Ú s t í n/L. - V souboji prvních dvou celků tabulky přivítali junioři na domácím ledě Kralupy nad Vltavou. I přes počáteční vedení hostů dokázali nakonec mladíci stav utkání otočit a tři body tak zůstávají v Ústí.
ne 22. 12. 2019, ZS Ústí n/L
HC Kralupy nad Vltavou
3:2 1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Stuchlý (Čermák, Gottfried), 47. Šešina (Tot), 48. Mareš (Harkabus, Gottfried) – 3. Marek (Januška, Němec), 46. Bradáček (Drozda, Litera). Rozhodčí: Domský - Holada, Kába. Vyloučení: 5:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý, Polata, Štěpánek – Čermák, Hampl, Šindelář, Brandner, Harkabus, Matloch, Tot, Kušej

HC Kralupy nad Vltavou: Krinwald – Drozda, Klapka, Hájek, Hes, Zedek, Kučera, Šimůnek – Šiška Pejchal, Kočí, Januška, Marek, Bradáček, Štibran, Kleveta, Němec, Litera, Soukup

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, což se jim brzy vyplatilo, když rychlou úvodní branku vstřelil Jonáš Marek a poslal Kralupy do vedení. Slovanu se dlouho nedařilo dostat do zápasu, zejména přechod do útočné třetiny byl zpočátku velmi obtížný. Domácím se však naskytla příležitost několika přesilovek, při kterých byli velmi nebezpeční a nakonec také dokázali srovnat, když se k dorážce dostal Tomáš Stuchlý, jenž uklidil puk do odkryté branky. Dále jsme mohli sledovat velmi důrazný hokej na obou stranách, avšak další branku už první třetina nepřinesla.

Začátek druhého dějství příliš hokejové krásy nepřinesl, kdy se ani jednomu z celků nedařilo příliš kombinovat. Kvůli důraznému přístupu obou týmů, měli obě strany k dispozici poměrně velký počet přesilovek. Největší šanci měl hostující Tomáš Soukup, ale trestuhodně minul odkrytou domácí branku. V závěru třetiny zahrával Slovan přesilovku pět na tři, ale domácí hráči dokázali pouze dvakrát nastřelit brankovou konstrukci, takže se skóre neměnilo.

Hosté v úvodu třetí třetiny vlétli na domácí, kdy nejprve prověřil Volkeho z bezprostřední blízkosti Soukup, ale další pokus již skončil v ústecké brance, když se během přesilovky prosadil David Bradáček. Toto vedení však nemělo dlouhého trvání, jelikož Jaroslav Šešina dokázal bleskově odpovědět svou tvrdou střelou, kterou prostřelil hostujícího brankáře. Za necelou minutu dokázal Slovan otočit stav utkání, když se od modré krásně trefil Erik Mareš. I přes bojovný výkon nakonec hosté nedokázali stav korigovat, takže utkání skončilo v poměru 3:2.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím si ,že byl k vidění kvalitní zápas prvního s druhým. Bylo to hezké utkání, bojovné, ale bylo tam také hodně faulů. Jmse rádi, že to kluci zvládli, jelikož hráli jako tým a podle mě to bylo zasloužené vítězství o jednu branku.

Lukáš Majer (HK Kralupy nad Vltavou): Viděli jsme velmi kvalitní utkání, kde hrály první dva celky tabulky. Domácí byli opět nesmírně produktivní, kdy my jsme udělali ve třetí třetině dvě osobní chyby, které nás stály utkání. Je obrovská škoda že v českém hokeji řešíme věci jako je výchova a podobné věci, ale velkou nekvalitu na straně rozhodčích neřešíme, kdy to pískají regionální rozhodčí z těchto měst a okolí. Je to škoda, myslím si, že to mohla být remíza, ale na druhou stranu Ústí je nesmírně produktivní, takže nakonec asi zaslouženě vyhráli o jednu branku.