Ú s t í n/L. - V posledním utkání sezóny vyzval Slovan na domácím ledě celek Havířova. Ač celé utkání Slovan prohrával, nakonec vyrovnal a podařilo se mu utržit dva body z prodloužení.
so 23. 2. 2019, ZS Ústí nad Labem
HC Slovan Ústečtí Lvi
AZ Heimstaden Havířov
5:4pp 0:3, 3:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Roubík), 34. Šťovíček (Krliš), 38. Krliš (Šťovíček, Chlán), 52. Chlán (Ouřada, M. Zdvořáček), 63. Chlán – 8. L. Bednář (Rašner, O. Procházka), 11. F. Seman (O. Procházka, Bořuta), 17. L. Bednář (R. Veselý, Kotala), 35. Bambula (Kotala). Rozhodčí: Radek Wagner, Tomáš Luczków – Ondřej Doležal, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Volke – M. Zdvořáček, Hes, Štochl, Seemann, D. Málek, Mert – Schwamberger, Ouřada, Krliš – Čermák, Grim, Šťovíček – Planý, T. Jandus, Ma. Svoboda – Roubík, Gottfried, Chlán.

AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Staněk – Maruna, Rehuš, Haas – F. Seman, R. Veselý, Kotala – O. Procházka, Gřeš, Pořízek – L. Bednář, Kurovský, Bambula.

Komentář

Úvodní třetina začala vyhraným vhazováním Slovanu. V průběhu její první části se Volkemu úspěšně dařilo odolávat střelám Havířova, v 8. minutě utkání ale Lukáš Bednář protlačil puk mezi betony domácího gólmana. Tím svůj tým povzbudil k akci a o několik minut později zaskóroval Filip Seman, čímž zvýšil na 0:2. Později získal Havířov šanci v podobě přesilové hry. Tu ale Slovan dokázal úspěšně ubránit. Při druhém oslabení domácích však měli převahu hosté a autor prvního gólu Lukáš Bednář změnil skóre na 0:3.

Ačkoli Slovan vstupoval do druhé periody za velmi nepříznivého stavu, přibližně do půlky třetiny nedošlo k žádnému zásadnímu zvratu. Ten nastal ve 34. minutě utkání, kdy Jaroslav Roubík nahrál Martinu Šťovíčkovi, který svojí střelou snížil na 1:3. Než se ale stačili havířovští hráči vzpamatovat, Martin Šťovíček opět skóroval. Tentokrát mu ke gólu dopomohl svojí asistencí Václav Krliš. Za několik desítek vteřin opět nastala velká radost, jenže na straně hostí. Jan Bambula změnil nebezpečně nízký náskok Havířova na 2:4. Po sledu rychlých akcí došlo k vyloučení na straně hostí, čehož využil Václav Krliš. Asistovali mu Martin Šťovíček a Petr Chlán, a druhá třetina tak skončila za stavu 3:4.

Slovanu se podařilo dostat se zpátky do hry, a poslední část zápasu tak byla pro Ústí plná očekávání. Přes aktivní začátek ale prvních deset minut přineslo pouze neproměněné šance obou týmů. V 52. minutě utkání však žlutomodří vyrovnali! Gól padl z hokejky Petra Chlána, asistovali Kryštof Ouřada a Martin Zdvořáček. Poslední minuty základní hrací doby byly pro Ústí kritické. Havířov vyvíjel na Volkeho silný tlak až do poslední chvíle, ten ale všechny rány hostů vykryl, a Slovan tak čekalo prodloužení.

V prodloužení byli u puku nejprve ústečtí, ale po nepovedené rozehrávce se kotouče chopil Havířov. Po pár minutách se však situace obrátila a rozhodující branku vstřelil Petr Chlán. Slovanu se nakonec vyplatilo zabojovat, a potěšil tak své fanoušky výhrou 5:4 v posledním utkání sezóny.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem velmi rád, že jsme poslední zápas zvládli, i když to tak po první třetině nevypadalo. První třetina byla z naší strany katastrofální, o přestávce jsme museli zvýšit hlas. Zřejmě si to hráči vzali k srdci a zbytek zápasu vypadal úplně jinak. Prohrávali jsme o gól, ale věřili jsme, že ten gól dáme. Nakonec se nám to podařilo a myslím si, že i v tom prodloužení jsme byli lepším týmem. Za výhru jsme rádi i díky divákům, kteří dnes přišli.
Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale bohužel jsme ho nezvládli. Celou sezónu víme, že když neplníme to, co máme, nejsme úspěšní. Přesně to se teď stalo. Je třeba se z toho poučit a potom ten úspěch přijde. Pokud ne, sezóna pro nás skončí a bude to jen naše vina. Hraje se o hodně – o play-off, další angažmá, jméno na zádech a hlavně s logem AZ na hrudi. To si musí každý uvědomit.
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže