F r ý d e k-M í s t e k - Ústečtí hráči v sobotu odjeli na dvouzápasový trip. Jako první je čekal soupeř z Frýdku, který od začátku zápasu měl více šancí a postupem času si dokázal vypracovat i brankové příležitosti. Slovan nedokázal vstřelit ani branku, a tak odjíždí z ledu Vlků bez bodů. Druhé utkání čeká žlutomodré 20. 1. 2019 od 15 hodin proti HC ZUBR Přerov.
so 19. 1. 2019, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
HC Slovan Ústí nad Labem
4:0 0:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 25. Flok (Adámek, Zahradníček), 41. Martynek (Novotný, Bartko), 56. Klimša (Novotný, Martynek), 57. Kofroň (L. Kovář, Christov). Rozhodčí: Souček, Kašík – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 317. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 21:11. Vhazování: 57:38. Průběh utkání: 4:0.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Novotný (C), Martynek – Peterek (A), Klimša, Kaukič – Flok, Motloch, J. Kalus.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – M. Zdvořáček (A), Hes, Weinhold, Blaha, Zukal, Mert – J. Veselý, Roubík (C), Schwamberger – Chlouba, Šťovíček, Krliš – Tůma, T. Jandus, D. Merta (A) – Planý, Davídek, Chrpa.

Komentář

Během první třetiny nebyl k vidění žádný gól. Domácí rysi se pokoušeli prostřelit Aleše Stezku, který výborně Ústí držel. Do jedné takové slibné akce se dostal Štěpán Novotný, který vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale Stezkovi pomohla pravá tyč, která odpálila kotouč pryč od branky. Do slibných šancí se také dostali Lukáš Kovář a Adam Flok.

Adamu Flokovi to vyšlo až ve dvacáté páté minutě po nevědomé spolupráci s Marianem Adámkem. Adámek dobře dostal kotouč do útočného pásma, kde se pokusil vypálit, ale puk se odrazil od brusle jednoho z ústeckých hráčů přímo k Adamu Flokovi. V tu chvíli to byl Flok proti Stezkovi.

Do šance se dostal i Jan Rudovský, kterému se letos moc nedaří. Rudovský chtěl prolomit svou střeleckou smůlu, což mu ale Stezka nedovolil. Pěknou příležitost měl i Martin Šťovíček, který okamžitě po vhazování vypálil. Malík byl ale plně připraven a Šťovíčkovu střelu zachytil do lapačky.

Ani ne minutu po začátku závěrečné dvacetiminutovky Frýdek-Místek přidal další branku. Štěpán Novotný se chystal na zakončení, když ho jeden z protihráčů zahákoval, domácím byla ponechána výhoda. Mezi ležícím Stezkou a Novotným a několika dalšími hráči se nejlépe zorientoval Rostislav Martynek.

V padesáté šesté minutě se prosadil David Klimša. Nejprve to zkoušel Martynek a Novotný, ale až Klimošovi se podařilo přehodit beton Stezky. O padesát devět vteřin později skóroval také David, ale nikoliv Klimša, nýbrž David Kofroň. Tímto zápasem se Slezané vyhoupli na osmou příčku, o kterou budou i nadále bojovat.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Zase to byl pro nás velký těžký zápas. Čeká se od nás, že tyhle týmy budeme porážet. Samozřejmě je to vždycky těžké to potvrdit. Zase to byly dvě třetiny boj, naštěstí zkraje třetí třetiny jsme dali na 2:0, pak se už dýchá líp. Kluci do vybojovali, odmakali, zblokovali spoustu střel. Hlavně Malda (Nick Malík) měl výborné zákroky. Takže velký dík patří jemu, protože to zavřel a podržel nás.

Tomáš Mareš (HC Ústí nad Labem): První třetinu jsme odehráli, myslím si, hodně dobře. Bylo to tam vyrovnané. Měli jsme tam několik šancí, škoda, že jsme nějakou neproměnili. Od druhé třetiny nás domácí přehrávali, tam nás podržel brankář. Dostali jsme jenom jednu branku. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme dobře bránit a že nějaká šance se nám tam naskytne. Bohužel jsme hned v prvním střídání dostali na 2:0. Za stavu 2:0 jsme to dřeli. Udělali jsme tam dva hloupé fauly, domácí nám dali další dva góly. Jak se říká, bez gólů se nedá vyhrát a dneska se to potvrdilo.
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 20 57
2. Příbram 20 54
3. Tábor 20 44
4. Ústí n. L. 20 42
5. Chomutov 20 39
6. Vrchlabí 20 35
7. Kobra 20 32
8. Benátky n. J. 20 30
9. Cheb 20 25
10. Most 20 25
11. Děčín 20 22
12. Písek 19 22
13. Klatovy 20 15
14. Jablonec n. N. 20 15
15. Řisuty 19 10
16. Hronov 20 10

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže