Ústí nad Labem - Slovan přivítal, ani ne 24 hodin po vítězném utkání se Vsetínem na domácím ledě soupeře z Frýdku-Místku. Na rozdíl od včerejšího utkání, bylo to dnešní chudé na branky a Slovan rozsvítil červené světlo za Nickem Malíkem v brance Frýdku-Místku pouze jednou, a to zásluhou Lukáš Volfa. To však dnes na body nestačilo.
út 18. 9. 2018, ZS Ústí nad Labem
HC Frýdek-Místek
1:2 0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 53. Volf (Vágner) - 28. Klimša (Rudovský, Martynek), 44. Przybyla (Martynek, Klimša). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 827. Střely na branku: 35:28. Zblokované střely: 15:16. Vhazování: 38:33 . Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Hes, M. Vágner (C), Weinhold, M. Zdvořáček, Látal, Jeřábek, Mert – Pšenička, Roubík, Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – J. Havel, Krliš, Chrpa – Planý, Jícha.

HC Frýdek-Místek: Malík – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, D. Stránský, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Kaukič.

Do utkání vstoupily oba celky v poměrně svižném tempu, ale bylo vidět mnoho nepřesností v útočném pásmu na obou stranách a tak se ani jeden z týmů nedostával do vyložených šancí. A to i přes fakt, že bylo vidět v první části dohromady šest přesilovek. K první nadějnější šanci se dostal až v závěru třetiny hostující David Klimša při jedné z přesilovek, ale Jan Dlouhý opět ukázal své kvality a dokázal výborným zákrokem střelu vyrazit. Nakonec jsme v první třetině neviděli žádnou branku a stav tak zůstává nerozhodný.

Nepřenosti doprovázely oba týmy i v druhé třetině, ale hosté si pomalu začali budovat tlak a Slovan měl nekolikrát velké štěstí. Avšak to ho opustilo při přesilovce hostů, když po krásné kombinaci uklidil puk do okdkryté branky David Klimša a poslal tak hosty do vedení. Ale domací se zřejmě nepoučili a vzápětí se Rysové objevili v dalších dvou šancích, které se štěstím neskončily brankou. Poté se Slovan dostal konečně zpět do hry a byl několikrát blízko vyrovnání, ale to se do konce třetiny bohužel nepovedlo.

Ve třetí části se Slovan hnal za vyrovnáním, ale již v úvodu třetiny se podařilo hostům zvýšit svůj náskok, když se dostal sám před Dlouhého Daniel Przybyla a bekhendem překonal domácího brankáře. Domácí se poté urputně snažili snížit, ale hostující brankář předváděl výborné zákroky a tak se to Slovanu dlouho nedařilo. Avšak při domácí přesilové hře se to konečně povedlo, když se na dvakrát dokázal prosadit Lukáš Volf a snížil na 1:2. Poté se dostal Slovan do obrovského tlaku, ale hosty opět několikrát fantasticky podržel brankář a tak ani přes hru v šesti v závěru utkání nedokázali domácí vyrovnat a tak zápas končí v poměru 1:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska přijelo do Ústí velmi zarputilé mužstvo. My jsme samozřejmě měli včera těžké utkání proti Vsetínu, které jsme hráli pod obrovským tlakem, potřebovali a chtěli jsme ho vyhrát. Bylo to hodně náročné a myslím si, že to malinko ovlivnilo náš dnešní výkon. Nicméně bojovalo se až do konce. Vyrovnávací gól visel na vlásku, bohužel ale nepadnul. Měli jsme hektický začátek sezóny, kvůli tancům se nám změnil program. Právě kvůli tomu jsme museli předehrávat tohle utkání. Teď se ale náš program trochu zvolní. Hráčům jsme dali dva dny volno, v pátek budeme bohužel trénovat v Děčíně, také z důvodu tanců. Ale pokračujeme dál, pojedeme do Benátek a sezóna se teprve rozbíhá, takže to vidíme pozitivně.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že jsme podali velmi zodpovědný a kolektivní výkon, postavený na hře brankáře. Podle mého názoru si odvážíme 3 body právem, protože myslím, že celý zápas jsme byli o trošku lepší.