Ú s t í n/L. - Slovan se v posledním přípravném utkání utkal s Rytíři z Kladna. V první třetině se Kladno dostalo do vedení. Vedení po zbytek utkání udrželo a ve třetí třetině ještě přidalo dva góly.
so 7. 9. 2019, ZS Ústí n/L
Rytíři Kladno
0:3 0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 7. Machač (Strnad, Redlich), 41. Melka (Zich, Zikmund), 58. O'Donnell (Zikmund, Réway). Vyloučení: 0:4. Využití: Bez využití. Diváci: 1752. Průběh utkání: 0:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Brož, Málek, Zukal, Zich, Hes, Veber, Zdvořáčem, Müller – Severa, Maršoun, Vildumetz, Kordule, Roubík, Procházka, Pšenička, Wojnar, Kružík, Merta, Bláha O., Kalaj

Rytíři Kladno: Cikánek – Lakos, Smetana, Austin, Nash, Barinka – O'Donnell, Zikmund, Strnad, Š. Bláha, Stach, Réway, Machač, Kaut, Valský, Melka, Redlich, Hajný, Jelínek

První ranou v utkání se prezentoval kanadský obránce Rytířů Brendon Nash, ale s jeho střelou od modré si David Stahl v brance Slovanu poradil. Kladno bylo v úvodu aktivnějším týmem, ale David Stahl si poradil i s ranou z mezikruží z hole Jakuba Valského. Slovan si jako první vyzkoušel možnost přesilové hry, ale Ondřej Procházka z vyložené pozice těsně minul pravou tyč. Poprvé se tak rozsvítilo červené světlo za domácím brankářem, když jej tvrdou ranou golfem od modré propálil Patrik Machač – 0:1. V polovině první periody se Slovan dostal do největší šance, Daniel Kružík připravil vyloženou šanci Jaroslavu Roubíkovi, ten však z vyložené šance trefil pouze připraveného Lukáše Cikánka. I do další gólové šance domácích se dostal po šťastném odrazu Jaroslav Roubík, ale bekhendem kotouč nedostal za záda Lukáše Cikánka. Těsně před koncem první třetiny udržel pouze jednobrankový náskok Kladna David Stahl, který vychytal v tutovce Jakuba Valského. V úplné závěru prvního dějství si domácí zahráli přesilovou hru, ale byli to naopak Rytíři, kdo mohl snad třikrát změnit stav, tu největší šanci spálil Tomáš Redlich.

Druhá třetina začala útočně z obou stran, ale jak Lukáš Cikánek, tak domácí brankář David Stahl si s úvodními šancemi poradili. Domácí Adam Kalaj poté dokázal ujet po pravém mantinelu, ale jeho rána švihem těsně minula horní růžek Cikánkovy branky. Na druhé straně se octl sám na levém kruhu Brendon Nash, ale ani on nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi. Slovan mohl srovnat po osmi minutách druhé části. Jakub Wojnar využil náhodného odrazu od zadního mantinelu, ale překonat Cikánka se mu z bezprostřední blízkosti nepovedlo. Když Slovan nevyužil ani přesilovou hru, svítil v polovině hrací doby stále na kostce stav 0:1 pro Rytíře. Oba brankáři se činili ve druhé třetině, David Stahl dokázal vychytat v obrovské šanci i Davida Stacha, jenž zůstal osamocený na brankovišti. David Stahl dokázal pokrýt svým pravým betonem i kličku Ladislava Zikmunda, který chtěl zasunout kotouč do odkryté branky. V poslední vteřině druhé třetině ještě skvěle vyrazil dělovku Matěje Hese Lukáš Cikánek, a tak jsme tedy ve druhé třetině branku neviděli. Do kabin šli s jednobrankovým náskokem Rytíři.

Hned v úvodu třetí části dokázali Rytíři navýšit své vedení. Ex-ústecký Antonín Melka se dostal k dvojité dorážce a právě druhá rána bekhendem skončila v ústecké síti - 0:2. Poté jsme viděli po jedné velké šanci na obou stranách. Osamoceného Brendana Austina vychytal vystrčenou holí David Stahl a na druhé straně vysunul Jaroslav Roubík Daniela Kružíka, ten však svou ranou zápěstím také neuspěl, ramenem zasáhl brankář Lukáš Cikánek. David Stahl držel nadějný stav pro domácí, Martin Réway se krásně protáhl domácí obranou, posunul kotouč na Antonína Melku, ale ústecký brankář mu druhou branku v utkání nepovolil. Při vyloučení Brendona Nashe měl třetí velkou šanci v utkání Jaroslav Roubík, ale narazil na pravý beton výborně chytajícího Lukáše Cikánka. Rytíři si mohli pět minut před koncem pojistit vedení, ale Martin Réway svůj pokus bekhendem nasměroval nad branku Davida Stahla. Třetí branku přeci jen hosté přidali, kombinaci až do kuchyně zakončil snadnou dorážkou tři minuty před koncem Brandon O´Donnel – 0:3.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí n.L.): „Podali jsme slušný výkon, hráli jsme s extraligovým týmem, který samozřejmě ve finálních částech prokázal zkušenost, ale myslím si, že jsme hráli dobře. Výborně nám zachytal David Stahl a jsme rádi, že jsme si na konec přípravy nechali dva extraligové týmy, protože se nám ukázala odolnost některých hráčů, když hrajeme opravdu se silnými týmy. V první lajně jsme dnes vyzkoušeli Daniela Kružíka, z toho důvodu že má držení hole vpravo a chtěli jsme vidět, jak to bude fungovat ve spolupráci s dvěma leváky, Jaroslavem Roubíkem a Jiřím Severou. “

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Bylo vidět, že je to poslední přípravný zápas, domácí hráli výborně, zachytal jim dobře David Stahl. Neproměnili jsme několik šancí, a tak byl zápas až do poslední třetiny hodně vyrovnaný. Z naší strany tam bylo ale hodně chyb, pustili jsme domácí do několika přesilovek, to by se nám nemělo stávat a mohlo by se nám to v extralize vymstít. My jsme naopak nehráli žádnou přesilovku, domácí hráli velmi čistě, ale zároveň nepříjemně. Ohledně Ondřeje Smetany, je to ohromně poctivý kluk, my jsme ho angažovali, protože má dobré parametry, je vysoký a na našem malém hřišti je to pro nás jen dobře. Vyvíjí se zatím velice slušně. “