Ú s t í n/L. - Po dvou letech došlo znovu na měření sil Slovanu a druholigového německého celku EHC Lausitzer Füchse. Po dvou letech však znovu zvítězil domácí Slovan, tentokrát 3:1. Branku ve druhém po sobě jdoucím zápasu vstřelil Milan Davídek a Roman Chlouba.
pá 17. 8. 2018, ZS Ústí nad Labem
Lausitzer Füchse Weisswasser
3:1 1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Davídek (Vrdlovec, Volf), 34. Melka (Chlouba, Mert), 50. Chlouba (Chrpa) – 5. Boiarchinov (Ustorf, Dietz). Rozhodčí: Volf, Místecký – Kurtin, Votrubec. Vyloučení: 5:6, navíc Vágner (UNL) - 10 min (OT). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 681. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh – Vágner "C", Zukal, Březák, Jeřábek, Mlčoch, Zdvořáček, Mert, Látal – Melka, Roubík, Chlouba – Chrpa, Havel, Tůma – Davídek, Vrdlovec "A", Volf – Jícha, Costa, Planý.

Lausitzer Füchse Weisswasser: Kessler – Geisler, Hoffmann, Kuschel, Kania, Bär, Monteith, Granz, Owens "A" – Boiarchinov, Ustorf, Stöber, Reichel, Eriksson "A", Schiemenz, Schmidt, Kuchejda, Breitkreuz "A", Hayes "A", Dietz, Warttig.

K dalšímu přípravnému utkání nastoupil Slovan doma proti celku EHC Lausitzer Füchse z druhé německé ligy. Hosté vstoupili do utkání aktivněji, přesto se první radovali po necelých dvou minutách domací, když se z mezikruží prosadil tvrdou střelou Milan Davídek po nahrávce Daniela Vrdlovce. Avšak hosté na svém tempu vůbec neubrali a to se jim také vyplatilo, jelikož se v páté minutě krásně trefil Feodor Boiarchinov a vyrovnal na 1:1. Poté se hra vyrovnala a bylo vidět několik šancí na obou starnách, avšak první třetina již žádnou další branku nepřinesla.

Začátek druhé třetiny byl poměrně vlažný, ale hosté se postupně začali dostávat do tlaku a tlačit domácí Slovan. Ale domácím několikrát pomohl skvělými zákroky brankář Groh, takže stav zůstal nerozhodný. To ovšem pouze do 34. minuty, kdy se v přesilovce dokázal prosadit ústecký Antonín Melka střelou zápěstím a poslal Slovan do vedení. Ale ani po této brance se Slovanu moc herně nedařilo a hru režírovali spíše hosté, ale ti se do konce třetiny prosadit již nedokázali.

Do třetí třetiny vlétli oba celky ve vysokém tempu a tak byl vidět velmi atraktivní hokej nahoru dolu se spoustou nebezpečných střel na obou stranách. Avšak oba brankáři předváděli fantastické zákroky a tak zůstával stav stále stejný. Ale deset minut před koncem se osvědčila souhra nováčků v ústeckých dresech, když při vlastním oslabení získal ve středním pásmu puk Chrpa a našel ve výborné pozici Romana Chloubu, který pak uklidil kotouč do odkryté klece a navýšil náskok Slovanu. Německý soupeř však vůbec neubíral na tempu a stále se tlačil do útoku, ale ani přes hru v šesti v závěru třetiny se mu nepodařilo vstřelit kontaktní branku a zápas tak končí v poměru 3:1

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):Musím říct, že prvních 40 minut byl soupeřův tým lepší, rychlejší a bruslivější. Nejprve jsme se trápili, ve hře bylo dost nepřesností. Po dvou třetinách jsme tedy trochu zpřeházeli lajny, mužstvo ožilo a myslím si, ze díky třetí třetině jsme zaslouženě vyhráli.

Corey Neilson (Lausitzer Füchse): Myslím, že to byl dobrý zápas. I když oba týmy udělaly mnoho chyb. Hráči hodně využívali fyzický kontakt. Máme velmi mladý tým, a proto hráči dělají některé ,,začátečnické” chyby. Ale doufáme, že se jich dokážeme zbavit.