Ú s t í n/L. - Ani ne čtyřiadvacet hodin po neúspěšném derby jsme přivítali na domácím ledě Benátky nad Jizerou. V utkání, kdy se přelévalo vedení z jedné strany na druhou jsme nakonec získali dva body. Ty vystřelil v prodloužení Tomáš Pšěnička. Další utkání hrajeme v pondělí, také na domácím ledě, proti pražské Slavii.
čt 17. 10. 2019, ZS Ústí n/L
HC Benátky nad Jizerou
4:3pp 0:1, 3:0, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 21. Kružík (Vildumetz, Krliš), 31. Romančík (Tůma, D. Krejčí), 38. Maršoun (Vildumetz), 61. Pšenička (Kružík, D. Krejčí) – 11. Průžek (A. Musil, J. Vlach), 46. Knot (Wiencek, Chrtek), 52. Wiencek. Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 483. Střely na branku: 28:37. Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 32:44. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – D. Krejčí (C), Romančík, Smetana (A), Vl. Brož (A), Hes, Zukal, Veber – Krliš, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Kordule, Jelínek – Filip, Dörner, M. Harkabus.

HC Benátky nad Jizerou: Hrstka – Žůrek, Bukač, Kunst, Knot, Aubrecht, Buchtela, Hampl (A) – Průžek, A. Musil, J. Vlach – Klapka (A), Šír, R. Duda (C) – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Chrtek, Jiruš.

Již od začátku jsme měli možnost sledovat utkání ve velmi dobrém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Úvod třetiny patřil domácím, kteří Benátky tlačili a několikrát nebyli moc daleko od úvodní branky. Karta se však začala postupně obracet a byli to Středočeši, kteří se pomalu začali ujímat režie. Zvýšená aktivita se jim také vyplatila, když se odražený kotouč dostal do mezikruží k osamocenému Janu Průžkovi, který se nemýlil. Slovan mohl bleskově odpovědět, ale Pšenička sám před brankou trefil pouze horní tyč. Hosté poté dále hrozili a jen pár centimetrů je dělilo od další branky, když od modré orazítkoval horní tyč domácí branky Daniel Bukač. Oba celky měly poté možnost přesilové hry, ale ani jeden z nich ji nedokázal využít a tak první třetina skončila v poměru 0:1.

Do druhého dějství vlétli domácí jako uragán a taky to velmi brzo neslo ovoce, když se po necelé minutě hry prosadil Daniel Kružík, který osamocen před Hrstkou přesnou střelou vyrovnal. Hra se poté vyrovnala a mohli jsme sledovat divokou přestřelku, kdy na obou stranách bylo velké množství šancí. Hosté se mohli několikrát dostat zpět do vedení, ale buď byla proti branková konstrukce, nebo skvěle chytající Adam Brízgala, který nejednou zachránil domácí od inkasované branky a doháněl hosty k zoufalství. Nedáš, dostaneš, tohoto hesla se drželi hráči Slovanu, když se v přesilové hře prosadil Ladislav Romančík, který tečoval střelu Tůmy a poslal Slovan do vedení. Domácí však stále neměli dost, jelikož ještě před sirénou našel Vildumetz zpoza branky Petra Maršouna, který procpal kotouč do branky a zvýšil tak na 3:1.

Třetí dějství mělo poněkud vlažnější úvod, kdy ani jeden z celků nedokázal příliš ohrozit soupeřovu branku. Benátky však dokázaly poměrně brzo snížit, když se po vyhraném vhazování opřel do kotouče od modré Ronald Knot, jehož projektil se zastavil až v síti. Slovan poté mohl opět odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale Matyáš Filip sám před Hrstkou minul horní růžek hostující branky. Poté si však vybral slabší chvilku Adam Brízgala, který zpoza branky nedokázal včas rozehrát a o puk ho připravil Petr Wiencek, jenž poté již neměl těžkou práci s dopravením kotouče do prázdné branky. Poté už ani jeden z celků nedokázal vstřelit další branku, a že šancí na to bylo dost, takže utkání muselo rozhodnout až prodloužení.

Úvodní vhazování vyhrál Slovan, který již po třinácti sekundách dokázal rozhodnout utkání ve svůj prospěch, když po levém křídle ujel Tomáš Pšenička a ranou pod lapačku překonal Hrstku.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsme rádi i za dva body, i když jsme po 2. třetině vedli 3:1. Dnes jsme se lekli vyhrát. První třetina byla z naší strany špatná. Ve 2. třetině jsme dali 3 branky, ale nebýt famozního Brízgiho, mohl být výsledek třeba 2:6. V této třetině se k nám přiklonilo štěstí, ale tak to ve sportu je. Ve 3. třetině jsme udělali dvě individuální chyby a soupeř nás potrestal. Chtěli jsme dnes vyhrát, hráči věděli, že musí, nakonec to bylo v prodloužení a jsme rádi, že to zvládli.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): První třetina byla velice vyrovnaná, možná jsme tam měli více šancí než soupeř, ale nám se nepovedl nástup do druhé třetiny, kdy jsme nechali hlavy v kabině a právě ve druhé třetině jsme pustili soupeře do trháku. Poté jsme si něco řekli v kabině a utkání jsme dokázali srovnat. Troufám si říct, že jsme měli dokonce více šancí, ale pokud nebudeme využívat přesilové hry, nemůžeme pomýšlet na tříbodové zisky.