Prostějov - Dvaadvacet střel na branku vyprodukovali ústečtí hokejisté na ledě Prostějova. Prosadit se nedokázal a neproměnil ani trestné střílení. Slovan z Prostějova odjíždí bez bodů s prohrou 0:7.
so 16. 2. 2019, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
7:0 1:0, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. V. Meidl (Račuk, Žálčík), 21. Vof (Nouza, Divíšek), 31. Divíšek (Nouza), 32. Venkrbec (Prokeš, V. Meidl), 36. Račuk (Žálčík), 42. Žálčík (Račuk, Starý), 56. Husa (Dvořáček, L. Luňák). Rozhodčí: Kašík, Kopeček - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:3, navíc Havlík (PRO) TS POD . Využití: 2:0. Diváci: 1326. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 7:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (49.-49.Huf) – Havlík, Mikliš, D. Kolář, Čáp, P. Krejčí, Husa, Žovinec – Divíšek, Nouza, Starý – Račuk, Žálčík, L. Luňák – Hanták, Dvořáček, Venkrbec – V. Meidl, Prokeš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – M. Zdvořáček, D. Málek, Hes, Zukal, Mert, Blaha – Chrpa, Roubík, Šťovíček – Tůma, Schwamberger, Krliš – Planý, Čermák, T. Jandus.

Jestřábi se před dnešním zápasem nacházeli na nelichotivém 8. místě a tak se na hosty z dalekého Ústí od začátku doslova vrhli. Slovan se v prvních 5 minutách takřka nedostal do své útočné třetiny, ale vysloužil si první přesilovou hru zápasu, když na 2 minuty šel pykat obránce Husa. Prostějov, ale hostům téměř nic nedovolil a Husa tak mohl zpět do hry. Velká šance přišla v 8. minutě, když Šťovíček mířil jen kousek vedle pravé tyče. O pět minut později však přišla první branka utkání. Lukáš Žalčík střílel mezi kruhy, střelu Stezka vyrazil pouze před sebe a tam už číhal Václav MEIDL, který kus černé gumy dopravil za brankovou čáru - 1:0. To už se blížil konec třetiny a stav byl tedy 1:0.

Druhá třetina začala pro Jestřáby senzačně. Už po 33 vteřinách skóroval bývalý hráč Ústí Lukáš VOLF - 2:0. Dále byla k vidění spíše převaha domácích, ale branku jejich útočná snaha nepřinesla. Ve 30. minutě dostal 2 minuty kanonýr hostů Roubík. A po 50 vteřinách se domácí fanoušci mohli radovat, když DIVÍŠEK skóroval s pomocí odrazu od hostujícího hráče - 3:0. A netrvalo ani půl minuty a byl tu další gól, který vstřelil kapitán VENKRBEC z mezikruží nad Stezkovu vyrážečku - 4:0. A hned v 36. minutě tu byla další branka v síti hostů. Brankář Aleš Stezka promáchnul kotouč a Marek RAČUK jej zcela snadno zasunul do odkryté branky - 5:0. Po druhé periodě svítilo na tabuli jednoznačné skóre 5:0.

A vstup do 3. třetiny byl taktéž výtečný. Lukáše ŽALČÍKA našel krásnou přihrávkou Račuk a bylo to - 6:0. V 48. minutě bylo odpískáno proti domácím trestné střílení a kouč Jiří Vykoukal sáhnul k zajímavému kroku, když poslal na nájezd Daniela Hufa. A ten ho nezklamal, protože vytáhnul parádní zákrok betonem a pomohl tak Jakubovi Neužilovi k nule. Třešničkou na dortu byl ještě první gól v prostějovských barvách pro Jakuba HUSU, který překonal Stezku mezi jeho betony - 7:0. Utkání tak skončilo jednoznačně pro domácí 7:0 a ti si připisují povinné tři body v honbě za play-off. Jakub Neužil si, i díky chycenému nájezdu Daniela Hufa, připsal třetí nulu v sezoně.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Jsem rád, že jsme uhráli povinné vítězství v boji o play-off. Dnes všichni hráči pracovali podle našich představ, ale musíme také zohlednit, že soupeř pouze dohrává sezonu.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Nastoupili jsme opět jen s patnácti hráči, ve druhé třetině se nám dva zranili, takže jsme zbytek zápasu dohrávali jen na třináct. Pořád se řeší, jak mají kluby Chance ligy dávat šanci mladým hráčům, a my, když jsme chtěli Kubu Březáka z Litvínova, tak s námi nemohl jet a musel trénovat v Litvínově. Tak jak chceme ty hráče zlepšovat, když tady mohl hrát dvacet minut, ale Litvínov mu to nedovolil. Tentokrát to byl souboj útoku Prostějova s naší obranou a hlavně brankářem. První třetinu jsme se drželi, opět nám však nevyšla ta prostřední, která gólově rozhodla o výsledku.