gába, po návratu z Jihlavy se představil Vlastimil Dostálek. Ve čtvrtém útoku začal i Michal Bárta. Do zápasu nevstoupil Motor tou správnou nohou. Už v prvních vteřinách kapituloval, když jeden z domácích přišel v rohu kluziště o hůl, hra se rychle přesunula před domácího gólmana a Pavel Smolka se nemýlil – 0:1. Budějovice inkasovaná branka zaskočila, ale netrvalo dlouho a fanoušci v Budvar aréně se mohli radovat z první branky svého vyvoleného týmu. V přesilové hře prokázal důraz na brankovišti Luboš Rob a natřikrát překonal Soukupa – 1:1. Do přestávky se Jihočeši trefili ještě dvakrát. Nejprve otočil skóre šikovnou tečí Vlastimil Dostálek a v poslední minutě třetiny se trefil ještě podruhé v zápase Luboš Rob - 3:1.

Na úvod druhé třetiny přišla pro Motor hodně studená sprcha. Nejprve po rozporuplné brance snížil Ladislav Gengel, když v opravdu nepřehledné situaci na brankovišti nakonec procpal kotouč za Gábu – 3:2. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Nedůrazná obrana Budějovic přišla o kotouč a Martin Weinhold po pasu od Jaroslava Roubíka vyrovnal na 3:3. Pro domácí mohlo být ještě hůře. Na útočné modré se v 26. minutě objevil sám Václav Krliš, ale samostatný únik nedotáhl do gólového konce. Po polovině zápasu se do vedení vrátil Motor. Čermák našel ideálně postaveného Michala Bártu, kterému nedělalo problém trefit zadní tyč – 4:3. Pátou branku v síti Ústí obstaral Miloslav Čermák - 5:3. Druhou branku ve druhé třetině si připsal útočník Michal Bárta, když po samostatné akci hezky prostřelil Soukupa – 6:3.

Gólové dostihy neskončily ani ve třetí třetině. Skóre třetiny jako už tradičně otevřelo Ústí. Tomáš Pšenička nabral rychlost a po krásném sólo přes celé kluziště snížil – 6:4. Následně se trefovali zase Jihočeši. Po přesném pasu od Václava Nedorosta se trefil Zdeněk Kutlák - 7:4. Osmou branku obstaral suverénně nejproduktivnější hráč Motoru Václav Nedorost, když nabral rychlost a přesně se trefil k tyči – 8:4. Poslední slovo měli nakonec Severočeši. Smolka našel Jiřího Severu, který přidal třináctou branku v zápase – 8:5.

Luboš Rob (asistent trenéra Motoru): „Bylo to divoké utkání, který mělo několik fází. Určitou pasáž jsme odehráli fakt špatně, když nám chyběl pohyb a objevovala se okénka v obraně, jindy jsme naopak byli schopni soupeře přitlačit a předvedli výborný výkon. Ústí ale potvrdilo slušnou kvalitu. Za stavu 3:1 jsme chtěli vycházet z dobré obrany, jenže hráči to chtěli zvládnout pouze na půl plynu. Buď hrajeme dobře, nebo špatně, nemáme nic mezi tím. Tohle musíme do play off doladit. Bohužel jsme dneska přišli o dva útočníky. Květoně při rozbruslení „chytla“ záda, Pajič odstoupil kvůli tříslům.“

Vladimír Evan (asistent trenéra Ústí): „Nejspokojenější musí být diváci, kteří viděli třináct gólů, což je poměrně dost. Udělali jsme hodně chyb, vynucené dobrým pohybem a kvalitou útočníků domácích. Kdybychom po vyrovnávací brance na 3:3 proměnili sólový nájezd, Motoru jsme odskočili a zápas by třeba skončil úplně jinak.“