J i h l a v a - Ústecký celek v první třetině obdržel branku a během celého utkání bylo vidět mnoho nepřesností, které pramenily v mnoho šancí a brankáři se na obou stranách nenudili. Po šesti minutách třetí třetiny se dokázal prosadit Matyáš Filip a začínalo se znovu od začátku. Devět vteřin před koncem se dostal ke střele domácí Skořepa a získal tak tři body v dnešním utkání.
st 23. 10. 2019, ZS Jihlava
HC Dukla Jihlava
2:1 1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Pekr (Čachotský, Skořepa), 60. Skořepa (Pekr, J. Holý) – 46. Filip (Smetana, Klikorka). Rozhodčí: Kopeček, Jaroš – Pechánek, Bohuněk. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:1 204. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, Vála, D. Kolář – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – Anděl, Poletín, Fronk – T. Harkabus, Juda, Lichanec – D. Čermák, Davídek, Piegl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Vl. Brož (A), Smetana (C), Klikorka, Hes, Zukal, Veber – J. Havel (A), Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Kordule, O. Procházka – Filip, Dörner, M. Harkabus.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, Jihlava mohla slavit už po minutě a půl zápasu, když Michal Poletín prakticky z nulového úhlu vrátil puk do brankoviště, zatímco dezorientovaný Brízgala byl umístěn na druhé tyči. Velký a nepřehledný závar před brankou ale gólem neskončil. Herně oba týmy předváděly hokej s velkým počtem nepřesností, na další pořádný moment si museli diváci počkat až do 14. minuty. To se totiž po vyhraném buly a sklepnutí od Čachotského napřáhl na levém kruhu Matěj Pekr a jeho střela zaplula do pravého vinglu Brízgalovy branky.

Do druhé třetiny však oba týmy vstoupily odlišně a během úvodních dvou minut si vytvořily šance, Andělovi ale nevyšla finální fáze, na druhé straně se zaskvěl Brož zákrokem proti osamocenému Kružíkovi. Hrálo se navíc čistě, za celý zápas jsme viděli šest vyloučení. Hned to první, po kterém seděl na trestné ústecký Bláha, mohla Jihlava potrestat. Jednoduchá kombinace na jeden dotek skončila mezi kruhy na holi Fronka, který trefil ale jenom výborně chytajícího Brízgalu, s dorážkou neuspěl ani Anděl. Šanci na ukázání přesilovkové síly dostalo i Ústí, nicméně se nijak vážněji neprosadilo. Jihlava ve druhé polovině třetiny zapla a sevřela Slovan do jeho vlastního pásma, ale bez gólového účinku. Z minima mohl minutu před koncem vytěžit maximum Petr Maršoun, jeho únik ale opět zlikvidoval Brož.

Ve třetí třetině vrhla Dukla síly do útoku a necelou minutu po úvodním buly se mohla radovat, proti radosti po střele Holého byla však levá tyčka. Severočeši ale dokázali využít nabídnutých situací a v polovině 46. minuty bylo zpět srovnáno. Průniková přihrávka od Smetany na Matyáše Filipa byla půlka úspěchu, tu druhou zařídil sám Filip prostřelením domácího gólmana. Poslední slovo ale měla v tlaku Jihlava. Svého soupeře v této třetině přestřílela jednoznačně 17-5 a rozhodnout mohla už v přesilové hře po vyloučení Hese dvě minuty před koncem, tento moment ale Ústečtí ještě ubránili. Přežili i šanci Josefa Skořepy, který se dvacet sekund před koncem zjevil sám před brankou, na Brízgalu si ale nepřišel. Hosté ale minimálně cenný bod z jihlavského ledu neodvezli. V čase 59:52 rozhodl přesnou střelou křížem na delší tyč Josef Skořepa a zařídil pro Jihlavu těžce vybojované tři body.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Nenacházíme se zrovna v ideální pohodě. Jsme rádi za tři body, ale v naší hře je spousty věcí, které by tam být neměly. I přesto, že jsme si šance vytvořili, tak v zakončení jsme platoničtí, pleská nám to do plexiskla, do mantinelu. Ve třetí třetině pak Ústí mělo jedinou šanci a proměnilo jí, čímž na kluky padá deka. Je to jen z toho, že nejsme schopní se v šancích trošku zklidnit a s chladnou hlavou je proměnit. Kdyby tento gól osm vteřin před koncem byl ten bod, jenž nás nastartuje k lepším výkonům, tak bych byl rád.

Jaroslav Roubík (Hokej Ústí nad Labem s.r.o.): Jihlava byla mírným favoritem, což potvrdila. Měla v zápase o něco více šancí než my. Kdybych to shrnul, tak to byl vyloženě ubojovaný zápas, ve kterým byla Jihlava na konci šťastnější a proto vyhrála. Gól osm sekund před koncem? Ani jsme v kabině nemuseli nic říkat. Kluci to vědí. Nebyli jsme lepší, ale kluci celý zápas bojují. Saháme na bod, nemáme ho a frustrace byla v kabině strašná. Jedeme domů se sklopenými hlavami a jen nás dnešní utkání stálo síly, protože jedeme domů naprázdno.