Ú s t í n/L. - V úvodním utkání letošní extraligové sezony přivítal Slovan na svém ledě Havlíkův Brod a hlavně díky své nedisciplinovanosti nakonec padl po boji 3:4, když inkasoval všechny branky v početní nevýhodě. Srovnat mohl deset vteřin před koncem Erik Mareš, ale jeho ránu zastavila horní tyč. Možnost napravit zaváhání budou mít junioři v pátek na ledě pražské Kobry.
ne 15. 9. 2019, ZS Ústí n/L
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4 1:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 15. Šešina (Macel, Tot), 37. Mareš (Šindelář, Macel), 57. Harkabus (Čermák) – 1. Janiurek (Pokorný), 35. Janiurek (Pokorný, Trupl), 47. Vacík (Janiurek), 49. Košťál (Janiurek, Škareda). Rozhodčí: Folk – Votrubec, Goltsch. Vyloučení: 10:8, navíc Tomáš Stuchlý (UNL) - 10 minut OT za naražení zezadu. Využití: 0:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Stuchlý (A), Jarábek, Šešina, Mareš, Štěpánek – Harkabus (C), Janoušek, Čermák – Macel, Hampl, Tot – Matloch, Šindelář (A), Gottfried.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vácha – Endl, Kratochvíl, Kerber, Trupl, Škareda (C) – Pokorný, Pártl, Fiala – Havel, Košťál (A), Vacík – Machovský, Janiurek, Musil.

Slovan nezačal utkání vůbec šťastně, jelikož ihned jeho první vyloučení bylo potrestáno brankou, když se v první minutě utkání prosadil hostující Jan Janiurek – 0:1. Slovan po inkasované brance zlepšil hru, ale Matěj Harkabus z velké blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za Váchu. O pár minut později nedokázal srovnat ani Jan Macel. Jeho rána cinkla o pravou tyč. Domácí nedokázali využít ani svou první přesilovou hru, když největší šanci nedokázal proměnit po jemné teči Jakub Tot. Domácí se dočkali srovnání v patnácté minutě. Ranou z mezikruží do pravého víka se prosadil Jaroslav Šešina – 1:1. V závěru třetiny měl ještě šanci Pavel Gottfried, ale jeho bekhendový pokus skončil těsně nad horní tyči. Do kabin se šlo po první třetině za nerozhodného stavu.

V první šanci druhé třetiny se objevil hned v její první minutě domácí Matěj Harkabus, ale jeho ránu těsně nad ledem vyrazil se štěstím pravým betonem brankář Vácha. Hosté o sobě dali také vědět, konkrétně Jakub Košťál, jenž nejprve nedokázal dorazit kotouč u pravé tyče a jeho následný únik ve vlastním oslabení zastavil betonem Jakub Volke. Havlíčkův Brod předvedl v polovině hry velmi nebezpečnou přesilovou hru, ale Jakub Volke několikrát svůj tým podržel. Slovan dostal možnost dokonce dlouhé dvojnásobné přesilové hry, ale obrovský tlak vedoucí brankou neskončil. Erik Mareš ve zmíněné přesilovce orazítkoval horní tyč. Vedoucí branku mohli dát také hosté, ale odvážný průnik Jakuba Košťála skončil na brankové čáře. Vedoucí branku nakonec vstřelili hosté. Druhou brankou v utkání, opět v přesilové hře se prosadil Jan Janiurek – 1:2. Domácím však trvalo pouhé dvě minuty, aby opět dorovnali stav utkání. Krásnou ranou švihem stanovil stav po dvou třetinách Erik Mareš – 2:2.

Domácí inkasovali hned v úvodu třetí části trest za pozdní nástup a museli se bránit dlouhé dvojnásobné přesilové hře, kterou ale hlavně díky skvělému Volkemu zvládli. Domácí nakonec za svou nedisciplinovanost pykali. Další přesilovou hru již dokázal využít na brankovišti dobře postavený Patrik Vacík a poslal hosty potřetí v utkání do vedení – 2:3. Bohužel záhy hrál Slovan dokonce ve třech a hosté opět trestali, když se trefil ranou z otočky mezi betony Jan Košťál – 2:4. Slovanu vykřesal naději tři minuty před koncem krásným průnikem Matěj Harkabus, jenž snížil na rozdíl jediné branky – 3:4. V závěru zkusil Slovan hru bez brankáře a deset vteřin před koncem mohl být úspěšný, ale rána Erika Mareše skončila na horní tyči.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí n.L.): „Bohužel vstup do sezony se nám nepovedl. Bojujeme malinko s marodkou, dohrávali jsme dnes na dvanáct lidí. Myslím si ale, že dnes jsme byli při hře pět na pět hokejovějším, lepším týmem, ale prakticky jsme se dnes porazili sami špatnou morálkou a disciplínou. Obdrželi jsme čtyři branky v oslabení a to rozhodlo utkání. Na druhou stranu je možná dobře, že to přišlo hned v prvním utkání, že si to kluci uvědomí a do příštích utkání se zbytečných faulů vyvarují. “

Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): „My jsme rádi za tři body, jelikož máme mladé mužstvo, které mělo v první třetině malinko respekt ze soupeře. Domácí byli lepším týmem, ale od druhé třetiny jsme se do zápasu dostali. Bylo dnes hodně vyloučených, to ale trochu k této soutěži patří. Přesilovky se nám povedly, jelikož jsme je výrazně zjednodušili. Závěr byl poté hodně hektický, domácí měli přesilovku pěti proti třem, ale myslím si, že jsme si za tu bojovnost a hru srdíčkem to vítězství o jednu branku nakonec zasloužili. “