Ú s t í n/L. - V předposledním přípravném utkání se Slovan střetl s týmem Dresdner Eislöwen. V první třetině se německý tým rychle prosadil a následně se dostal do dvoubrankového vedení. To se Slovanu podařilo ve třetí třetině snížit po Tůmově brance. Ta však nestačila na vyrovnání a Drážďany si domů odvážejí výhru 2:1.
pá 31. 8. 2018, ZS Ústí nad Labem
Dresdner Eislöwen
1:2 0:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 48. Tůma (Melka, Roubík) – 6. Billich (Reed), 13. Huard. Rozhodčí: Místecký, Petružálek – Biedermann, Dyršmíd. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1012. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dlouhý – Vágner, Jandus M., Jeřábek, Weinhold, Březák, Zdvořáček, Hes – Melka, Roubík, Costa, Jandus T., Vrdlovec, Volf, Krliš, Davídek, Tůma, Chrpa, Jícha, Havel

Dresdner Eislöwen: Eisenhut – Kramer, Uplegger, Zauner, Hanusch, Schmitd, Heyter, Ribnitzky, Billich, Knachstedt, Reed, Walther, Höller, Huard. Palka, Pielmeier, Postel, Rupprich, Saakyan

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a již od prvních minut byli velmi nebezpeční v útočné třetině. To se potvrdilo už pět minut po začátku, kdy po krásné přihrávce uklidil puk do odkryté branky Christian Billich a zajistil hostům vedení. Slovan se také pomalu začal dostávat do zápasu, ale poté byl při samostatném úniku faulován Nick Huard a ten s přehledem proměnil následující trestné střílení a zvýšil náskok hostů. Slovan se následně objevil v několika velkých šancích, avšak ani jedna z nich branku nepřinesla.

Již v úvodu první třetiny se domácím naskytla příležitost hry pět na tři, ale i přes několik závarů před bránou se Slovanu nepodařilo vstřelit gól. Ale i přesto se po celé druhé dějství snažil urputně vstřelit kontaktní branku, ale bez úspěchu. Domácí zahazovali jednu šanci za druhou a hostující brankář si připsal několik výborných zákroků. Slovanu se tedy ani přes několik přesilovek nepodařilo snížit a druhá třetina skončila v poměru 0:2.

Prakticky celá třetí třetina byla v režii domácích, kteří stále usilovali o zdramatizování zápasu. A to se jim také po několika nevyužitých šancích konečně povedlo, když po závaru před brankou vstřelil v přesilovce tolik potřebnou kontaktní branku Martin Tůma a snížil tak na 1:2. Avšak i přes všechno úsílí Slovan nedokázal v dramatickém závěru přidat další gól a tak nakonec podlehl německému soupeři poměrem 1:2 a to hlavně z důvodu velmi malé efektivity střelby

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Hráči hráli naplno, jenže se znovu projevila naše slabina z posledních utkání. Šance si dokážeme vypracovat, ale neumíme je proměnit. Přípravné zápasy se chýlí ke konci. Sestavu už máme prakticky jasnou, jen nás nyní limitovalo, že byl nemocný David Merta. Vinou toho jsme museli upravovat složení formací. V podstatě máme o sestavě jasno.