Ú s t í n/L. - Slovan nastoupil v netradiční hrací den proti HC Benátky nad Jizerou. V dnešním utkání dokázal domácí celek ukončit sérii proher a získal tak cenné body do tabulky CHANCE Ligy. Ústí čeká následující utkání až po reprezentační přestávce tj. 12. 11. 2018 od 17:30 na ledě HC Dukla Jihlava.
pá 2. 11. 2018, ZS Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
5:2 0:1, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 22. Davídek (Tůma, Jeřábek), 23. Volf (Severa, M. Jandus), 36. Vrdlovec (L. Volf, Tůma), 37. Krliš (Tůma, Davídek), 53. M. Jandus (Vrdlovec, L. Volf) – 12. Burda (Průžek), 30. Průžek. Rozhodčí: Souček, Vokřál – Štofa, Votrubec. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 603. Střely na branku: 41:25. Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Hes, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček – Vrdlovec, Severa, L. Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, T. Jandus, Planý – Gottfried, Čermák

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Jan Bednář, Husa, Žůrek, Aubrecht, Maier, Uřídil – D. Špaček, Šír, Jeník – Bittner, J. Mikyska, Psota – Průžek, Chrtek, Rychlovský – Braid, Burda, Wiencek.

V první části zápasu se podařilo zaskórovat pouze hostím. I přes několik vyloučení ve svých řadách dokázaly Benátky vstřelit první branku utkání. Celek dostal do vedení Václav Burda. Slovan měl šanci prosadit se v několika přesilových hrách, které ovšem nedokázal vhodně využít. Úvodní třetina tak skončila za stavu 0:1.

Několik minut po zahájení druhé periody ale hosté pocítili tlak ze strany žlutomodrých. O vyrovnávací gól se postaral Milan Davídek. Za moment se dokonce domácí dostali do vedení. Puk dopravil do sítě Lukáš Volf. Když později Benátky hrály v oslabení, Slovan vyvíjel celkem úspěšně na soupeře nátlak, na další gól to ale nestačilo. Ten vstřelil až Jiří Průžek a vyrovnal tak na 2:2. Ústí ale nepřestalo bojovat, střelecky se prosazovalo více než hostující celek a padl zasloužený gól, jehož autorem se stal Daniel Vrdlovec. Domácí ani přesto nepolevili, a tak za několik okamžiků proměnil svou šanci Václav Krliš. Za stavu 4:2 tak skončila druhá třetina a otázkou bylo, zda i v té poslední bude mít Slovan navrch.

Třetí část utkání byla zahájena a oba týmy bojovaly o puk. Později získaly výhodu Benátky, a to z důvodu oslabení domácích. Nastalo několik kritických momentů, ty ale Slovan nakonec zvládl a tak do brány Aleše Stezky nepřibyl jediný gól. Nastala početní výhoda pro Ústí. Zbývalo osm minut do konce zápasu a Slovan si potvrdil výhru pátou brankou! Zasloužil se o ní Martin Jandus. Tlak na konci utkání žlutomodří ustáli a zápas pro ně skončil skvělým skóre 5:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslel jsem si, že jsme zapomněli vyhrávat, ale nezapomněli. Ta první třetina nebyla moc dobrá, tam to bylo rozkouskované, utíkaly nám puky, byla tam nervozita, ale od té druhé třetiny byl výkon parádní. Navázali jsme na zápas ve Vsetíně a stejně jako tam, tak to dnes kluci odmakali na 120 %. Teď budou mít dva dny volno a pak budeme trošku víc trénovat, než jsme trénovali tento týden. Budeme věřit, že na vítězství navážeme i v dalších zápasech. Velký dík dnes patří Aleši Stezkovi, ale nechci vyzdvihovat jenom jeho, odmakali to všichni hráči, protože nás bylo patnáct a museli jsme zavolat dva hráče z juniorky, kdyby se náhodou někdo zranil.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Tak my jsme tady dneska odehráli vyloženě špatné utkání. Věděli jsme, že domácí mají dlouhou sérii proher, my jsme nepřistoupili k utkání dobře, takže jsme nespokojení. Myslím si, že nejhorší byla pro nás druhá třetina, kde dal soupeř čtyři branky a tím se utkání rozhodlo. Dnes jsme tu nepodali vůbec dobrý výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat a jsme hrubě nespokojení. Doufám, že tohle byla ta poslední kapka, kdy nám všem dojde, jak se první liga má hrát, takhle to nejde.