Ú s t í n/L. - Ústecký celek vyzval v předposledním domácím přípravném utkání druholigový Děčín. Od začátku se šlo do zápasu opatrně z obou stran. Jako první se dokázal prosadit celek z krajského města. Na to zvládli hosté odpovědět, ale to bylo vše, na co jim síly stačily. U slova byli pouze domácí, kteří nakonec vítězí. Další utkání čeká Slovan 5. 9. 2019 od 17:30 na ledě extraligového Litvínova.
út 3. 9. 2019, ZS Ústí n/L
HC Děčín
8:1 1:0, 2:1, 5:0

Branky a nahrávky:5. Bláha O. (Kordule), 28. Maršoun (Wojnar, Mareš), 39. Wojnar (Kalaj), 44. Zukal, 49. Merta (Zdvořáček, Procházka), 50. Procházka (Merta), 51. Kordule (Procházka, Veber), 55. Havel (Merta) – 25. Smola (Ineman). Rozhodčí: Novák, Volf – Biedermann, M. Janíček. Vyloučení: 3:4, Maršoun navíc 5+OK za KRO. Využití: . V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Zukal, Zdvořáček (A), Veber, Mareš, Zich, Müller – Havel, Merta, Procházka (C), Maršoun (A), Wojnar, Kordule, Kalaj, Bláha O., Bláha M.

HC Děčín: Lavinger – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Zicho, Balcar – Zajan, Sýkora, Kuchynka, Damašek, Petráš, Dörner, Ineman, Smola, Faigl, Chovanec, Stuchlý.

Vstup do utkání byl z obou stran opatrný, po dvou odehraných minutách byl vyloučen domácí brankář Volke za zdržování hry, a poskytl tak Děčínu početní výhodu, kterou medvědi nevyužili. První hezkou šanci zaznamenal Ondřej Bláha, který nahrál před branku Wojnarovi, který pohotovou tečí orazítkoval tyč Lavingerovy branky. O pár vteřin později už z toho byla branka žlutomodrého celku, o kterou se postaral Ondřej Bláha, ten dostal ze středu hřiště nahrávku od Korduleho, který ihned po nahrávce dostal tvrdý hit od Zicha. V půlce první periody měl Slovan také první početní výhodu, kterou nevyužil, ale u slibné šance byl na pravém kruhu Wojnar. Pět minut před koncem třetiny dokázal zahrozit hostující Petráš, ale trefil Volkeho pouze do hrudi. O chvilku později juniorský obránce Mareš vyslal z obranného pásma nahrávku na hokejku Korduleho, který ujel obráncům a z levé strany trefil tyč. – 1:0

Slovan vstoupil do druhé periody velice aktivně, když po dvou minutách dokázal Wojnar dvakrát ohrozit branku Lavingera. Avšak z branky se radoval hostující celek, když dokázal mezi nohy vyrovnat Jan Smola, a šlo se do utkání znovu od nuly. O dvě minuty později se žlutomodrý celek radoval z vedoucí branky, když z pravého kruhu krásně zvedl hlavu Wojnar a nahrál na opačnou stranu Petru Maršounovi, který prostřelil Lavingera, ten se nedokázal dostatečně přesunout k tyči. Patrik Balcar usedl podruhé na trestnou lavici a poskytl tak domácímu týmu přesilovou hru, kterou domácí prošustrovali v útočném pásmu, ale nic závažného z toho nebylo. Pět minut před koncem utkání dostal Petr Maršoun trest 5+OK za krosček, když zranil hostujícího Smolu. Děčín měl možnost srovnat skóre utkání, jelikož hrál přesilovou hru 5 na 3, ale z dvojité početní výhody nic nevymyslel, a tak měl stále výhodu jednoho hráče v poli. Slovan se dokázal prosadit v oslabení, když se probojoval do přečíslení a do listiny střelců se zapsal Jakub Wojnar, který udělal brankáři Lavingerovi kličku do protipohybu. – 3:1

Domácí celek přečkal pětiminutové oslabení a znovu hrál v plném počtu. Další branka na konto Slovanu v oslabení, kdy se puku ujal Lukáš Zukal a z nulového úhlu nikým nehlídaný zasunul puk pod betony Lavingera. Za Lavingera propadl další puk a domácí fanoušci skandovali: ,,Dostali jste bůra.‘‘ Zdvořáček napřáhl od modré čáry a vyslal svoji pumelenici na brankáře, těsně před ním tečoval David Merta, který poslal puk přesně pod víko. Neuběhlo ani pár vteřin a v brance medvědů už visel další gól, o který se postaral střelou z levého kruhu Ondřej Procházka. To už zavánělo desetibrankovým přídělem, další, kdo se do listiny střelců zapsal, byl Pavel Kordule, který se rychle zorientoval a dorazil střelu Procházky. Děčín se nedostával v průběhu třetí třetiny do žádných šancí a šest minut před koncem se opět radovali domácí. Jan Havel vybruslil z rohu kluziště do mezikruží a poslal puk do volného prostranství Lavingerovy branky. Přeci jen se hostující celek do šance dostal, a to konkrétně Kuchynka, který vyslal tvrdou ránu golfem do Volkeho. To bylo z toho utkání vše a domácí celek zaslouženě vítězí. – 8:1

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Každé vítězství je cenné, ale hra se nám dnes moc nelíbila. Výsledek předvedené hře neodpovídá. Dali jsme sice hodně branek, ale až v poslední třetině a právě s ní jsme akorát spokojeni. Někteří hráči hrají pořád o místo v sestavě, ale moc nás nepřesvědčili.“

Jan Havlíček (HC Děčín): „Soupeř byl kvalitní a my jsme měli těžký program o víkendu, tři zápasy ve třech dnech, což se na nás trochu podepsalo. Hlavně v poslední třetině jsme neměli moc sil a tam nás Slovan přehrál, jak hokejově, takticky, tak rychlostně. Po dvou třetinách to bylo 3:1, což pro nás byl příznivý výsledek, ale v poslední třetině jsme fyzicky odešli a trochu to náš výkon shodilo.“