Ú s t í n/L. - Ve 29. kole jsme přivítali v rámci severočeského derby Litoměřice a dokázali jsme rivalovi uštědřit první vzájemnou porážku sezony. Hosté šli sice do vedení, ale Slovan dokázal výsledek otočit a připisuje si tři body do tabulky Chance ligy a cenný zisk derby. Vítěznou branku si připsal v přesilové hře Jiří Severa. Vánoční dresy tak přinesly Slovanu štěstí a navíc v rámci Plyšákománie bylo naházeno na ledovou plochu po první brance Josefa Zajíce 518 plyšáků. Vskutku povedené utkání pro domácí Slovan.
st 4. 12. 2019, ZS Ústí n/L
HC Stadion Litoměřice
4:2 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Zajíc (Smetana, Kružík), 20. O. Bláha (Filip, Houška), 36. Severa (Kružík, Vildumetz), 59. Klikorka (Severa) – 6. Marcel (Kangas, Kropáček), 31. Korkiakoski (Voženílek, Střondala). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Bosák, Axman. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 124. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Klikorka, Smetana (C), Vl. Brož (A), Zajíc, Müller, Zukal, Veber – Severa, Ma. Svoboda (A), Kružík – Maršoun, Tůma, Vildumetz – Grim, Kordule, O. Bláha – Filip, Houška.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, Jícha, Jánský – Šik, Vitouch, Kangas – D. Sklenář, Kropáček.

Úvod dnešního utkání patřil Stadionu, který si vytvořil několik slibných příležitostí. Ta největší, od Petera Jánského, skončila na Stahlově betonu. V páté minutě přišla přesilová hra pro domácí, tato přesilovka přinesla hned dvě branky. Nejprve se v oslabení trefili hosté. Patrik Marcel propálil vše, co mu stálo v cestě. Ústí ovšem za minutu snížilo. Od modré vypálil Josef Zajíc. Puk se ještě odrazil od bruslí bránícího hráče a zapadl do litoměřické branky. První gól domácích rozpoutal mohutnou Plyšákománii. Další velké šance si poté vytvořili hosté, nejprve při přesilovce pálil dobře Korkiakoski, po něm zkoušel své štěstí Voženílek. Všechny šance ale Stahl pochytal. Slovan v poslední minutě potrestal litoměřickou neproduktivitu, když krásnou akci předvedla čtvrtá lajna domácích. Matyáš Filip našel zpoza branky samotného Ondřeje Bláhu, který trefil horní růžek soupeřovy branky - 2:1

V první polovině druhé třetiny dominovali jednoznačně domácí. Jedinou výraznou šanci hostů zapsal Josef Jícha. Ústeckým hráčům se bude nejspíš ještě dlouho zdát o brankařovi Litoměřic. Beran likvidoval jednu velkou příležitost za druhou. Postupně zabránil vstřelení gólu Severovi, Zajícovi a znovu Severovi. Na druhé straně se prosadila největší útočná síla Litoměřic, Markus Korkiakoski. Po chybě v rozehrávce si našel kotouč a zamířil přesně. Ústečtí dostali možnost k opětovnému navýšení svého skóre v podobě přesilovky pět na tři. Početní výhodu nakonec dokázal využít Jiří Severa a vrátil tak vedení zpět na stranu domácích - 3:2

V úvodu posledního dějství trefil tyč Stahlovy branky David Vitouch. Postaral se tak o jediný větší rozruch v první polovině této třetiny. V padesáté minutě byl vyloučen Ondřej Bláha a málem se opakovala situace z první třetiny, a to gól při vlastním oslabení. Na Berana ujížděli dva hráči, Kružík ovšem nezakončil přesně. Další šance rozhodnout měli Petr Maršoun a Ondřej Bláha, ani oni ovšem čtvrtou branku nepřidali. Stadion to koncem utkání zkoušel v šesti, nicméně větší šanci nezaznamenal, puku se ujali domácí a Karel Klikorka trefil prázdnou branku a zajistil Ústí tři body – 4:2

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska to bylo od začátku vyrovnané utkání, což je pro nás dobře. Zachytili jsme dobře úvod zápasu a na inkasovaný gól jsme dovedli rychle zareagovat. Pro nás bylo dobré, že jsme měli gólové šance před soupeřem a to rozhodlo o tom, že jsme dokázali dát o branku víc a následně rozhodli při hře bez brankáře. Nakonec bych chtěl poděkovat celému mužstvu, které dnes hrálo velmi dobře.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě, že jsme přijeli v pozici favorita, ale dvě třetiny jsme se tam jen tak vozili a nedokázali vyhrát jediný osobní souboj. Poté můžeme těžko uspět s kýmkoliv, pokud tam není vysoké nasazení od všech hráčů, což nás zatím tuto sezónu zdobilo. Třetí třetina už od nás byla celkem dobrá, ale branku jsme vstřelit nedokázali, takže Ústí dnes zaslouženě vyhrálo.