Ú s t í n/L. - Junioři vstoupili do nedělního utkání se Žďárem nad Sázavou na jedničku. Z první branky se mohl Matěj Harkabus radovat již po šestačtyřiceti sekundách. Soupeř ještě zkusil ve třetí dvacetiminutovce na Slovan zatlačit, ale jasné vítězství si připsalo Ústí. Hattrickem se blýskl Matěj Harkabus a Vít Šindelář.
ne 20. 10. 2019, ZS Ústí n/L
SKLH Ždár nad Sázavou
7:3 2:0, 2:1, 3:2

Branky a nahrávky: 1. Harkabus (Tot), 9. Brandner (Harkabus, Mareš), 38. Harkabus, 39. Šindelář, 57. Šindelář, 59. Harkabus (Gottfried), 60. Šindelář – 34. Štola (Malenovský), 49. Hromádka (Brož, Čermák), 58. Kochrda (Grauer, Malenovský). Rozhodčí: Luczków – Janíček, Bublová. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý, Polata, Štěpánek, Janoušek, Čermák, Brandner, Harkabus, Macel, Hampl, Tot, Matloch, Šindelář, Kušej

SKLH Ždár nad Sázavou: Krejčí – Grauer, Čermák, Pelikán, Brož, Winkler, Doležal, Procházka, Brůha, Kochrda, Štola, Malenovský, Jindra, Hromádka, Pachl, Šerejch

Junioři Ústí si chtěli po páteční porážce s Pískem zpravit náladu, a to se jim povedlo na jedničku. Na svého soupeře vlétli již od první minuty, ve které se do odkryté branky prosadil Matěj Harkabus. Ústečtí i nadále tlačili svého soupeře, který jim navíc pomohl vyloučením. Ústí dlouho kombinovalo v útočném pásmu a přesilovou hru nakonec přeci jen dokázalo využít. Roman Brandner dostal dobrou přihrávku od Harkabuse, po které překonal Filipa Krejčího. Hráči Slovanu prokazovali svoji převahu i nadále, ale další branku již nepřidali, a tak první třetina skončila za stavu 2:0.

Žďár mohl zkraje druhé části velmi rychle snížit. Harkabusovi se totiž zadrhl puk před vlastním brankářem, ale Volke zareagoval rychleji než hostující Pachl a kotouč raději přikryl. Hra se vyrovnala a diváci viděli dobré šance na obou stranách. Po ubráněném oslabení se mohli hosté radovat z prvního gólu. Martin Štola našel mezírku mezi betony Krejčího, který ji nestihl utěsnit včas. Do konce třetiny se ještě dvakrát dokázali prosadit opět domácí. Během sedmdesáti sekund se do černého trefil Matěj Harkabus a Vít Šindelář. Oba zamířili přesně pod břevno a s jejich pokusy si hostující brankář nedokázal poradit. Do šatny tak odcházely týmy za stavu 4:1.

Jiří Hromádka vypálil v přesilové hře od modré čáry a puk rozvlnil brankovou síť. Pro svůj tým tak vykřesal naději. Dlouho byly k vidění šance na obou stranách, více jich mělo Ústí, které však nemohlo překonat Krejčího. Čtyři minuty před koncem zápasu tak zkusili hosté hru bez brankáře, která byla ale velmi rychle potrestaná. Vít Šindelář ke své druhé brance potřeboval pouhých jedenáct sekund, během kterých uklidil puk do prázdné branky. Následnou přesilovou hru ještě dokázal využít hostující Jiří Kochrda, pak už se ale ke slovu dostal opět Slovan. Po Matěji Harkabusovi, který trefil opět prázdnou bránu, zkompletoval také svůj hattrick Vít Šindelář. Slovan tak zvítězil 7:3.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem) - „Já si myslím, že se nám utkání povedlo. Když se vrátím ještě k pátku, kdy jsme hráli v Písku a zápas jsme měli dobře rozehraný. Vedli jsme 5:1 a bohužel nám to uteklo. Tentokrát však kluci hráli celých šedesát minut dobře a myslím si, že jsme si to vítězství zasloužili. Konečně jsme taky dali trošku víc branek než tři. Kluci makali celých šedesát minut a bylo to docela dobré.“

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou) - „My jsme sem jeli konečně po třech prohrách, které jsme měli z minulých kol, uhrát nějaké body. Bohužel jsme nastoupili do zápasu tak, jak jsme nastoupili a první třetinu jsme prohráli 2:0. V kabině jsme si k tomu něco řekli, dali jsme na 2:1, ale po dvou našich hrubých chybách soupeř odskočil na tři góly, a to se potom s takovým soupeřem, jako je Ústí, otáčí. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Musíme začít pracovat daleko líp.“