Ú s t í n/L. - Neporazitelnost přerovských Zubrů bohužel trvá i po utkání na ledě Slovanu. Jiří Severa sice poslal náš tým na konci první části do vedení, nicméně kolaps ve druhé třetině, jenž jsme prohráli rozdílem šesti branek, nás stál boj o body. Další utkání čeká Slovan v sobotu v nedalekém Chomutově.
st 18. 9. 2019, ZS Ústí n/L
HC ZUBR Přerov
1:7 1:0, 0:6, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Severa (Vildumetz, Müller) – 21. Pšurný, 22. T. Sýkora (Kubeš, Hejcman), 24. Hejcman (T. Sýkora, Zbořil), 24. Pšurný (Dufek), 36. Dufek (Navrátil), 36. Číp (Moučka, R. Černý), 52. Pšurný (Dufek, Navrátil). Rozhodčí: Petružálek Miroslav, Hucl Jan – Bosák Petr, Podrazil Lukáš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 650. Střely na branku: 30:30. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (36. Volke) – M. Zdvořáček, Hes, Zukal, Müller, Vl. Brož, Veber, Zich – Maršoun, Vildumetz, Kružík – O. Bláha, Pšenička, Roubík – Wojnar, Severa, Kalaj – D. Merta, O. Procházka.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Kubeš, Zbořil, R. Černý, Čáp, Weinhold, Krisl – Süss, Dufek, Kočica – Číp, T. Sýkora, Š. Kratochvil – Hejcman, Zmeškal, Indrák – Moučka, Navrátil, Pšurný – F. Dvořák.

Do zápasu vstoupily oba týmy ve velmi vlažném tempu a byla na nich znát určitá nesehranost, která vyústila ve velké množství nepřesností a nepochopených přihrávek. I přes tento fakt se hosté dostávali k podstatně více střeleckým pokusům, ale většina z nich skončila na chráničích ústeckých hráčů. Na konci třetiny se domácím naskytla možnost přesilovky pět na tři, kterou dokázal bleskově využít Jiří Severa, když po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky a poslal Slovan do vedení.

Zubři do druhé třetiny vstoupili velmi dobře, když se již po jedenácti sekundách prosadil Roman Pšurný a vyrovnal stav utkání. Po další minutě se hosté ujali vedení, když se nadvakrát trefil Tomáš Sýkora. Poté se hostům naskytla příležitost přesilové hry pět na tři, kterou využil Darek Hejcman a zvýšil vedení hostů. Ani ne po minutě přidal další branku Roman Pšurný, když nastřelil domácího obránce, od kterého puk zapadl za Stahla. Poté se Slovan snažil něco se zápasem udělat a dostal se na chvíli na koně, ale tuto snahu ukončil další trefou Jan Dufek. Za necelou minutu minutu přidal šestou branku Radek Číp a tak končí druhá třetina v poměru 1:6.

V úvodu třetího dějství se ani jednomu z celků moc nedařilo dostat se do kombinace a tak jsme mohli sledovat vyrovnanou hru převážně ve středním pásmu s hodně zblokovanými pokusy. Zubrům se během třetí třetiny opět naskytla příležitost přesilovky pět na tří, kterou dokázal opět do odkryté branky využít Roman Pšurný a zkompletoval tak svůj hattrick. Dále bylo jasné, že je zápas již rozhodnut, ale ani jeden z týmů zápas nevypustil, který nakonec skončil 1:7.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to byl ostudný výkon celých 60 minut. Paradoxně jsme první třetinu vyhráli 1:0, ale ten výkon byl špatný. Udělali jsme třeba za čtyři minuty sedmkrát icing. Ve druhé třetině jsme dostali čtyři góly za čtyři minuty a od té doby existovalo na ledě jedno mužstvo.

Jakub Grof (HC Zubr Přerov): My jsme samozřejmě rádi za vítězství nad Ústím. Ale trošku jsme zaváhali v první třetině, kdy jsme prvních deset minut hráli výborně, to nás možná uspokojilo. Potom následovaly čtyři fauly a inkasovaná branka. Naštěsí ve druhé třetině jsme zase začali hrát to, co umíme. Dávali jsme góly a myslím si, že od té doby už jsme, nebojím se říct, byli na ledě jenom my a zápas jsme v klidu dohráli.