Ú s t í n/L. - v rámci pátého kola REDSTONE extraligy juniorů se Slovan utkal na domácím ledě proti HC Chrudim. Do úvodu utkání vstoupilo Ústí lépe a v první třetině šlo do vedení. Po zbytek utkání už Chrudim příliš nepustilo do velikých šancí a z domácího ledu tak bere vítězství 3:1.
ne 29. 9. 2019, ZS ústí n/L
HC Chrudim
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Macel (Šešina), 40. Gottfried (Mareš), 49. Šešina (Šindelář) – 45. Langr (Hledík). Rozhodčí: Marek Domský – Martin Ševič, Lucie Povová. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 21:9. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Štěpánek, Gottfried, Jarábek, Šešina, Stuchlý, Mareš, Polata – Tot, Šindelář, Macel, Harkabus, Brandner, Hampl, Janoušek, Matloch, Čermák

HC Chrudim: Dosoudil – Prýl, Obr, Kmoníček, Pirner, Votava, Pejzl, Heligr – Hrdlička, Formánek, Felcman, Hledík, Langr, Hykl, Cimburek, Pavlata, Hebek

Do utkání vstoupila obě mužstva rozvážně. První velikou příležitost si vypracoval domácí Janoušek, který prokličkoval celé hřiště, ale Dosoudila nepřekonal. Ve čtvrté minutě šel Slovan do vedení. Jan Macel vyhrál vhazování, nahrál Šešinovi, který vystřelil, a první jmenovaný dokázal střelu ztečovat do chrudimské brány. Chrudim si první velkou šanci připsala ve své přesilové hře, Kmoch ovšem vychytal. Po něm se vyznamenal i druhý brankař, vyrazil puk, který už měl namířeno do odkryté branky. Poté přišla série několika vyloučení, které ale ani jeden tým nedokázal proměnit. Chrudimským k brance nepomohla ani přesilovka pět na tři. - 1:0

Do druhé třetiny vstupovala obě mužstva se čtyřmi hráči na ledě. Úvod této části ale žádné větší šance nepřinesl. O první takovou se postaral domácí Šindelář. Z protiútoku mohl vyrovnat Hrdlička, ani ten ovšem brankaře nepřekonal. V oslabení měl poté příležitost ke skórování Formánek. Druhá polovina druhé periody byla opět ve znamení častého vylučování na obou stranách. Jedinou výraznější akci předvedl Janoušek. Brankaře hostí ale neukličkoval. Vteřinu před koncem napřáhl od modré při početní výhodě Pavel Gottfried a překonal vše, co mu stálo v cestě. - 2:0

Třetí třetinu odstartovala přesilová hra domácích, ve které ale k žádnému velkému ohrožení soupeřovy branky nedošlo. Po čtyřech minutách předvedli hráči Chrudimi akci zápasu, ve které nejprve Hledík prokličkoval ústeckou obranou, poté objel branku a stihl ještě nahrát mezi kruhy na osamoceného Nicolase Langera, který prostřelil Kmocha. V polovině této části přišla Slovanu výhoda v podobě přesilovky pět na tři. Tu hned po chvíli proměnil po přihrávce Šindeláře Jaroslav Šešina. Ve zbytku utkání sice ani jeden z týmů v tempu nepolevoval, žádnou větší příležitost jsme ale neviděli. V úplném závěru utkání dohrával Slovan v početní výhodě. – 3:1

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): ,,Do první třetiny jsme vstoupili dobře, hráli jsme naši hru a měli to dobře zorganizované. Od druhé třetiny se nám to rozsypalo. Bylo tam hodně vyloučení, kluci nebyli koncentrovaní, chodili jsme často ven. Vítězství bylo vybojované. Chtěl bych kluky pochválit, že se v poslední třetině trochu zvedli, ale jak říkám, vítězství bylo upracované, nebylo to hezké utkání, ale takové zápasy se někdy hrají. Bylo to dnes nervózní, kromě první třetiny jsme nehráli slušně, ale vítězství si kluci zasloužili.“

Jiří Fibiger (HC Chrudim): ,,Těžko se mi utkání hodnotí. Přijeli jsme sem uhrát co nejlepší výsledek. Po herní stránce to bylo špatné. Po 40 minutách to vypadalo, že jsme sem přijeli hrát úplně jiný sport než hokej. Ústí zaslouženě vyhrálo. Jak říkám, ten hokej dneska nebyl z obou stran dobrý.“