Ú s t í n/L. - Po pátečním prohraném utkání v Písku, chtěli junioři přidat další body do ligové tabulky. Na ústecký led dorazil soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Všechny body nakonec po poměrně jasném průběhu utkání získali domácí. Hattrickem se blýskl Pavel Gottfried.
ne 15. 12. 2019, ZS Ústí n/L
SKLH Ždár nad Sázavou
7:2 2:0, 3:1, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Brandner (Tot, Šešina), 20. Harkabus, 22. Harkabus (Šindelář, Tot), 24. Gottfried (Harkabus, Stuchlý), 28. Gottfried (Čermák, Stuchlý), 42. Brandner (Šindelář, Tot), 46. Gottfried (Harkabus) – 22. Bednář (Kochrda, Šerejch), 57. Štola (Pachl). Rozhodčí: Místecký – Janíček, Bublová. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý, Polata, Štěpánek – Čermák, Hampl, Šindelář, Brandner, Harkabus, Matloch, Tot, Kušej

SKLH Ždár nad Sázavou: Havlík – Čermák, Prokop, Brož, Winkler, Doležal – Bednář, Malenovský, Štola, Pachl, Šerejch, Kochrda, Jindra, Brůžek

V úvodu utkání byla k vidění velmi nepřesná hra na obou stranách, první střelu zaznamenal Brandner, který nastřelil tyč. Na druhé straně trefil v přesilové hře tyč také Štola. Slovan naopak první přesilovku využil, k Romanu Brandnerovi se dostal puk, který ho následně poslal za Havlíkova záda. I další vývoj třetiny byl ve znamení nastřelených tyček. Nejprve pomohla Havlíkovi proti Marešově pokusu, poté zastavila po druhé střelu Brandnera. Při dalším pokusu domácích zlomil Šindelář tyč. Ústečtí se nicméně ještě jednou do sirény radovali. Matěj Harkabus se dostal do samostatného úniku, po kterém uklízel puk do prázdné brány - 2:0

Začátek druhé třetiny byl velmi gólový. Nejprve usměrnil Šindelářovu přihrávku v leže Matěj Harkabus těsně pod břevno. Poté tečoval za Kmochova záda Kochrdovo nahození Dominik Bednář a poprvé se tak radovali i hosté. Hned po chvíli vrátil domácím, po pohledné kombinaci, tříbrankové vedení Pavel Gottfried. Slovan byl dál na koni a herní převahu proměnil v další branku. Druhou trefu zaznamenal Pavel Gottfried. V další dobré příležitosti se vyskytl Šindelář, další branku ale nepřidal. Dobré příležitosti zaznamenali i hosté, ke snížení ovšem ani jedna nevedla – 5:1

Hned v úvodu posledního dějství přidali další gól domácí, Vít Šindelář zmátl brankaře a poslal puk na zcela osamoceného Romana Brandnera, který uklízel již do prázdné branky. Po ojedinělé šanci hostů se puk dostal opět na ústecké hokejky a šancí nepohrdl Pavel Gottfried, který završil hattrick. Na druhé straně zlikvidoval Kmoch střelu Brůžka. Šest minut před koncem se provinil Brandner a vyfasoval pětiminutový trest. Hosté se v přesilovce prosadili jednou, když Martin Štola překonal se štěstím Kmocha. Chvíli před koncem byl ještě v šanci na vstřelení hattricku Harkabus, ten ovšem těsně na puk v dobré pozici nedosáhl – 7:2

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem) - „Myslím si, že jsme začali dobře, první třetina byla dobrá, vyhráli jsme ji 2:0. Podle mého názoru jsme byli v koncovce efektivnější než soupeř, šance, které jsme měli, jsme proměnili a dovedli jsme to do zdárného konce. Samozřejmě tam byly nějaké chyby, úseky zápasu, které se nám moc nepovedly. Byly tam dvě pětiminutovky, které byly slabé, kde kluci neplnili to, co mají a za stavu 5:1 hráli trochu ležérně. Myslím si ale, že jsme byli lepší a šikovnější v útočném pásmu. “

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou) – „Dneska nemám de facto co hodnotit, my jsme nepředvedli vůbec nic. Mně nezbývá nic jiného, než pogratulovat domácím k vítězství a my jedeme domů.“