Vsetín - Slovan čekal dnes na Vsetíně druhý zápas ve dvou dnech. Po včerejším nepovedeném představení ve Frýdku - Místku se chtěl pokusit překvapit favorizovaný Vsetín. Severočeši na Lapači dokonce dvakrát vedli, ale ani to na zisk bodů nestačilo a Slovan tak odjíždí domů z moravského tripu bez bodu.
st 31. 10. 2018, Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
4:2 0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 22. Rob (Jonák, Pechanec), 29. Pechanec, 43. Pitule (Kuronen, Teper), 43. Rob (Pechanec, Teper) – 6. Krliš (Davídek), 25. Severa (L. Volf, M. Zdvořáček). Rozhodčí: Čech, Barek – Pechánek, Komínek . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2680. Střely na branku: 31:18. Zblokované střely: 16:14. Vhazování: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Holomek, Mikuš, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen, Ondračka – Karafiát, Rác, Březina – Jonák, Pechanec, Rob – Kucharczyk, Pitule, Kuronen – Hořanský, Jindra, Vítek.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – M. Jandus, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – P. Kousal, Vrdlovec, Melka – Severa, L. Volf, T. Jandus – Tůma, Davídek, Chrpa – Planý, Kropáček, Krliš.

Do utkání s Ústím nad Labem vstoupil aktivněji favorizovaný Vsetín, byli to však hosté, kdo ze své první vážnější šance otevřel skóre utkání. Po nebezpečné situaci před svou brankou ujeli Ústečtí do přečíslení dva na jednoho, Davídek našel Václava Krliše a ten zakončil přesně mezi Gábovy betony. Vsetín si poté vytvořil platonický tlak, hosté však dobře hlídali prostor kolem vlastní branky a do větších šancí Valachy nepouštěli. Nebezpečněji snad vypadaly jen střely Pechance a Tepera, i s nimi si ale ústecká defenzíva v čele s gólmanem Dlouhým poradila. Křečovitý vsetínský tlak přerušila přesilovka hostů v patnácté minutě. Do větší šance se v ní sice nedostali, přesto odcházeli do kabin jako spokojenější celek.

Do prostředního dějství ale vstoupili lépe Valaši. Po minutě hry obkroužil Jonák obranné pásmo, od modré nahodil puk na hůl nikým nehlídaného Luboše Roba a na jeho teč z bezprostřední blízkosti nedokázal Dlouhý zareagovat. Z vyrovnání se však Valaši těšili jen tři minuty. Rychlý protiútok hostů vyvolal zmatek v obranném pásmu VHK, puk se nakonec odrazil na hůl Jiřího Severy a ten po ledě prostřelil Gábu. Vsetín prohrával 1:2 a mohlo s ním být ještě hůř. O chvíli později totiž domácí nabídli hostům půlminutovou přesilovku pět tři. Ta však paradoxně nastartovala vsetínský zvrat v utkání. Ve dvojnásobné výhodě ani v následní přesilovce pět na čtyři toho totiž hosté příliš nevymysleli a těsně po jejím skončení sami inkasovali. Antonín Pechanec naskočil z trestné lavice přímo k puku, pohotově vystřelil a dokonale tím zaskočil brankáře Dlouhého, jemuž nepříliš razantní střela prošla mezi betony do sítě.

Vyrovnání Vsetínské nakoplo a ve zbytku třetiny si vynutili výraznou převahu. Ze zvýšené aktivity vyplynuly i tři přesilové hry. V té první třikrát nebezpečně pálil Teper, ve druhé ostřelovali branku Mikuš s Karafiátem, vedoucí branky se ale Vsetín nedočkal. Do kabin proto odcházely celky za nerozhodného stavu.

Co se Valachům nepovedlo v závěru druhé dvacetiminutovky, zvládl na startu té třetí. Všemu předcházel smolný faul Janduse, který nechal hůl mezi nohami bránícího útočníka. Svou čtvrtou přesilovku už Vsetín využil. Kuronen přihrál Tomáši Pitulemu na levý kruh a domácí útočník přesnou střelou nad lapačku vsítil svůj první gól v dresu Vsetína. O dvacet sedm sekund později už Vsetín vedl o dva góly. Luboš Rob poslal prudkou přihrávku od modré, puk se otřel o brusli ústeckého obránce a zaplul za brankovou čáru.

Ve čtyřicáté páté minutě mohli hosté vykřesat naději v přesilové hře. Ta jim příliš nevyšla, krátce po jejím skončení se ale přesto mohli dotáhnout na dostřel. Kousal ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout puk nad klečícího Gábu a o pár chvil později si na vsetínském muži s maskou vylámal zuby i Volf se svou pohotovou střelou z otočky.

Poslední desetiminutovku už si domácí v poklidu pohlídali. Hosty do nebezpečnějších šancí nepouštěli, naopak sami mohli několikrát zvýšit náskok. Karafiátovo pohotové zakončení po chybné rozehrávce gólmana Ústí ale dokázal Dlouhý svým bleskovým návratem do branky zneškodnit a neuspěl ani Rác, jehož zakončení v akci dva na jednoho vytěsnil Dlouhý mimo tři tyče. Valachy to však mrzet nemuseli. V těžkém zápase zdolali dobře hrající Ústí nad Labem 4:2.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) – Dnes pro nás těžké utkání. Bohužel jsme neměli dobrý vstup do utkání. Soupeř včera po první třetině ve Frýdku prohrával 5:0, tak se dnes zmobilizoval a hrál hodně z obrany. Ústí hrálo hodně důrazně ve vlastním pásmu a v podstatě nás nenapadali, ale hrálo střední pásmo. Byli hodně zakopaní vzadu, ale hráli to velmi dobře a gólman jim také pomohl. My jsme se nadřeli na každou branku a naštěstí jsme dali i dva takové šťastné góly. Hodně jsme si odfrkli, protože soupeř zde podal velmi dobrý výkon a my jsme zvýšenou bojovností šli naproti a udělali jsme ty tři, dá se říct povinné body. Ale když se na to člověk dnes dívá, vidí že Kadaň zatím hraje na Slávii 2:2, tak ty zápasy jsou všechny těžké a náročné a dávat někomu 5,6 branek je opravdu náročné. Dnes klukům nakonec díky za tři body a máme poslední zápas před přestávkou, kdy jedeme do Třebíče a tam chceme urvat body další.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem)– Myslím, že dnes jsme odehráli velmi dobré utkání. Já jsem to teď říkal i klukům v kabině, že když se zápas odmaká celý od začátku do konce a prohraje se, že to je ještě o to horší. Dnes nemůžu klukům vůbec nic vytknout. Odbojovali to celých šedesát minut. Bohužel nás položily tři po sobě jdoucí oslabení, kdy jsme ztratili hodně sil. Některé momenty byly hodně sporné, ale o tom ať si udělá obrázek každý sám.