Ú s t í n/L. - Slovan nevstoupil do utkání vůbec dobře, jelikož hned první střídání obdržel branku, a poté byla hra vlažná bez vážných šancí. V prostřední periodě Slovan dokázal srovnat, ale tým ze Slezka se nezalekl, dokázal vstřelit do konce utkání další tři branky a zaslouženě si tak odváží plný počet bodů. Další utkání sehraje Slovan na domácím ledě 5. 12. 2018 od 18:00 hodin proti SK Horácká Slavia Třebíč.
st 28. 11. 2018, ZS Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
1:4 0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Davídek (Jícha) – 1. O. Procházka, 37. Maruna (O. Procházka), 38. Maruna (Bambula), 56. F. Seman (Kotala, Chroboček). Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Polonyi, Horažďovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 483. Střely na branku: 17:31. Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Š. Lukeš – M. Jandus, Zukal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (C), Mert, Látal (A) – Severa, L. Volf, Chrpa – Jánský (A), Pšenička, Jícha – Tůma, Davídek, T. Jandus – Planý, Kropáček, Krliš.

AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Matai (C), Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman (A), Kotala – Bambula, Haas (A), Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.

První třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla, ale již od úvodu měli více ze hry hosté. Tento fakt podpořila hned první branka hostů, která padla půl minuty po začátku utkání, když Ondřej Procházka využil špatné rozehrávky Slovanu a poslal Havířov do vedení. S domácím mužstvem však mohlo být ještě hůř, jelikož hosté několikrát nedokázali využít vyložené šance. Domácí se v útočné fázi poměrně trápili a tak první třetina skončila 0:1.

Druhá třetina byla o poznání atraktivnější, jelikož byl na obou stranách vidět hezký útočný hokej. Dlouho to však vypadalo, že žádnou branku nepřinese. Ale pět minut před koncem třetiny našel Jícha zadovkou Milana Davídka,který poté prostřelil Bláhu a vyrovnal. Tento stav však netrval dlouho, jelikož po chvíli našel Procházka krásnou křižnou přihrávkou Jana Marunu, který vrátil vedení hostům. Za necelou minutu se Jan Maruna dostal opět k zakončení, když jel sám na Lukeše a dokázal ho překonat bekendovou kličkou.

V třetí třetině měli opět navrch hosté, avšak domácí si dokázali vypracovat také několik nadějných šancí, jenže se již tradičně velmi trápili v koncovce a tak se skóre neměnilo. To však až do chvíle než se po střele Kotaly dostal k odraženému puku Filip Seman, který jednoduše zvýšil náskok hostů. Pro Slovan mohlo být ještě hůř, jelikož hosté poté netrefili odkrytou branku Lukeše. Slovan se poté již na případné snížení nezmohl a tak utkání skončilo v poměru 1:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Od zápasu s Frýdkem-Místkem to bylo naše nejhorší utkání. Byli jsme ve všem horší, zejména pak v osobních soubojích a pohybu. Nejvíce mě štve to, že jsem v našem výkonu postrádal bojovnost, která nás dříve zdobila.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): Po dlouhé cestě jsme dobře vstoupili do zápasu, hned první střídání jsme vstřelili branku. Ve druhé třetině mělo lepší pasáže Ústí, které dokázalo vyrovnat. Po brance na 1:1 jsme se rychle zvedli, přidali jsme další dva góly. Ve třetí třetině jsme si náskok hlídali a soupeře do větších šancí nepouštěli.