Prostějov - Slovan vyrazil v rámci 11. kola Chance ligy na led Jestřábů do Prostějova. Dvakrát dokázali ústečtí hráči dorovnat skóre a sahali minimálně po bodu. Nakonec však inkasovali rozdílovou branku v početní nevýhodě čtyři minuty před závěrečnou sirénou a odjíždějí z Hané bohužel bez bodu. Ty budou moci opět získat hned ve čtvrtek před domácím publikem s Třebíčí.
po 7. 10. 2019, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
5:4 2:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 11. T. Jandus (Ouřada), 14. Berger (Chlán, Ouřada), 22. Žálčík (Kafka), 44. Račuk (Mrázek, Žálčík), 56. Berger (Kafka, Mrázek) – 18. Filip (Vildumetz, Maršoun), 34. Roubík (Hes), 36. Kordule (Tůma, J. Havel), 51. Vildumetz (Klikorka, D. Málek). Rozhodčí: Barek, Veselý - Novák, Komínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 745. Střely na branku: 52:24. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 40:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Brančík, P. Krejčí – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, M. Novák, Ouřada.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Zelingr, D. Krejčí, Hes, Vl. Brož, D. Málek, M. Zdvořáček, Klikorka – Kružík, J. Havel, Jelínek – D. Merta, Roubík, Severa – Maršoun, Vildumetz, Filip – O. Bláha, Kordule, Tůma.

Úvodní vhazování dnešního duelu vyhráli domácí a hned se nastěhovali do útočného pásma. První minuty ovšem výraznější šance nepřinesly, až v 8. minutě mělo šanci Ústí, když se dostalo do přečíslení, ale Dvořák jej skvěle vyřešil. V 11. minutě se dostal podél levého mantinelu před branku Ouřada, krásně si položil gólmana, ale trefil pouze tyč hostující branky, který dorazil do odkryté branky Tomáš JANDUS, pro kterého to byla první branka v prostějovském dresu - 1:0. Netrvalo dlouho a domácí šli po nádherné střele Jana BERGERA do dvoubrankového trháku – 2:0. O minutu později jel sám na Brízgalu Žálčík, ale těsně minul. V 18. minutě zaváhala prostějovská obrana, když nechala zcela osamoceného Matyáše FILIPA před Dvořákem a ten snadno střelou z bezprostřední blízkosti snížil – 2:1. Po dvaceti minutách bylo skóre 2:1.

Druhou periodu odstartovali Jestřábi skvěle. Už po minutě hry se k Lukáši ŽÁLČÍKOVI odrazil kotouč a ten jej prudkou střelou golfem napálil nad Brízgalovu vyrážečku – 3:1. Ve 23. minutě byl vyloučen první domácí hráč a to Luňák, ale Ústí svoji šanci nevyužilo. Ve 33. minutě našel brankář Dvořák parádní přihrávkou Račuka, ale ani on, ani o minutu později Žálčík v samostatném úniku nevyzráli na gólmana hostů. A jak to tak v hokeji platí: nedáš-dostaneš. Jaroslav ROUBÍK si v přesilové hře sjel na levý kruh a poslal puk přímo pod víko – 3:2. A poté přišla velmi rychlá sprcha pro domácí. Nenápadnou střelu zpoza obránce totiž vyslal Pavel KORDULE a bylo to - 3:3. Pro Jestřáby bylo v tu chvíli hlavní už do konce třetiny neinkasovat a to se jim povedlo.

A na začátku 3. třetiny už si domácí brali svoje vedení zpět. Marek RAČUK využil Mrázkovo nahození a tečí poslal svůj tým do vedení – 4:3. Ve 48. minutě si Prostějov mohl výhru pojistit gólem v početní výhodě, kde měl hned několik střeleckých pokusů, ale ani jeden neskončil za Brízgalou. A bohužel to je opět mohlo mrzet, protože poté Tomáš VILDUMETZ překvapil Dvořáka střelou nad vyrážečku – 4:4. O 5 minut později Jestřábi sehráli jednu z nejlepších přesilových výhod v této sezoně a ostřelování Brízgali se po skvělé kombinaci prosadil hrdina včera Jan BERGER, který zakončoval do prázdné branky – 5:4. Hosté ještě zkusili závěr v 6 mužích, ale ani to jim nepomohlo a Jestřábi tak mohli slavit druhou výhru vřadě!

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Jsme samozřejmě rádi za tři body, ale výsledné skóre mělo být úplně jiné. Za poslední tři zápasy jsme si vytvořili spousty šancí, včetně nájezdů s Třebíčí jsme jeli snad 15krát sami na bránu, ale nedokázali jsme tyto šance proměnit. Na druhou stranu dostáváme spoustu laciných branek a tuto situaci budeme chtít v nejbližších dnech řešit.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): Domácí mohli rozhodnout utkání v první třetině, kde nás podržel Adam Brízgala. My jsme pak utkání zdramatizovali, ale na zisk bodů to dnes nestačilo.